trawa

Autor Wątek: Podsiedlik wydal ostatni kwik...  (Przeczytany 9640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 28, 2003, 03:45:43 pm »
no wlasnie. ja czytalem pierwsze dwa albumy tylko. moze lepszym rozwiazaniem byloby wydanie albumow z zaawansowanym rysunkiem moebiusa, a dopiero potem uzupelnic poczatki serii.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 28, 2003, 08:22:55 pm »
Cytat: "krytyk"
Popatrz od 2001 roku ukazało sie tylko siedem (7) komiksów ("Western"; "Gwiazda pustyni" no i "Bluebarry").
Chyba się zgodzisz że to nie wiele?


A Laki-Luki? A Yakari?  :D

Ja ostatnio przejrzalem ten jeden Blueberry, jakiego kupilem i... nie jest taki zly.

Generalnie kiedys czytalem b. duzo westernow i w 90% Indianie sa przedstawieni w duzo korzystniejszym swietle, niz byli naprawde. Wiec moim zdaniem podejscie Girauda jest wlasnie relaistyczne - tak udalo mu sie wysrodkowac.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline krytyk

Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 28, 2003, 08:39:52 pm »
Cytat: "xionc"

A Laki-Luki? A Yakari?  :D


Chodzi ci zapewne o "Lucky Luke"? A jeżeli tak to nie umieściłem podanych przez ciebie komiksów na liście bo:
1) "Lucky Luke" to raczej komiks humorystyczny, nie prawdziwy western.
2) Z tego co słyszłem o "Yaktarim" (bo niestety nie czytałem go) to taka bajeczka dla młodszych czytelników, wiec też nie zupełnie western.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2003, 08:48:46 pm »
Taa, napisalem fonetycznie w liczbie mnogiej.

Tak dla porzadku w kwestii humorystycznych westernow, to jeszcze podobno Umpa-pa ma wyjsc niedlugo!  :lol:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline JANKE'S

Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 28, 2003, 10:01:27 pm »
Kołodziejczak wspominał że ma w planach dwa westerny ale sie waha bo to u nas nie jest gatunek zbyt popularny.
Jodorowsky spłodził taki western "Bouncer" więc pewnie to jeden z nich.
http://www.bdfan.com/Bouncer/fiche_serie.htm
Ja osobiście z checią poznałbym serę Buddy Longway, liczy już 18 albumów. Ale wątpie aby teraz po porażce Blueberrego ktoś to wydał

Offline krytyk

Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2003, 06:32:29 pm »
Cytat: "JANKE'S"
Ja osobiście z checią poznałbym serę Buddy Longway, liczy już 18 albumów. Ale wątpie aby teraz po porażce Blueberrego ktoś to wydał


Przegladałem właśnie prepulikacjie na stronie Lombardu:
http://www.lombard.be/Prepub.cfm
Jest tam miedzy innymi 10 stron "Budy Longway" nr 17 i zgadzam sie z przedmówcą, wyglada toi bardzo ciekawie.
Co do punku drugiego wypowiedzi to nie jest porażka "Blueberrego"
(w końcu docenia go sporo ludzi) ale klapa polityki wydawniczej Podsiedlika.

Offline graves

Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2003, 07:19:50 pm »
Na wiązując do Buddy Longwaya to chciałbym przypomnieć, że mogliśmy już go podziwiać w naszym kraju, co prawda w kolorze żółto-czarnym, w ŚM (numery 93-102: Nie szukam zemsty (10 odcinków))
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline frycek

Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 30, 2003, 02:36:49 am »
Cytat: "krytyk"
Cytat: "xionc"

A Laki-Luki? A Yakari?  :D


Chodzi ci zapewne o "Lucky Luke"? A jeżeli tak to nie umieściłem podanych przez ciebie komiksów na liście bo:
1) "Lucky Luke" to raczej komiks humorystyczny, nie prawdziwy western.


No, ale znowu tak duzo tych Lucky Luke'ow nie wydali (tzn. akurat o Egmont chodzi, to troche offtopicowo wyjdzie). Od 2001 roku całe dwa (wrzesien 2001 - Kanion Apaczow, grudzien 2002 - Tortilla dla Daltonow). I nie zapowiada sie nic, aby wydawali wiecej niz jeden album na rok. W koncu ta seria jest nierentowna... ;-P
ANG BANG !

frycek

Offline jax

Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 30, 2003, 08:10:36 am »
z bólem oddałem głos na Leonarda - super seria humorystyczna
z bólem, bo doceniam też Blake'a i Mortimera - w Egipcie zaczął już się nieźle rozkręcać

a Blueberry? - no cóż, na razie strasznie przeciętnie i nudnawo pod każdym względem
ok, ok - może się rozkręci, ale nie chce mi się czekać (a teraz jak PRiSKA się wycofuje to już w ogóle można na kontynuację czekać długie lata)
[/code]
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline jax

Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 30, 2003, 08:15:12 am »
Cytat: "JANKE'S"
Kołodziejczak wspominał że ma w planach dwa westerny ale sie waha bo to u nas nie jest gatunek zbyt popularny.
Jodorowsky spłodził taki western "Bouncer" więc pewnie to jeden z nich.
http://www.bdfan.com/Bouncer/fiche_serie.htm

No nie... ta grafika po prostu wymiata.  Wygląda świetnie.
Ten gościu - Boucqu w ogóle wygląda na świetnego rysownika realistycznego.  Wystarczy spojrzeć na inne jego serie.  Może ktoś coś jego czytał - jak wrażenia?
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 30, 2003, 10:01:05 am »
Cytat: "jax"
Ten gościu - Boucqu w ogóle wygląda na świetnego rysownika realistycznego.  Wystarczy spojrzeć na inne jego serie.  Może ktoś coś jego czytał - jak wrażenia?


Bo to bardzo znany rysownik jest. We Francji dostal chyba wszystkie mozliwe nagrody, wliczajac Grand Prix w Angouleme. Ten od przygod takiego kolesia w plaszczu ze skory Geparda, kiedys Swiat Komiksu o nim pisal. W Polsce chyba nic sie nie ukazalo, ale w bibliotece Instytutu Francuskiego mozna jego prace pozyczyc. Wspolpracuje z Castermanem na co dzien.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline JANKE'S

Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 01, 2003, 10:20:51 am »
Pookie moze trzeba wysłać do Podsiedlika taki list jak do Egmontu i TK żeby im pomóc w podjeciu decyzji i uratowac jeszcze co sie da. Nasze akcje daja jednak jakiś skutek. Myślę że oni nawet nie wiedza o istnieniu forum komiksu a brak jakiejkolwiek reakcji ze strony czytelników tylko ich utwierdzi w tym że komiksem nie warto sie zajmować. Tym bardziej ze mieli chyba kiepskiego doradcę.
Kilka pozycji zasługuje na to aby o nie powalczyć.

Offline pookie

Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 01, 2003, 11:32:06 am »
Ok, zamieszczajcie propozycje co do takiego listu.
 for Pookie

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 01, 2003, 11:35:15 am »
Czy strona www Priski nie moglaby byc czytelniejsza?
Zeby sie dowiedziec, co oni wydaja, musze to sprawdzic na waku...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Rzezbiarz.wg

Podsiedlik wydal ostatni kwik...
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 01, 2003, 03:34:17 pm »
PRISKA doskonale wie, ze istnieja strony poświęcone komiksom i fora dyskusyjne....