trawa

Autor Wątek: Przedwieczni (Eternals)  (Przeczytany 10727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spidey

Przedwieczni (Eternals)
« dnia: Styczeń 06, 2009, 12:28:51 am »
Przeczytałem właśnie Przedwiecznych i jestem pod wrażeniem. Neil Gaiman idealnie wkomponował dzieje rasy Eternals w universum Marvela, mnóstwo smaczków (nawiązania do Civil War, występy gościnne Iron-Mana, Yellowjacketa, Wasp), rysunkowo pierwsza liga - Romita Jr., najlepszy rysownik świata :D którego styl idealnie nawiązuje do legendarnego Kirby`ego. Wydanie też świetne - dobre tłumaczenie, fajny papier, mnóstwo dodatków (szkicownik, wywiady z Gaimanem itd.). Jedyne co rozczarowuje to urwanie historii tak nagle bo nie da się ukryć, że chociaż jest to zwarta całość, to tak naprawdę jest ona przygotowaniem gruntu dla reguralnej serii vol.4 tworzonej później przez Daniela Knaufa i Charlesa Knaufa i czytelnik aż prosi o ciąg dalszy. A Gaiman powinien przerzucić sie na pisanie komiksów superbohaterskich bo wychodzi mu to świetnie :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 10:02:59 pm wysłana przez CD Jack »

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Przedwieczni/Eternals
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2009, 08:11:56 am »
Podejrzewam, że gdyby pisał je seryjnie, to z czasem spadłaby jakość. Ale gdy pisze co innego, a od czasu do czasu machnie jakiegoś trykociarskigo one-shota, to wychodzi mu świeżo i ciekawie.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline nayroth

Odp: Przedwieczni/Eternals
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2009, 08:29:54 pm »
A mnie te wtrącenia CiviWarowe irytowały niesamowicie. Odniosłem wrażenie że ktoś stał nad Gaimanem i mówił "a teraz nawiążmy jakoś do Civil War, to nasz najważniejszy event sezonu". Wątek rejestracji przewijał się niemiłosiernie od początku do końca, to nie był smaczek tylko nękanie czytelnika  :badgrin:

Romitę też uwielbiam, ale nikt mnie nie przekona że on jest wymarzonym rysownikiem do promieni-z-oczu i kosmicznych robotów. W Daredevilu i Punisherze wymiatał, ale magiczno-kosmicze klimaty to jakby nie jego bajka. Takie moje zdanie. Kadr na którym Sersi przemienia kota w smoka to rozpacz.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Przedwieczni/Eternals
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2009, 08:58:54 pm »
Ja to odebrałem inaczej - Gaiman podśmiewa się z eventu, a zwłaszcza Iron Mana - czytelnik już wie, że gdy pojawia się ta postać, to będzie ględzić o rejestracji, bo nic innego go w tej chwili nie obchodzi.
"Nasza cywilizacja wali się w gruzy, a tobie tylko rejestracja w głowie". :badgrin:
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Przedwieczni/Eternals
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2009, 09:16:17 pm »
Bez rewelacji - zaczynało się nawet ciekawie, ale później niestety każda część coraz słabsza, coraz słabsza i by doczytać do końca musiałem się trochę zmuszać. Bardzo przeciętna pozycja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 09:21:29 pm wysłana przez ZBÓJCERZ »

Offline spidey

Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:29:02 am »
A mnie te wtrącenia CiviWarowe irytowały niesamowicie. Odniosłem wrażenie że ktoś stał nad Gaimanem i mówił "a teraz nawiążmy jakoś do Civil War, to nasz najważniejszy event sezonu". Wątek rejestracji przewijał się niemiłosiernie od początku do końca, to nie był smaczek tylko nękanie czytelnika  :badgrin:

Ja to odebrałem inaczej - Gaiman podśmiewa się z eventu, a zwłaszcza Iron Mana - czytelnik już wie, że gdy pojawia się ta postać, to będzie ględzić o rejestracji, bo nic innego go w tej chwili nie obchodzi.
"Nasza cywilizacja wali się w gruzy, a tobie tylko rejestracja w głowie". :badgrin:

W zamieszczonym na końcu wywiadzie dla Spotlight Gaiman mówi że jego marzeniem było stworzyć komiks w stylu Marvela i choć z jednej strony chciał napisać komiks dla każdego to z drugiej chciał dostarczyć dodatkowej zabawy wszystkim tym, którzy wiedzą o co chodzi (Civil War). Więc na pewno nikt nie stał nad jego głową ani jego zamierzeniem nie było podśmiewanie się z tego eventu, raczej chciał mocniej wpasować Przedwiecznych w universum Marvela co jego poprzedniką (łącznie z Kirbym) nie do końca się udało oraz pokazać jak cały ten konflikt jest mało znaczący dla rasy Eternals. W ogóle czytając ten wywiad z Neil`em zaskoczyło mnie jak ten facet lubi komiksy superbohaterskie, szczególnie z epoki Kirby`ego, myślałem że Gaiman to tylko mistyka, ale jak widać to swój gość, który w wannie potrafi przeczytać 100 pierwszych numerów Fantastic Four :D

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2009, 01:19:43 am »
Tylko że dodatkowej zabawy można dostarczyć także przez lekkie ośmieszenie "CW".
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline redkac

Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2009, 11:50:35 am »
rozczarował mnie ten komiks. przecież on jest w zasadzie o niczym. przybyli bogowie, stworzyli dwie rasy, które żyją na ziemi i koniec, zero rozwinięcia. jednak wydawanie wszystkiego co napisał Gaiman, bo "to się na pewno sprzeda" mija się z celem. brakuje mi tu spójnej całości, albo po prostu za stary już jestem na takie komiksy.
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline kas1

Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2009, 12:21:45 pm »
Cieszę się, że pojawiła się taka opinia. Już myślałem, że jestem inny... Mi się przedwieczni również nie spodobali. Owszem, z początku było ciekawie ale im dalej w las, tym gorzej i nudniej. Nie jestem też zachwycony formą wydania. Owszem, masa dodatków i za to duży plus ale przy pierwszym kontakcie odniosłem wrażenie, że komiks zaraz zwinie mi się w rulonik. Nie mówię, że konieczne było HC, chociaż w takiej cenie chyba powinno być...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2009, 12:25:13 pm »
Cieszę się, że pojawiła się taka opinia. Już myślałem, że jestem inny... Mi się przedwieczni również nie spodobali.

A ja ich nawet nie kupilem. :)

Zaczekam na jakis komiks Gaimana dla doroslych.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2009, 12:54:48 pm »
Nie mówię, że konieczne było HC, chociaż w takiej cenie chyba powinno być...
Seriom superbohaterskim w HC mówimy stanowcze i zdecydowane nie... Marzy mi się "przedwieczny" standard w zbliżonych do manzokowych cenach...
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Death

Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2009, 02:57:54 pm »
Nie mówię, że konieczne było HC, chociaż w takiej cenie chyba powinno być...

Baśnie HC mają 144 strony, Boże Zachowaj Królową 96 stron i też kosztuja 69 zł. Przedwieczni to 264 stron więc chyba HC podniosłoby ich wartość i to znacznie. Swoją drogą BZK 96 s za 69 zeta! :shock: Przesadzili, kurna przesadzili... :-? No chyba że miała być magia liczb 96, 69  :lol:

Offline kas1

Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2009, 12:40:02 pm »
Już kilkukrotnie na forum przewijał się temat kosztów HC... Co do BZK, to powiem szczerze, że cena mnie powaliła, tak jak w przypadku ostatniego albumiku Rosińskiego. Coś mi się zdaje, że Egmont chce nas powoli przyzwyczajać do takich cen...

Offline ljc

Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2009, 12:50:21 pm »
zachęcony Waszymi negatywnymi opiniami (hehe) wczoraj łyknąłem przedwiecznych
być może spodziewaliście się Bóg wie czego i stąd te niepozytywne opinie - jak na Gaimana ten komiks wszedł mi dosc gładko, choć akcja mogłaby być żwawsza
ale i tak przeczytałem za jednym poleżeniem bez znużenia specjalnie zauważalnego
taki rozrywkowy komiks, bez reweli (gfx też mnie nie powaliła), ale spoko (sprawnie zrobiony), czytadło
drogawe jednak
tamtam!

Offline Roy_v_beck

Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2009, 06:13:08 pm »
Jezu, ale nie wiem kto zmiksował młodego Romitę do dzieła Gaimana. Styl tych panów pasuje ze sobą jak pięść do nosa. W ogóle, Romita Jr to chyba mój ulubieniec, zaraz po Dillionie. Te jego postacie takie proste są, ani trochę nie pasuję do podniosłego, patetycznego i natchnionego, wręcz magicznego klimatu opowieści.
A cała historia nawet fajna, ale na raz lepiej jej nie łykać. Powoli się rozkręca, a jak już się rozkręci to też bez rewelacji nie jest, mimo to ładne zakończenie, a całość mile pokombinowana. Może dlatego, że wiele Gaimana nie czytam to dosyć mi przypadło to opowiadanie do gustu. No i w ogóle lubię mainstream, a tutaj mimo że ekipa nowa, to jechać superbohaterami na kilometr. Właściwie jedyne co Romita Jr dobrze rysuje to Iron Man.
A i tak jeszcze na koniec, gdybym zobaczył okładkę w wykonaniu tegóż Romity, w życiu bym nawet w łapy nie wziął tego komiksu, dobrze że kto inny narysował naprawdę ładne covery.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/