Autor Wątek: Przedwieczni (Eternals)  (Przeczytany 10730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 17, 2010, 03:49:06 pm »
A już totalnym facepalmem jest insynuowanie, że wątek rejestracji bohaterów ma jakiś związek ze 'Strażnikami' Alana Moore`a :roll:. Civil War!
Czemu nie. Czy teza, że Civil War - rejestracja superbohaterów, ma korzenie w Strażnikach Moore'a jest całkowicie skazana na porażkę? Wydaje mi się, że daje się ją obronić.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline spidey

Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 17, 2010, 04:07:06 pm »
Być może, ale autor recenzji nie ma w ogóle pojęcia, że coś takiego jak Civil War miało miejsce - "Trudno odgadnąć dlaczego do tej zbitej masy nonsensów, Gaiman dodał jeszcze (...) konieczność rejestrowania się wszystkich herosów (Czyżby nawiązanie do Strażników Alana Moore'a?)" przez co wydaje potem krzywdzące komiks osądy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 04:18:29 pm wysłana przez spidey »

Offline Julek_

Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 17, 2010, 04:48:37 pm »
Spidey ma rację, przynajmniej połowicznie. Gaiman tej rejestracji sobie nie wymyślił (tylko Marvel, a jeśli już ktoś, to stawiałbym na Marka Millara), więc autor niestety się w tym miejscu myli. A że mu się kojarzy ze "Strażnikami" to okej, ale nie jest to żadne odkrycie.

Offline graves

Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 17, 2010, 04:55:12 pm »
Ja nie bronię recenzji, a jedynie stwierdzenia o nawiązaniu do Strażników. Oczywiste, że Gaiman tego nie wymyślił i jest to nawiązanie do Civil War, ale CW - mogło mieć pierwowzór w Strażnikach.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Matt@

Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 17, 2010, 05:18:41 pm »
Myślę, że autor po prostu nie wiedział co to Civil War i w ogóle nie wiedział o czym pisze. Mi też recenzja się nie podoba, jest amatorska.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 20, 2010, 09:45:05 am »
Myślę, że autor po prostu nie wiedział co to Civil War i w ogóle nie wiedział o czym pisze.
Mam dokładnie to samo wrażenie.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Pawulon

Odp: Przedwieczni (Eternals)
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 20, 2010, 09:53:21 am »
Nie mam przy sobie egzemplarza, ale czy we wstępie nie było jakiegoś wprowadzenia do CW? Autor ewidentnie nie połapał się o co biega w tym evencie, bo akurat nawiązania do CW w tym albumie Gaiman rozwiązał wyśmienicie. Ani zbyt nachalnie, ani nie pominął ich. Taki smaczek, że Eternals są częścią świata Marvela, ale jednak bardzo specyficzną i stojącą z boku. Mniam.