Autor Wątek: Mikropolis  (Przeczytany 16202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomk_eR

Mikropolis
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 08, 2004, 12:19:00 am »
Cytat: "Kormak"
miałem szczerą nadzieję, że babcia Ozrabala (giń suko!) umrze ostatecznie i już nie wróci - a tutaj taki pech  :D


a ja lubię tą babcię, Ozrabal zresztą też (i mam wrażenie że jednak nie jest manipulowany)
brzydko napisałeś o starszej pani... tyle się mówi o TOLERANCJI a ty tu taki nietakt w stosunku do innych zachowań :eek:

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline burberry

Mikropolis
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 17, 2004, 10:57:09 am »
Właśnie jestem po lekturze Moherowych snów. Wcześniej czytałem tylko kilka pasków z M.
Komiks IMHO genialny, masa odniesień do życia współczesnego, do małomiasteczkowej społeczności, etc. ; ]

Za oknem pogoda nie ta, nie świeci słońce, w dodatku szkoła, po przeczytaniu MS jakoś tak się smutniej zrobiło...
(nie wiem czemu, ale naprawdę, wg mnie, można złapać doła po tym komiksie :) )
w każdym razie zaleta - potrafi wywołać emocje u czytelnika.
Jak ktoś powiedział, jestem w szoku.
Bóg Cię kocha

Offline ghettosoldier

Odp: Mikropolis
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 19, 2008, 02:37:30 pm »
Cytat:  aleja kopistów napisała
Reedycje "Mikropolis"!
   
Dobre wieści dla fanów serii "Mikropolis". W grudniu ukaże się reedycja "Przewodnika Turystycznego", a na początku 2009 roku drugie wydanie "Moherowych Snów".

Obydwa albumy zostaną wydane w nowym designie, na lepszym papierze niż pierwsze wydania, a co najważniejsze - będą zawierały dodatkowe paski komiksowe! Drugie wydanie "Przewodnika turystycznego" ma mieć 72 strony (I wydanie - 64), a "Moherowych snów" 64 strony (I wydanie - 48). Wydawcą jest Egmont Polska.

Ponadto, już wkrótce na łamach naszego serwisu: wywiad z Dennisem Wojdą!

[Karol Wiśniewski]

Z jednej strony to fajnie, że Egmont da możliwość zapoznania się z tą zajebistą serią nowym czytelnikom, a z drugiej strony czuję się lekko wydymany. :doubt:
Posiadam pierwsze wydania na półce, regularnie zaraz po premierze kupowałem komiks wspierając autorów, wydawce i teraz dostaję "nagrodę" -24 strony nowych pasków.
I co mam zrobić? Kupić jeszcze raz? Bezsensu to jest dla mnie. :sad:

Myślę, że to wznowienie to jest takie sondowanie przez Egmont czy seria dobrze się sprzeda. Ciekawe czy przy dobrej sprzedaży Egmont zdecyduje się na wydanie Mikropolis 3?

I mamy do czynienia z dalszym rozbiorem Mandragory. Co następne? Nowy wydawca dla Przebiegłego dochodzenia Ottona i Watsona?


Offline Jaszcząb

Odp: Mikropolis
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 19, 2008, 03:21:58 pm »
Z jednej strony to fajnie, że Egmont da możliwość zapoznania się z tą zajebistą serią nowym czytelnikom, a z drugiej strony czuję się lekko wydymany. :doubt:
Posiadam pierwsze wydania na półce, regularnie zaraz po premierze kupowałem komiks wspierając autorów, wydawce i teraz dostaję "nagrodę" -24 strony nowych pasków.
I co mam zrobić? Kupić jeszcze raz? Bezsensu to jest dla mnie. :sad:

Dla mnie bez sensu to jest to, że Ty czujesz się wydymany. To co, już teraz nie można wogóle wydawać wzbogaconych wznowień, bo się nabywcy pierwszych wydań mogą poczuć wydymani? O ile byłem w stanie zrozumieć zastrzeżenia kolekcjonerów w przypadku wznowień egmontowskich miszczów, tak tu nie kumam ni w ząb o co Ci chodzi. I nie przesadzałbym z tym wspieraniem wydawców czy autorów, bo do kapelusza im na ulicy pieniędzy nie wrzuciłeś, tylko wyłożyłeś flotę i dostałeś za nią komiksy. Autorzy za tantiemy z tych albumów raczej mercedesów sobie nie kupili. Soras, ale drażni mnie ten wyświechtany tekst ze wspieraniem kogokolwiek. Z zagranicy sobie byś tych komiksów nie sprowadził, więc się teraz nie zasłaniaj charytatywną działalnością na rzecz rozkręcania komiksowego rynku w Polsce.

Offline bąbielek

Odp: Mikropolis
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 19, 2008, 03:52:07 pm »
Podpisuję się obiema łapyma i jeszcze pytą, żeby się posmyrać.

Jak można czuć się wydymanym bo robią reedycję? Ja mam oba tomy "Mikropolis" i obie reedycje zapewne kupię, bo jestem wielkim fanem tej serii. Powinieneś się chłopie cieszyć, że będziesz miał dodatkowe materiały, jeżeli jesteś fanem. Masz dwa wyjścia: nie kupić, bo czujesz się "wydymany", albo kupić i się cieszyć z dodatkowych materiałów. Ja kupiłem dodruk pierwszego "Wilqa" na przykład mimo że mam pierwsze wydanie. Dla dodatkowych stron i dlatego, że jestem fanem serii. I "Jeża Jerzego" nie dla dzieci z reedycji też mam. I fajne te dodatkowe materiały.

Klick me up, klick me down.

Offline kmh

Odp: Mikropolis
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 19, 2008, 04:01:48 pm »
Zawsze możesz stare wydanie sprzedać, a nowe kupić i już.

Bez przesady.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline wilk

Odp: Mikropolis
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 19, 2008, 05:02:12 pm »
Ja dodam, że jest to najzwyklejsza praktyka w krajach z dobrze rozwiniętym rynkiem komiksowym i może świadczyć o zapotrzebowaniu na dany tytuł.

Aczkolwiek wolałbym o wiele bardziej przeczytać te nowe paski w osobnym albumie, nawet jeśli objętościowo nie byłby on pokaźny.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Mikropolis
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 19, 2008, 05:36:07 pm »
Jak zobaczyłem ten temat aktywny, to aż mi się w głowie zakręciło ze szczęścia, że trzecia część majaczy na horyzoncie.

Ale i tak jest fajnie. Kupię, nie czuję się wydymany, będę miał kopię zapasową.

Offline kas1

Odp: Mikropolis
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 21, 2008, 08:18:59 am »
Amerykańscy czytelnicy to dopiero muszą czuć się non stop dymani. Co chwile jakieś reedycje, oversajzy, Haceki i Omnibusy. Aż im współczuje...  :badgrin:

Offline Jarek Obważanek

Odp: Mikropolis
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 15, 2008, 07:57:30 pm »
Jak zobaczyłem ten temat aktywny, to aż mi się w głowie zakręciło ze szczęścia, że trzecia część majaczy na horyzoncie.
Dennis twierdzi, że majaczy.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline jef.costello

Odp: Mikropolis
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 10, 2008, 08:58:52 pm »
kiedy właściwie będzie w księgarniach? bo Gildia zapowiada dzisiaj w newsie, że już w sprzedaży, ale jednocześnie przy samym komiksie stoi "Data premiery rynkowej 15 grudnia".
pytam, bo chcę to wysłać w prezencie gwiazdkowym i z uwagi na indolencję poczty każdy dzień jest mi drogi.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Mikropolis
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 11, 2008, 12:19:19 pm »
Podobnoż cały pakiet został przyspieszony i miał być dzisiaj w sprzedaży.

edit: O, właśnie go dostałem.

Odnośnie samego Mikropolis: nowy layout prezentuje się bardzo fajnie, kolory wyglądają dobrze, do ideału brakuje tylko ostrości na kilku paskach. Aha, bardzo sympatyczny drobiazg na wyklejce z tyłu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2008, 12:28:08 pm wysłana przez Jarek Obważanek »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline freshmaker

Odp: Mikropolis
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 01, 2009, 09:35:38 pm »
czy ktoś wie co nowego pojawi się w "snach" od egmontu?

przewodnik turystyczny oprócz lepszego papieru wg. mnie nie ma nic ciekawego do zaoferowania (może oprocz pieczatki z tylu). dodatkowe paski to wg mnie tez zapychacz. jezeli w "snach" dostane ciag dlaszy tych wspanialych dodatkow to dziekuje bardzo.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline bąbielek

Odp: Mikropolis
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 01, 2009, 09:41:38 pm »
Gdzie Ty tam lepszy papier widziałeś? Ten pomarszczony, za cienki?

Klick me up, klick me down.

Offline Rorkas

Odp: Mikropolis
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 05, 2009, 12:17:07 pm »
Moja bardzo smutna wersja "Mikropolis", moj wariant, ktury dzisiaj dostalem z merlin.pl  ma okolo 80 stron :(
Mam nadzeje zre wszystko sie skonczy dobzre i zamienia mi na dobry egzemplarz:





P.S. Zamienili- merlin.pl niezawiodl :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2009, 10:01:31 pm wysłana przez Rorkas »