Autor Wątek: Mistrzowie według Egmontu  (Przeczytany 121807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Mistrzowie według Egmontu
« dnia: Czerwiec 27, 2003, 05:30:11 pm »
Mysle że seria Egmontu - Mistrzowie Komisku zasługuje na odzielny temat.
Jak wam się podoba to co wyszło? Najlepszy i najgorszy album? Co powinno ukazać się w tej seri? A może jest coś co nie powinno?

Offline Kuvery

Mistrzowie według Egmontu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2003, 05:39:27 pm »
Fetysz? A co to jest??
No dobra, wszystkie są ok, a Fetyszu nie czytałem z racji niskich not na serwisach.
Postawiłem na Polowanie.
2-3 albumy Bilala, z tych co znam (skany) mogłyby się znaleźć śmiało w MK. Ale zdaję się na fachowców z Egmontu. Oni niech przebierają a wyłożę kasę :)

Offline krytyk

Mistrzowie według Egmontu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2003, 05:39:32 pm »
Jak dla mnie to najlepsze z dotychczas wydanych albumów były te z Dzikiego Zachodu tj. "Gwiazda pustyni" i "Western" ( z bólem serca ;-) wybrałem ten pierwszy).Nie znaczy to bynajmniej że nie doceniam innych wydanych w tej serii. Np. "Krwawe gody" to idealne przedstawienie ciemnych stron natury człowieka. A "Polowanie"!? jestem bardzo zdziwiony że nie jest równie znane jak i doceniane jak np. "Maus".
Chyba najsłabszy wydał mi Dredd, ale nie jest to zły komiks, poprostu w porównaiu do innych z tej grupy nie wypada aż tak dobrze.

Offline graves

Mistrzowie według Egmontu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2003, 05:48:43 pm »
Dałem pierwszeństwo Gwieździe pustyni, ale wszystkie są dobre. Najsłabszy z tego zestawu jest Fetysz (chociaż również bardzo mi się podobał-szczególnie graficznie).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline JANKE'S

Mistrzowie według Egmontu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2003, 05:50:24 pm »
Zagłosowałem na Polowanie. To jedyny moim zdaniem komiks który na ten tytuł zasługuje, tak treść jak i autorzy
Nie wiem dlaczego w tej seri znalazł sie Fetysz?
Tak w ogóle to nierówna jest ta seria i powinna miec inną nazwę, nie Mistrzowie Komiksu ale np: HC albo Sztywne Okładki
Mam nadzieje że już wkrótce pojawią się w niej komiksy i nazwiska godne tego tytułu

Offline Błendny Komboj

Mistrzowie według Egmontu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2003, 08:44:21 pm »
Zagłosowałem na "Krwawe gody". Majstersztyk.
Zdecydowanie najmniej mnie zachwycił "Fetysz". Nieporozumienie.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline freshmaker

Mistrzowie według Egmontu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2003, 09:18:19 pm »
jak dla mnie komiksy z serii MK trzymaja poziom. nie rozumiem tylko zachwytu nad "polowaniem". komiks jest ciekawy, ale jak dla mnie bilal sprawdza sie w sci-fi.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline nori

Mistrzowie według Egmontu
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2003, 09:30:35 pm »
jak dla mnie to kolejnosc taka:
Gwiazda pustyni
Western
Krwawe gody
Polowanie
Sedzia Dredd - Fetysz

gwiazda najbardziej przypadla mi do gustu natomiast fetysz'a nie uwazam za zlego a to ze zajmuje ostatnia pozycje to tylko dlatego ze ktos musi. wlasciwie to najwiekszym minusem fetysza byla ochydy tytul na okladce
do polowania mam w sumie mieszane uczucia - chyba jednak wole lzejsze historie...
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Mav82

  • Gość
Mistrzowie według Egmontu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2003, 09:44:22 pm »
gwiazda...
ale pozostale pozycje tez byly ok, o zadnej nie mozna powiedziec ze byla slaba

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Mistrzowie według Egmontu
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2003, 10:38:18 pm »
1. Western - rozwalila mnie ta sepia, choc nie lubie *** SPOILER starts here *** nieszczesliwych zakonczen *** SPOILER ends here ***
2. Kurde - chyba jednak Polowanie. To jest ciezki komiks do czytania, ale ten epilog - miodzio. I nauczyc mozna sie czegos, a w komiksach to rzadkosc niestety
3. Krwawe Gody - za ta scenke, kiedy *** SPOILER starts here *** dziadek rzuca granatem *** SPOILER ends here ***


Aha - Gwiazdy Pustyni nie czytalem jeszcze, wiec sie nie dziwcie, ze tak o niej cicho.  :D
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

Mistrzowie według Egmontu
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2003, 02:51:07 pm »
Bez dwoch zdan "Polowanie". Znakomity, nielatwy komiks, swietnie zilustrowany.

Potem "Gwiazda Pustyni" i "Western". Reszty nie czytalem.

Co powinno sie ukazac? Oj cale mnostwo. Lista bylaby dluga :)

Offline mykupyku

Mistrzowie według Egmontu
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2003, 04:44:12 pm »
1. Polowanie
2. reszta...
3. Fetysz - fabularnie odstaje od reszty miałkością zakończenia i miernotą przesłania
opyright by mykupyku

Offline Błendny Komboj

Mistrzowie według Egmontu
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2003, 07:20:09 pm »
Szkoda tylko, że w serii MK nie wydają komiksów amerykańskich.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline jax

Mistrzowie według Egmontu
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 30, 2003, 07:28:03 am »
Zagłosowałem na Krwawe gody (o włos wyprzedziły Gwiazdę pustyni).  Polowanie owszem doceniam, uznaję jako dzieło itd, ale to komiks trudny w odbiorze i zbyt mnie zmęczył podczas lektury abym na niego oddał głos  :)
Do Fetysza (jako jedynego z cyklu) nawet się nie zbliżałem.
A w cyklu Mistrzowie komiksu Egmont powinien wydać wszystkie komiksy z cyklu Legendy współczesności (skoro w lipcu będzie juz drugi: falangi czarnego porządku).
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

marucin

  • Gość
Mistrzowie według Egmontu
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 30, 2003, 07:50:42 am »
moj glos poszedl na wester . jak dla mnie najlepszy z wszystkich wydanych. Polowanie dla mnie bylo ciezko strwane a gwiazda pustyni troche mnie roczarowala, co do fetysza no coz niezly sediza dread ale nadal to sedzia dread, Komisy z sedzia nigdy nie byl ambitne chociaz ten przynajmniej probuje taki byc. Jedno trzema mui przyznac ;aditkie rysuneczki to on ma

 

anything