Autor Wątek: Reedycja Szninkla?  (Przeczytany 10782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 13, 2009, 11:59:15 am »
To jest wielce prawdopodobne. Wszystko w końcu jest gotowe, tylko dać do drukarni et voila.

Ale d.....ć twardą oprawę do gotowego materiału to też nie problem. No i wtedy cenę sobie można wywindować jaką się chce bo to przecież Groźni Mistrzowie Plansz i Obrazów Komiksowej Europy :lol:

Offline AgentOrange

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 13, 2009, 12:00:46 pm »
Specjalnie wczoraj odświeżyłem sobie wersję b-w i kurcze, rzeczywiście dla podziwiania kunsztu rysownika lepsza jest ta wersja. Czy ma ktoś może oryginalne wydanie? Jak tam wygląda to b-w? Tak samo, jak w wydaniu Orbity?

Miałem  pierwsze oryginalne wydanie. Okładka sztywna kartonowa lakierowana. Środek cz-b na dobrej jakości papierze kredowym. Format nieco większy od wydania Orbity.

Offline AgentOrange

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 13, 2009, 12:05:53 pm »
Ale d.....ć twardą oprawę do gotowego materiału to też nie problem. No i wtedy cenę sobie można wywindować jaką się chce bo to przecież Groźni Mistrzowie Plansz i Obrazów Komiksowej Europy :lol:

Kolorowa edycja była bodajże 16,90 zł za zeszyt, gdyby dodać twardą oprawę  ( nie wiem jak zwiększa to koszt) ale  około 59 zł za HC i duży format byłoby do przyjęcia miom zdaniem.

Offline Death

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 13, 2009, 12:11:35 pm »
Przecież to ma w sumie z dodatkami ok 180 stron. Będzie 99 zł jak nic (jeśli black-white). W kolorze i powiększonym formacie dowalą ze 119.

Offline kas1

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 13, 2009, 12:36:03 pm »
True True
:D

Offline Jarek Obważanek

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 13, 2009, 06:05:57 pm »
Death, nie przesadzasz? "Dzień gniewu" ma 168 stron cz-b i ma kosztować 75 zł.

AgentOrange: Ceny z 2001 roku możesz schować między bajki. Teraz każdy odcinek mógłby kosztować 35 zł.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Death

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 13, 2009, 06:12:53 pm »
Nie wiem co to jest Dzień Gniewu... Skąd masz takie info?

Offline BRK

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 13, 2009, 06:41:35 pm »
co to jest Dzień Gniewu...
"Dzień gniewu - Afrykańskie przygody Giuseppe Bergmana", komiks z nowej edycji Mistrzów Komiksu :)

Offline Death

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 13, 2009, 06:50:23 pm »
Aha, f**ktycznie drugi Bergman się tak nazywa ;-)

Chciałoby się teraz napisać (żeby nie robić offtopu): "A jeśli chodzi o Szninkla...". Ale nic nowego nie przychodzi mi do głowy  :lol: Może tylko to że będzie pewnie 89 a nie 99 za b-w  ;-)

Offline Jarek Obważanek

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 13, 2009, 09:08:40 pm »
Z takich ciekawostek, coby trochę namieszać w tym wątku: Casterman wydał w ubiegłym roku Szninkla cz-b w pomniejszonym formacie. :)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Death

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 13, 2009, 09:13:54 pm »
Haha i teraz wszyscy mają pełne gacie czy Egmont nie chce przypadkiem wydrukować Szninkla razem z zachodnimi wydawnictwami w pomniejszonym formacie i miękkiej oprawie  :lol:

Powiem szczerze: Po takiej akcji z Szninklem ja bym się odwrócił od Egmontu i kupowałbym tylko od Timofa, KG, Maznoku...

God save the Chninkel

Offline bąbielek

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 14, 2009, 01:34:32 am »
Mam propozycję. I wcale nie piszę tego jako moderator - a weźcie niech ktoś pytanie zada na forum Egmontu. Tak, właśnie tu. Bo tak debatujecie, a ani to nie ma większego sensu, ani końca nie widać ;).

A tak swoją drogą - mam "Szninkla" Orbitowego w bardzo dobrym stanie, kupiłem 7 lat temu w jakimś antykwariacie za 1,50 zł. I jeżeli chodzi o reedycję Egmontu to mnie mało ona obchodzi - czarno-białej zapewne bym nie kupił (bo i po co jak mam Orbitę), a kolorową być może. Także co będzie to będzie, mnie wsia rawno.

Klick me up, klick me down.

Offline Death

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 14, 2009, 09:30:23 am »
A tak swoją drogą - mam "Szninkla" Orbitowego w bardzo dobrym stanie, kupiłem 7 lat temu w jakimś antykwariacie za 1,50 zł. I jeżeli chodzi o reedycję Egmontu to mnie mało ona obchodzi - czarno-białej zapewne bym nie kupił (bo i po co jak mam Orbitę), a kolorową być może. Także co będzie to będzie, mnie wsia rawno.

Jeśli masz Szninklka w bdb stanie a w najbliższym czasie okaże się np. że będzie Szninkiel b-w HC na kredzie to możesz sprzedać Orbitę (zanim allegrowicze się zorientują że będzie lepsza wersja) i po prostu wymienić sobie na lepsze wydanie nie dopłacając ani złotówki bo pewnie cena Orbity bdb na allegro (do czasu) i Szninkla z Egmontu będzie podobna  :)

Offline kas1

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 14, 2009, 09:36:15 am »
Miałem  pierwsze oryginalne wydanie. Okładka sztywna kartonowa lakierowana. Środek cz-b na dobrej jakości papierze kredowym. Format nieco większy od wydania Orbity.

A jak wypada porównanie jakości druku? Zastanawiam sięczy oprócz lepszego papieru ewentualne nowe wydanie ma szanse być pod tym względem lepsze.

Offline AgentOrange

Odp: Reedycja Szninkla?
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 19, 2009, 08:40:33 pm »
Cytuj
Ceny z 2001 roku możesz schować między bajki. Teraz każdy odcinek mógłby kosztować 35 zł.

hehe.. faktycznie... zapomniałem, że to było przeszło 8 lat temu....
Jak wyjdzie w 3 częściach (w kolorze) to pewnie z 25-30  zł/szt. a jak integral  w HC (kolor) to 89 zł lub 99 zł....