trawa

Autor Wątek: Yans  (Przeczytany 86405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Yans
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 28, 2014, 09:04:54 pm »
Ciekawa strategia Egmontu, że robienie dodruku zajmuje im pół roku (ludzie na Świeta będą sobie robić prezenty w postaci tomu 2 hehe).

A czemu nie? Jak ktoś kupił pierwszy tom, to prezent w postaci dwójki byłby chyba interesujący, nie uważasz?

No i trzeba pogratulować rozeznania rynku, że wypuścili ilość która im się po półtora miesiąca prawie w całości wyprzedała (tak, tak, wiem, nie do końca wyprzedała, bo jest jeszcze trochę na allegro w okolicach ceny okładkowej).

Nie sprzeda się, jest do dupy - za wysoki nakład!!!
Sprzeda się, jest do dupy - za mały nakład!!!
mack3 nie przesadzasz trochę? Po co robić dodruk zaraz po wyprzedaniu? Lepiej trochę poczekać, zainteresowanych będzie przybywać, na rynku pierwszy integral będzie osiągał większą cenę, będzie popyt... A potem dodruk i znowu interes będzie się kręcił :wink:

Offline misiokles

Odp: Yans
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 29, 2014, 08:23:36 am »
Ciekawa strategia Egmontu, że robienie dodruku zajmuje im pół roku (ludzie na Świeta będą sobie robić prezenty w postaci tomu 2 hehe).

Są jeszcze na świecie ludzie, którzy zamiast pod każdą rzeczą widzą bylejakość, krętactwo, matactwo i złodziejstwo, mają w sobie na tyle empatii, że potrafią zobaczyć inne, normalne wyjaśnienie.

Egmont ma podpisane umowy z daną drukarnią. Egmont wydaje kilka tytułów miesięcznie, które drukarnia mu systematycznie drukuje. Drukarnia oprócz Egmontowych zamówień realizuje inne. A więc aby zamówić dodruk, trzeba się wstrzelić w wolny termin drukarni. Ten jest za ok. pół roku.

Co jest nie tak z moim punktem widzenia?

Offline vision2001

Odp: Yans
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 10, 2014, 06:27:18 pm »
Zbiorczy Yans #2 i jak dla mnie ogromna szkoda - brak tłumaczenia jednoplanszówki w załączonych dodatkach (16. strona dodatków).
Chyba będę musiał usiąść z translatorem... :?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Ty_draniu

Odp: Yans
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 10, 2014, 08:51:21 pm »
No to teraz zastanawiam się, czy kupować, czy ryzykować i czekać na drugie wydanie tego tomu.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline vision2001

Odp: Yans
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:03:37 pm »
No to teraz zastanawiam się, czy kupować, czy ryzykować i czekać na drugie wydanie tego tomu.
Jeśli będzie drugi tom i jeśli będzie to dodatkowe tłumaczenie to wg mnie poczekaj :) ale ważne jest to: jeśli...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Ty_draniu

Odp: Yans
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 12, 2014, 05:57:40 pm »
Patrząc na to jak schodzi, to chyba będzie. W takim arosie już (a może chwilowo) nie ma, a jeszcze ze 2 dni temu mieli 25 sztuk.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline radef

Odp: Yans
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 12, 2014, 06:05:38 pm »
Pewnie tylko chwilowo nie ma w Arosie.pl, często się zdarza, że tuż po premierze może gdzieniegdzie brakować jakiegoś komiksu, ze względu, że nie wszystkie transze zostały wysłane do hurtowni.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Yans
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 12, 2014, 06:09:39 pm »
Ja planuję kupić 2 tom dopiero po gwiazdce, myślicie, że do tego czasu będzie jeszcze dostępny?

Offline Kris1982

Odp: Yans
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 12, 2014, 06:52:28 pm »
W Arosie,Bonito i Liderii już nie ma ale nie wiem czy to czasem nie chwilowy brak.

Offline Dembol_

Odp: Yans
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 12, 2014, 06:58:48 pm »
Ja planuję kupić 2 tom dopiero po gwiazdce, myślicie, że do tego czasu będzie jeszcze dostępny?
Patrząc na to jak szybko wyprzedał się tom pierwszy pospieszyłbym się.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Yans
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 12, 2014, 07:34:47 pm »
W Arosie,Bonito i Liderii już nie ma ale nie wiem czy to czasem nie chwilowy brak.

Patrząc na to jak szybko wyprzedał się tom pierwszy pospieszyłbym się.

Panowie, nie straszcie, chcecie powiedzieć, że Yans zejdzie szybciej od Batmana :oops:?! W przyszłym tygodniu jakoś kupię sobie Mroczne Zwycięstwo w Arosie, a Yansa planowałem kupić później, bo wiadomo - gwiazdor :D i nie trzeba już martwić się co komu kupić i za ile.

Offline Ty_draniu

Odp: Yans
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 12, 2014, 08:36:42 pm »
Patrząc na to, ile jeszcze jest Batmana i na fakt, że tom pierwszy Yansa zszedł w miesiąc, to zdecydowanie kupowałbym Yansa. No chyba, że chcesz zaryzykować i czekać na drugie wydanie.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Koalar

Odp: Yans
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 12, 2014, 09:08:28 pm »
A wiecie, to był druk w kooperacji. To teraz może nie być dodruku. Lepiej kupować szybko. Po parę sztuk, na handel. A już trochę osób kupiło na Allegro tom 1. za 130-150 zł.
Tak piszę, bo nie zdążyłem kupić tomu 1., a im szybciej się wyprzeda, tym szybciej dodrukują i będę mógł kupić. Bo jak się coś sprzedaje w miesiąc, to ja jestem spokojny o dodruk.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline freshmaker

Odp: Yans
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 12, 2014, 09:09:15 pm »
może drugi integral podzieli losy planety czarów? ja już mam, kupiłem w bonito.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Yans
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 12, 2014, 09:48:05 pm »
A wiecie, to był druk w kooperacji. To teraz może nie być dodruku. Lepiej kupować szybko. Po parę sztuk, na handel. A już trochę osób kupiło na Allegro tom 1. za 130-150 zł.
Tak piszę, bo nie zdążyłem kupić tomu 1., a im szybciej się wyprzeda, tym szybciej dodrukują i będę mógł kupić. Bo jak się coś sprzedaje w miesiąc, to ja jestem spokojny o dodruk.

Skoro w kwietniu ma być dodruk pierwszego tomu to wątpię, żeby E zrobił taką wyj***ke i nie wydał pozostałych.