Gildia Literatury (www.literatura.gildia.pl) > Forum Literatury

Margaret Weis, Tracy Hickman - Miecz Mroków

(1/1)

Earendil Nailoufin:
W zamęcie ksiażek w swiecie Forgotten Realms trudno znaleźć oryginalna ksiażkę. Zdziwiłem się więc po przeczytaniu ksiażki "Wykucie Miecza Mrokow" napisana przez panie Weis i Hickman. Ksiażka nie jest nowa, ale mimo wszystko pomysł osadzenia sporu magii i technologii w całkiem nowym swiecie fantasy jest godny uwagi, akurat cos w klimatach Arcanum. Jednak zalew ksiażek np. pana Salvatore (ktorego szanuje jako pisarza) powoduje że wolimy przeczytać kilkanascie ksiażek o tym samym niż zapoznac się z klasyka (jak sie okazuje) fantastyki...

Adam Waśkiewicz:
Dla Twojej informacji, ta książka stanowi pierwszą część trylogii - pozostałe to bodajże Przeznaczenie Miecza Mroków i Tryumf Miecza Mroków, ale tytułów mogę nie pamiętać dokładnie.

 Pozdrawiam,
 Adam

Averg:
Godne uwagi i polecenia są także: Zimne brzegi (Łukajanienko), Śmierć Nekromanty (Wells) oraz Księżyc Goblinów

Earendil Nailoufin:
Wiem że to trylogia, ale jak na razie nie znalazłem w żadnej księgarni "Przeznaczenia Miecza Mrokow". Przy okazji to czy wszystkie ksiażki z wydawnictwa Zysk i społka sa tak drogie ? Wykucie Miecza Mrokow kosztuje aż 39 zł

euzebiusz:
TAk w podobny klimacie jest właśnie Śmierć Nekromanty i druga książka tej samej autorki - Demon Ognia - jeśli mnie pamięć nie zawodzi. Dzieje się jakieś 200 lat przed akcją Śmierci a więc w realiach XVII w (mniej więcej). Księżyc Goblinów mnie nie zachwycił.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej