Autor Wątek: Margaret Weis, Tracy Hickman - Miecz Mroków  (Przeczytany 4871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Earendil Nailoufin

Margaret Weis, Tracy Hickman - Miecz Mroków
« dnia: Czerwiec 28, 2003, 09:37:13 pm »
W zamęcie ksiażek w swiecie Forgotten Realms trudno znaleźć oryginalna ksiażkę. Zdziwiłem się więc po przeczytaniu ksiażki "Wykucie Miecza Mrokow" napisana przez panie Weis i Hickman. Ksiażka nie jest nowa, ale mimo wszystko pomysł osadzenia sporu magii i technologii w całkiem nowym swiecie fantasy jest godny uwagi, akurat cos w klimatach Arcanum. Jednak zalew ksiażek np. pana Salvatore (ktorego szanuje jako pisarza) powoduje że wolimy przeczytać kilkanascie ksiażek o tym samym niż zapoznac się z klasyka (jak sie okazuje) fantastyki...
url=http://sschindrylyn.cjb.net]FORUM SSCHINDRYLYN.CJB.NET - Podmrok, Drowy itd.[/url]

Offline Adam Waśkiewicz

Margaret Weis, Tracy Hickman - Miecz Mroków
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2003, 09:41:51 pm »
Dla Twojej informacji, ta książka stanowi pierwszą część trylogii - pozostałe to bodajże Przeznaczenie Miecza Mroków i Tryumf Miecza Mroków, ale tytułów mogę nie pamiętać dokładnie.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Averg

Margaret Weis, Tracy Hickman - Miecz Mroków
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2003, 11:32:55 am »
Godne uwagi i polecenia są także: Zimne brzegi (Łukajanienko), Śmierć Nekromanty (Wells) oraz Księżyc Goblinów

Offline Earendil Nailoufin

Margaret Weis, Tracy Hickman - Miecz Mroków
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2003, 11:33:27 am »
Wiem że to trylogia, ale jak na razie nie znalazłem w żadnej księgarni "Przeznaczenia Miecza Mrokow". Przy okazji to czy wszystkie ksiażki z wydawnictwa Zysk i społka sa tak drogie ? Wykucie Miecza Mrokow kosztuje aż 39 zł
url=http://sschindrylyn.cjb.net]FORUM SSCHINDRYLYN.CJB.NET - Podmrok, Drowy itd.[/url]

Offline euzebiusz

Margaret Weis, Tracy Hickman - Miecz Mroków
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2003, 09:20:46 pm »
TAk w podobny klimacie jest właśnie Śmierć Nekromanty i druga książka tej samej autorki - Demon Ognia - jeśli mnie pamięć nie zawodzi. Dzieje się jakieś 200 lat przed akcją Śmierci a więc w realiach XVII w (mniej więcej). Księżyc Goblinów mnie nie zachwycił.

 

anything