Autor Wątek: Nakłady komiksów  (Przeczytany 43788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Belzebiusz

Nakłady komiksów
« dnia: Styczeń 15, 2009, 11:48:44 am »
W każdym razie szkoda, że nie sprawdził się pomysł Plansz Europy jako tańszej, wysokonakładowej wersji MK.

Przecież tak naprawdę nie wiemy w jakich nakładach drukowane są ekskluzywne wydania Egmontu. Pierwsza seria MK to 1000 egz. Przy następnych Egmont mówił ok. 1000. A pewnie jest i tak, że niektóre pozycje wydawane są w nakładach 2-3 tys.

Temat wydzielony z "Egmontu 2009", gadajcie sobie tutaj do woli o nakładach komiksów wszystkich wydawców, bo ten arcyciekawy temat powraca co jakiś czas jak Lessie. - b.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2009, 11:35:30 am wysłana przez bąbielek »
Nie chce mi się pisać...

Offline holcman

Nakłady komiksów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2009, 12:32:06 pm »
A pewnie jest i tak, że niektóre pozycje wydawane są w nakładach 2-3 tys.

A skąd to wiadomo?

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Nakłady komiksów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2009, 12:42:23 pm »
... znikąd
ot tak sobie Belzebiusz walnął.
równie dobrze mógł napisać 5-10 tys. :doubt:

Offline Death

Nakłady komiksów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2009, 12:54:22 pm »
... znikąd
ot tak sobie Belzebiusz walnął.
równie dobrze mógł napisać 5-10 tys. :doubt:

Ja obstawiam tylko to że taki Nowy Jork miał nakład o ok 500 sztuk większy niż Umowa z Bogiem a Arq będzie miał nakład o ok 500 egz większy od Cromwella. Wynika to z prostych zasad ekonomii.

Offline Roy_v_beck

Nakłady komiksów
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2009, 02:53:57 pm »
Niezależnie jakie zasady ekonomi się przyjmie, to 2 tys sztuk chyba od czasów PRL-u żadnego komiksu się w Polsce nie sprzedało.
Pamiętam, jak te wydania twardookładkowe mandragory po 400 egzemplarzy nakład miały, a szkoda, bo za szybko się wyprzedały.
A dla MK Egmontu to standard serii że zawsze po 1000 wszystkiego wychodzi i nie ma żadnych dodruków.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline donTomaszek

Nakłady komiksów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2009, 02:59:41 pm »
A dla MK Egmontu to standard serii że zawsze po 1000 wszystkiego wychodzi i nie ma żadnych dodruków.

Przeciez juz Endless Night mial "nieco" wyzszy naklad.
Nie widze zadnego argumentu przeciw tezie, iz naklady niektorych tytulow sa wyzsze niz ustawowe 1000. Sadzisz, ze po sukcesie Cromwell Stone Egmont nie pokusi sie na wyzszy naklad Arq?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Belzebiusz

Nakłady komiksów
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2009, 03:53:31 pm »
dokładnie o to mi chodzi!
to 2-3 tys. tak sobie napisałem bo jak pisze Kingpin mogłem napisać i 2-3 razy więcej.
tak naprawdę NIE WIADOMO jakie są nakłady tych komiksów. Moga byc równie duże co np. serii Sandman (niech ktos mi UDOWODNI że mniejsze)
Sednem sprawy jest to że Egomnt nie powinien reklamowac swojej serii jako "limitowany nakład" bo co oznacza tak naprawdę ten zwrot? To jest tylko chwyt marketingowy. A jak Egmont twierdzi że są to "limitowane nakłady" to niech poda ile dokładnie drukuje sztuk danej pozycji.

BTW: i tak kupie prawie wszystkie PE i MK  ;-)
Nie chce mi się pisać...

Offline Jarek Obważanek

Nakłady komiksów
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2009, 05:14:50 pm »
Niezależnie jakie zasady ekonomi się przyjmie, to 2 tys sztuk chyba od czasów PRL-u żadnego komiksu się w Polsce nie sprzedało.
Jakby było tak jak piszesz, Egmont nie nazywałby tysięcznych nakładów ekskluzywnymi.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Jarek Obważanek

Nakłady komiksów
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2009, 07:56:59 pm »
Ostateczny to tylko sąd. ;)

A serio: nasz drugi tom Dziadka zbiera pozostałe istniejące dwa odcinki.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline anakin

Nakłady komiksów
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2009, 02:10:49 pm »
Niezależnie jakie zasady ekonomi się przyjmie, to 2 tys sztuk chyba od czasów PRL-u żadnego komiksu się w Polsce nie sprzedało.

Oczywiście dokładnych informacji nie mam, ale z różnych wieści słyszanych z różnych stron wnioskuję, że mało który (jesli nie żaden) komiks Egmontu poza MK miał nakład tylko 1000 egz.

Z plotek wnioskuję, że przeciętny nakład pozycji w Egmoncie to nie mniej niż 2-3 tys.

Pytanie oczywiście ile z tego się sprzeda. Z jednej strony wiele tytułów jest już niedostępnych, z drugiej słyszalem, że jak się skończy okres uzgodniony w licencji to to co zostało idzie na przemiał.

W znacznie większym nakładzie na pewno sprzedały się Thorgale, Asteriksy i Kajki i Kokosze (niektóre miały już po kilka dodruków/wydań).

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Nakłady komiksów
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2009, 02:13:14 pm »
Dzieci, przestańcie plotkować, a zajmijcie się faktami...

Offline Death

Nakłady komiksów
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2009, 02:13:59 pm »
Dzieci, przestańcie plotkować, a zajmijcie się faktami...

A jakie są fakty? ;-)

Offline bąbielek

Nakłady komiksów
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2009, 02:14:47 pm »
Fakty są takie, że co jakiś czas powraca ta bezsensowna dyskusja. O takie właśnie są, takie są one, takie są.

Klick me up, klick me down.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Nakłady komiksów
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2009, 02:17:07 pm »
ano właśnie...

Offline ljc

Nakłady komiksów
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2009, 02:29:12 pm »
wg Skarżyckiego, "JJ - nie dla dzieci" - sprzedał sie w nakładzie blisko 10 tys. ezg.
tamtam!

 

anything