trawa

Autor Wątek: Kategoria ulepszenia - co to znaczy?  (Przeczytany 2287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sadhu

Kategoria ulepszenia - co to znaczy?
« dnia: Styczeń 20, 2009, 11:47:24 pm »
Co oznacza kategoria ulepszenia? Różne rodzaje broni mają różne kategorie ulepszenia np. D lub E. Nie wiem o co tu chodzi. Proszę o wyjaśnienie. Dzięki.

Offline sadhu

Odp: Kategoria ulepszenia - co to znaczy?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2009, 01:03:27 pm »
mam jeszcze jedno pytanie dotyczące dodania punktów do posługiwania się rożną bronią. U mnie Gladys walczy bronią szermierczą i ma tą umiejętność na 17 poziomie. Od dłuższego czasu jest to maksymalna wartość i nie mogę jej zwiększyć, nawet pomimo tego, że bohaterka awansowała już kilkukrotnie na wyższy poziom postaci. Co mam zrobić, żeby zwiększyć tę umiejętność? Ewentualnie które cechy rozwijać, żeby odblokowały się następne poziomy broni szermierczej?

Offline bomen

Odp: Kategoria ulepszenia - co to znaczy?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2009, 05:57:58 pm »
1.W dużym skrócie : im "większa literka" tym wyższy jest koszt podniesienia umiejętności.
Np. dla kategorii B od 10 do 11 to potrzebujesz 28 pkt, dla D - 55 , a E - 70 AP.

2. Maksymalna wartość umiejętności zależy od wartości głównych atrybutów testowanych podczas testu tej umiejętności. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba nie może być większa od najniższego - albo średniej. Nie mam przed sobą gry, wiec teraz Ci nie powiem od których z atrybutów walka zależy - jak będziesz miał kilkaset niewydanych punktów doświadczenia, to po próbuj po kolei główne atrybuty sobie popodnosić

« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 06:01:55 pm wysłana przez bomen »

Offline bomen

Odp: Kategoria ulepszenia - co to znaczy?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2009, 05:59:46 pm »
A tak ogólnie co pytań związanych z mechaniką gry to polecam
http://forum.dtp-entertainment.com/viewtopic.php?t=9241

(no i translate.google.com jeśli ktoś ma z niemieckim problemy  :D)

Offline sadhu

Odp: Kategoria ulepszenia - co to znaczy?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2009, 08:52:03 pm »
Dzięki.
Nie jestem pewien czy do końca rozumiem. Muszę sprawdzić w grze, ale akurat dzisiaj jestem poza domem :)

Rozumiem już o co chodzi z kategorią ulepszenia, im wyższa literka, tym drożej. Dzięki. Jak bym wiedział wcześniej, to może bym rozwijał te tańsze umiejętności  ;-)

Z tego co piszesz wynika, że aby zwiększyć poziom broni szermierczej, muszę dodać punkty do siły, zręczności, bądź innych cech odpowiadających za walkę. Dobra, to wiele wyjaśnia.

Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam.

PS Jakby ktoś miał co jeszcze do dodania, to zapraszam  :)

 

anything