Autor Wątek: Komentarze do "Szukam rysownika..."  (Przeczytany 11478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Komentarze do "Szukam"
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 24, 2009, 01:11:58 pm »
Panowie, luz, dla mnie to naturalne, ze mlody tworca na dorobku bedzie najpierw byudowal sobie portfolio, a ciezka kasa i miedzynarodowe uznanie przyjda pozniej, jesli w ogole.

Pohamujcie troche swoje ambicje (mowie nie tylko do tworcow, ale tez ich pelnomocnikow), bo porownania z budowa basenow sa nie na miejscu. Z calym szacunkiem dla obu fachow, nikt mi nie powie, ze baseny buduje sie dla pasji, choc niewatpliwie ukonczenie prac moze dac niemala satysfakcje.

Mozna by pomyslec o jakims komiksowym zaiksie, ktory bedzie pilnowal, zeby mlodzi rysownicy nie psuli rynku i nie rysowali za darmo, ale cos musialby wtedy oferowac w zamian.

I zawsze trzeba sie liczyc z tym, ze ci, ktorzy tu przychodza z propozycjami to tez nie musza byc dorosli ludzie, tylko dzieciaki z dostepem do netu, wiec nie oczekujmy 100% powagi na forum. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline bąbielek

Odp: Komentarze do "Szukam"
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 24, 2009, 01:14:50 pm »
Samuel - ja tu niczego nie bronię. Raczej zwracam uwagę na formę, jaką przyjęło śmianie się z oferty. I z mojej strony to EOT.

Klick me up, klick me down.

Offline Samuel

Odp: Komentarze do "Szukam"
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 24, 2009, 01:31:19 pm »
Odpowiem Ci tak Bąbielku, forma odpowiedzi była zgodna z treścią ogłoszenia - czyli niepoważna.

erefere

KRL

  • Gość
Odp: Komentarze do "Szukam"
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 24, 2009, 01:33:17 pm »
xionc

początkującego rysownika nie weźmie żadna kapela do robienia okładki.

jak jesteś początkujący i jeszcze nie umiesz rysować to się nie pchaj do zarabiania.

za darmo na początek rysuje się do zinów, dla kumpli do gazet i tam się szlifuje warsztat. i tam się zdowbywa uznanie i fach.

żadnego uznania nie zdobędziesz rysując za frajer do projektów na których ktoś zbije kasę. to raczej antyreklama.

natomiast na litość boską nie spotkałem się z zawodem w tym kraju gdzie początkujący robią za darmo. jak piekarz piecze bułki od kilku tygodni to ich nie rozdaje za friko.

jak mi kobiecina otwiera swój biznes w postaci kiosku z prasą pod blokiem, to nie chodzę do niej z propozycjami dawania mi gazet za darmo.

ktoś jeszcze na tym forum spróbuje mi racjonalnie udowodnić dlaczego mam się nie wkurzać i zgodzić na niepłacenie za pracę?

bo ja sobie nie wyobrażam. i nigdy w życiu nie zrobiłem za friko komiksu komuś kogo nie znam, z kim nie piłem piwska i kogo nie lubię. a na pewno nie komuś kto jeszcze wmawia mi promocję, a sam zarabia.




Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Komentarze do "Szukam"
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 24, 2009, 01:47:26 pm »
natomiast na litość boską nie spotkałem się z zawodem w tym kraju gdzie początkujący robią za darmo.

Praktykanci w całej masie firm i instytucji państwowych, za zaświadczenie i wpis do CV.

BTW. jestem niezmiernie zaskoczony, ze ktoś owego zespołu broni na tym forum.

Nikt tu żadnego zespołu nie broni.

Cały czas chór wzburzonych osób tworzy sobie tu własną rzeczywistość. Wpierw, że praca za frajer, potem że eksperyment psychologiczny a następnie że ktoś ośmiela się bronić.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Komentarze do "Szukam"
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 24, 2009, 02:28:29 pm »
Praktykanci w całej masie firm i instytucji państwowych, za zaświadczenie i wpis do CV.
Oni to się uczą zawodu a nie pracują. Znam takich, co to jeszcze dopłacać powinni, bo po nich trzeba poprawiać i jeszcze więcej roboty przez to wychodzi...
To tak jakby taki początkujący rysownik przyszedł do Rosińskiego po nauki...

KRL

  • Gość
Odp: Komentarze do "Szukam"
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 24, 2009, 02:43:00 pm »
eksakli Kingpin.



Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Komentarze do "Szukam"
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 24, 2009, 03:25:12 pm »
Oni to się uczą zawodu a nie pracują. Znam takich, co to jeszcze dopłacać powinni, bo po nich trzeba poprawiać i jeszcze więcej roboty przez to wychodzi...
To tak jakby taki początkujący rysownik przyszedł do Rosińskiego po nauki...

I inkował/kolorował mu za darmo kolejnego Thorgala?

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Komentarze do "Szukam"
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 24, 2009, 03:33:44 pm »
No jestem ciekaw skąd byś wziął genialnego praktykanta-samouka, który jest tak dobry, żeby kolorować Thorgala...

Mylisz pojęcia.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Komentarze do "Szukam"
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 24, 2009, 05:28:14 pm »
Skoro Lipka-Chudzik inkował Wiedźmina po Polchu
to wszystko jest możliwe.

Ale wiemy jak to się skończyło...

Offline Binareus

Odp: Komentarze do "Szukam rysownika..."
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 26, 2009, 08:38:39 pm »
Kilka lat temu też miałem nieprzyjemność spotkania się z zespołem (rockowym), który szukał frajera, a kapela znana, wówczas działająca od prawie 20 lat, ze 6 albumów na koncie...
Po kilkuletniej przerwie wydawali płytę, propozycja wyszła od jednego z członków kapeli, który na jakimś forum wygrzebał mój post, w którym pisałem, że koncert owej kapeli bardzo mi się podobał, w moich tamtejszych danych był link do mojego portfolio z moimi dokonaniami w dziedzinie grafiki i stron www, no i zaczęły się maile...
-"Może zrobiłbyś nam stronę www, nie mamy budżetu przeznaczonego na ten cel, więc kasy z tego nie będzie, ale "jakoś się odwdzięczymy." (?),
-"Mógłbyś też zaprojektować nam nowe logo"(??),
-"Płyta właśnie jest masterowana w USA dlatego może zaprojektowałbyś również okładkę płyty?"(???).
Muszę przyznać, że kilka dni ze sobą walczyłem, bo ładnie by to w portfolio wyglądało, ale rozjątrzyło mnie to, że na mastering w stanach mają, a nie mają na stronę www etc.
Za jakieś odwdzięczanie to mogę jak to Karol napisał robić dla kumpli, więc powiedziałem "nie", straciłem szacunek dla owej kapeli i jakoś ich muza przestała mi się podobać i tak się ta historia dla mnie skończyła.
Oczywiście po jakimś czasie frajera znaleźli, zrobił co chcieli, za darmo, kiepsko i po amatorsku. ble.

Offline Mysza_

Odp: Komentarze do "Szukam rysownika..."
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 26, 2009, 09:24:08 pm »
Mi kiedyś  proponowano za okładkę płyty, uwaga- flaszkę wódki. Innym razem za rysowanie karykatur na jakimś wiejskim spędzie zaoferowano mi że będę "kosił" 2 zeta od rysunku hehe. W sumie to zabawne historie ale szlag trafia kiedy rysowników traktuje się jak roboli trzeciego sortu i piątej kategorii.
Ta akcja tutaj z tym rysownikiem co mu promocje oferują za robotę- żal. ten kto się zgłosił to jakiś niezły aparat.
Choć oczywiście źle nie życzę, powodzenia.

Offline akela

Odp: Komentarze do "Szukam rysownika..."
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 08, 2009, 04:51:51 pm »
chciałem tylko podziękowac, za to, że mój styl nie spodobał się ani tobie ani przemkowi gdyż seria o  detektywie dampcu jest niemiłosierna i po prostu słaba, jedynym plusem jaki kiedykolwiek się w niej pojawił było zaangażowanie roberta służały jako rysownika, szkoda tylko, że nie wykorzystano jego potencjału dziękuję i pozdrawiam :)

Offline Mefisto76

Odp: Komentarze do "Szukam rysownika..."
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 08, 2009, 08:17:09 pm »
Oczywiście po jakimś czasie frajera znaleźli, zrobił co chcieli, za darmo, kiepsko i po amatorsku. ble.

Nie wiem o jaki zespół chodzi i jakiego frajera znaleźli, ale zdziwiłbym się gdybyś po tym, jak ich olałeś, a oni znaleźli kogoś innego, napisał:"Zrobił co chcieli, za darmo, wyszło extra zajebiście".
Może gdybyś powiedział o kogo chodzi i mozna było to sprawdzić, to bym się nie czepiał...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komentarze do "Szukam rysownika..."
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 08, 2009, 09:25:51 pm »
Może gdybyś powiedział o kogo chodzi i mozna było to sprawdzić, to bym się nie czepiał...

Maciek, takie rzeczy to na PW. Bo szkoda wymieniac nazwę tego mocno zasłużonego zespołu na forum :(
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

 

anything