Autor Wątek: ARQ  (Przeczytany 137381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: ARQ
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 18, 2015, 09:58:35 pm »
To będzie mój pierwszy kontakt z twórczością Andreasa, stąd moje pytanie.

To ja nie wiem czy nie lepiej od Rorka zacząć.

Mi się wydaje, że nie ma większego znaczenia od której serii się zacznie. ARQ jak dla mnie bardziej przystępna, ale biorąc pod uwagę, która seria jest dostępna na chwilę obecną, to też poleciłbym "Rorka".

Chyba, że Egmont zdecyduje się wznowić drugi integral wraz z wydaniem trzeciego. Wtedy warto brać teraz ten pierwszy...

Offline marceli

Odp: ARQ
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 18, 2015, 10:03:18 pm »
Według mnie nie ma znaczenia: Rork czy Arq.
Jedno i drugie arcydzieło.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline bosssu

Odp: ARQ
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 19, 2015, 06:19:48 am »
Według mnie nie ma znaczenia: Rork czy Arq.
Jedno i drugie arcydzieło.
Rork graficznie jest o niebo lepiej dopracowany (tylko Cromwell Stone go bije) a przez sentyment bardziej mi się on podoba od ARQ bo się tłukło długo pierwsze dwie cześci z komiks fantastyka.
ARQ natomiast to historia trochę z innej bajki- więcej fantastyki, słabsza zdecydowanie grafika ale historia bardziej wciągająca ,rozwlekła i tajemnicza.
Jednakże podsumowując są to komiksy "MUST HAVE"!! w biblioteczce każdego fana komiksu.

Offline marceli

Odp: ARQ
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 19, 2015, 10:27:20 pm »
Mam ten sam sentyment do Rorka przesz wydanie z fantastyki.
Czytałem go wiele razy jako małolat i nie bardzo mogłem zaczaić o co chodzi w tym komiksie  :wink:
Fakt - Cromwell Stone - graficznie wymiata.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline mack3

Odp: ARQ
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 19, 2015, 10:43:04 pm »
Chyba ostatnim komiksem Andreasa, który może próbować dorównać Rorkowi graficznie (nie licząc CS oczywiście) jest planowany na ten rok Cyrrus-Mil. Oglądałem kilka plansz w necie i graficznie zapowiada się genialnie. To jeden z tych niewielu komiksów, które Andreas zrobił przed "zmianą stylu" (pozostałe niewydane w Polsce z tego okresu - jak znalazłem w necie - to już chyba tylko "La Caverne du souvenir" i "Revelations Posthumes"... i chyba Fantalia, ale jej chyba nie ma szans na wydanie, bo materiały zniszczone ponoć)

Offline TePe

Odp: ARQ
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 19, 2015, 10:50:58 pm »
Trzeba przyznać, że pierwszy integral Arq jest dużo mniej atrakcyjny wizualnie od drugiego, w którym są piękne miękkie, porozlewane, akwarelowe kolory.

Offline donTomaszek

Odp: ARQ
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 19, 2015, 11:53:04 pm »
Ja juz nie moge doczekac sie trojeczki. Czesciowo(?) czarno-biala i jest kreskowanie, ktore w wydaniu Andreasa uwielbiam!
Rork czy ARQ - nie ma znaczenia, obie serie swietne.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Havana

Odp: ARQ
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 19, 2015, 11:58:27 pm »
Chyba ostatnim komiksem Andreasa, który może próbować dorównać Rorkowi graficznie (nie licząc CS oczywiście) jest planowany na ten rok Cyrrus-Mil. Oglądałem kilka plansz w necie i graficznie zapowiada się genialnie. To jeden z tych niewielu komiksów, które Andreas zrobił przed "zmianą stylu" (pozostałe niewydane w Polsce z tego okresu - jak znalazłem w necie - to już chyba tylko "La Caverne du souvenir" i "Revelations Posthumes"... i chyba Fantalia, ale jej chyba nie ma szans na wydanie, bo materiały zniszczone ponoć)
Też nie mogę się już doczekać na Cyrrus-Mil. A czy mógłbyś/mógłby ktoś napisać coś więcej nt. "La Caverne .." i "Revelations ..."

Offline mack3

Odp: ARQ
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 20, 2015, 01:07:31 am »
Też nie mogę się już doczekać na Cyrrus-Mil. A czy mógłbyś/mógłby ktoś napisać coś więcej nt. "La Caverne .." i "Revelations ..."
Ja wiem niestety tylko tyle ile znalazłem w google'u i przetłumaczyłem google translatorem z fr. :wink:  np. http://www.bedetheque.com/BD-Caverne-du-souvenir-8464.html

Offline Havana

Odp: ARQ
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 20, 2015, 01:34:18 am »
Dzięki  :) jakoś sobie poradzę z fr.

A przy okazji też dorzucam od siebie, że nie ma znaczenia czy Rork czy ARQ, chociaż ja wybrałabym pewnie Rorka (korzystając i z tego że oba tomy są dostępne). Właściwie to "zazdroszczę" komuś, kto po raz pierwszy bierze te komiksy do ręki  :D Pamiętam, że ja po raz pierwszy czytając Rorka w ogóle nie zauważyłam, że za oknem jest już jasno, nawet budzik zniknął gdzieś poza krawędzią mojego umysłu ...  :lol:

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: ARQ
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 20, 2015, 01:39:03 am »
Fakt, lepiej zacząć od Rorka (jak każdy prawdziwy polski fan Andreasa, heheh :)... ale biorąc pod uwagę to, że ARQ już wychodzi z księgarń, wziąłbym ARQ, za niedługo będzie wart 3 razy tyle.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline bosssu

Odp: ARQ
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 20, 2015, 08:35:59 am »
Trzeba przyznać, że pierwszy integral Arq jest dużo mniej atrakcyjny wizualnie od drugiego, w którym są piękne miękkie, porozlewane, akwarelowe kolory.
Tom I Rorka posiada album "0" który uważam za najlepiej narysowany (czerń i biel) po Cromwell Stone.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2015, 10:17:06 am wysłana przez bosssu »

Offline misiokles

Odp: ARQ
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 20, 2015, 08:49:26 am »
Pomyliłeś ARQ z Rorkiem. ARQ nie ma tomu zerowego.

Offline wilk

Odp: ARQ
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 20, 2015, 09:14:40 am »
Chyba ostatnim komiksem Andreasa, który może próbować dorównać Rorkowi graficznie (nie licząc CS oczywiście) jest planowany na ten rok Cyrrus-Mil.
Przeczytaj Rorka tom 0. To jest ta sama klasa graficzna co Cromwell Stone.

Offline bosssu

Odp: ARQ
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 20, 2015, 10:20:44 am »
Pomyliłeś ARQ z Rorkiem. ARQ nie ma tomu zerowego.
Rozpedziłem się- pod względem wizualnym z tych wydanych u nas:
1. Cromwell Stone
2. Rork-"0"
3. Rork -pozostałe
4. Koziorożec (choć niektóre albumy lepsze od Rorka)
5. ARQ