Autor Wątek: Gildia Horroru  (Przeczytany 10214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tien

Gildia Horroru
« dnia: Październik 31, 2002, 03:06:45 am »
Witam,
wychodzac na przeciw oczekiwaniom Gildia Horroru umiescila recenzje dyskutowanych na forum filmow "Krag" i "Cannibal Holocaust".
O czym chcielibyscie czytac w Gildii Horroru?
Czego od niej oczekujecie?

standartowe pytania? ale bez nich trudno sie zorienotwac w oczekiwaniach

sebastian

Offline Duszek

Gildia Horroru
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2002, 02:04:12 am »
No wiec JA, drogi Sebastianie, chetnie poczytalbym troszke o pokemonach. Nawet nazwa mrozi krew w zylach - 'pocket - monsters"!!! Kanibalistyczne halogeny sa przy tym niczym... no i zasieg zdecydowanie mniejszy.
Poza tym brakuje mi znakomitych (jak zawsze) tekstow Tadeusza Borowca. Ten czlowiek to geniusz! Czy w najblizszej przyszlosci zamierza znowu cos zamiescic...?
Pozdrawiam!
n seinen Armen
Das Kind war tot

Offline tien

Gildia Horroru
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2002, 10:46:06 pm »
Drogi Duszku,
niestety pokemony sa zbyt przerezajace nawet dla mnie. Musze to wyznac. Po prostu nie mam jaj zeby to ogladac. Odnosnie dzialanosci p. Borowca, to sytuacja jest skomplikowana. Niestety jakosc jego prac spowodowala znaczny wrost zainteresowania wokol jego osoby, a co za tym idzie biedak zwyczajnie nie ma czasu na takie pokatne hobby jakim dla niego jest niewatpliwie horror. Mimo wszystko jest jeszcze nadzieja, ze w natloku pracy, uda mu sie znalezc odrobine czasu i skrobnac conieco dla gildii horroru. Powiem wiecej, ostatnio udalo mi sie wycisnac z niego obietnice, ze w najblizszym czasie uraczy nas kolejna porcja swego geniuszu. Nie bede jednak zdradzal szczegolow. cicho sza! niech to pozostanie nasza tajemnica!

pozdrawiam
sebastian

bitte bitte zwei kobite
ich habe grube babe

Offline Kurczaczek

FTP
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2002, 09:11:27 pm »
A ja bym chcial, zeby gildia postawila taki malutki i ukryty (zeby nikt sie nie przyczepil) ftp z fajniutkimi filmami :)
...

Offline Deacon

Gildia Horroru
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2003, 11:31:28 am »
Ja na tym forum widzialbym przede wszystkim recenzje filmow i ksiazek z gatunku horroru . Mogly by sie tu znalezc takze opowiadania ze "strefy mroku" ;) .

Offline cierzy

Gildia Horroru
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2003, 11:43:26 am »
Szanowni Czytelnicy GH,

W najblizszym czasie Gildie Horroru czeka male przeobrazenie. Udalo mi sie juz uporzadkowac i zmodyfikowac pewne sprawy po moich poprzednikach, teraz czeka nas rozwoj. Jednym z jego przejawow bedzie nowe ustruktulizowanie boxow GH. Nie bedzie to juz jedno glowne menu, ale:

[submenu pomocnicze - pojawiajace sie dla niektorych tematow]
[gildia horroru - main GH]
[horror w filmie]
[horror w literaturze]
[horror w komiksie]
[gry]
[istoty ciemnosci - tytul roboczy; chodzi o tematy zwiazane z popularnymi istotami horrorow: zombi, duchy, wampiry etc.]
[boxy konkretnych autorow - to jest jeszcze niepewne]

Sprawa wyglada skomplikowanie, i wierzcie mi, bedzie troche roboty. W zwiazku z tym, ze sie tym zajme, trudniej bedzie mi aktualizowac strone - dlatego potrzebuje Waszej pomocy. Skrobnijcie rewke, napiszcie krotki tekst, ruszcie tylki :) Zapewniam, ze po reformach - GH bedzie prezentowac sie lepiej - artykuly posegregowane tematycznie, latwiejszy i szybszy dostep do wybranych zagadnien.

W zwiazku z tematem czekam tez na wszelkie opinie w sprawach technicznych. Co szwankuje, co powinno byc lepiej, jakie macie propozycje?

Offline Adam Waśkiewicz

Gildia Horroru
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2003, 02:08:00 pm »
Cytat: "cierzy"

[submenu pomocnicze - pojawiajace sie dla niektorych tematow]
[gildia horroru - main GH]
[horror w filmie]
[horror w literaturze]
[horror w komiksie]
[gry]
[istoty ciemnosci - tytul roboczy; chodzi o tematy zwiazane z popularnymi istotami horrorow: zombi, duchy, wampiry etc.]
[boxy konkretnych autorow - to jest jeszcze niepewne]


 Jeśli chodzi o gry - co konkretnie miałoby znajdować się w tym boksie? Jeżeli wszystkie teksty związane z horrorem, jakie pojawiły się na stronach Gildii Gier Komputerowych i Gildii RPG (albo i bitewniaków), to widzę to trochę średnio - za dużo tego wszystkiego, trzebaby wtedy wrzucić tam praktycznie całą Gildię Świata Mroku. Natomiast niektóre z takich tekstów pewnie mogłyby wzbogacić ofertę Gildii Horroru.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Majster

Najwyższa pora na zmiany !
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2003, 02:19:46 pm »
Strzał w dziesiątkę. Przyda się to bardzo, bo na dzień dzisiejszy szata jest ładna, ale mało przejrzysta. Przydałoby się nieco krótsze menu (te jest nieco przydługie). Przy okazji mogłyby powstać dwa oddzielne działy: Film i Książka. Warto byłoby zamieścić możliwość komentarzy każdego niusa lub recenzji (byłoby miło). To tyle jeśli chodzi o moje pomysły. Tak więc życzę dalszego rozwoju stronki w dobrym kierunku :) Bardzo cenię sobie na waszej witrynie dział z recenzjami książek i wszystkiego co związane z literaturą grozy. Wydaje mi się, że nasze serwisy świetnie się uzupełniają. My stawiamy na film, wy bardziej na literaturę. życzę owocnej pracy.
EDAKTOR HORROR ON-LINE

Offline cierzy

Gildia Horroru
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2003, 08:13:44 pm »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"
Jeśli chodzi o gry - co konkretnie miałoby znajdować się w tym boksie? Jeżeli wszystkie teksty związane z horrorem, jakie pojawiły się na stronach Gildii Gier Komputerowych i Gildii RPG (albo i bitewniaków), to widzę to trochę średnio - za dużo tego wszystkiego, trzebaby wtedy wrzucić tam praktycznie całą Gildię Świata Mroku. Natomiast niektóre z takich tekstów pewnie mogłyby wzbogacić ofertę Gildii Horroru.


Chodzi o zobrazowanie zjawiska - pokazac, ze horror moze byc interakcyjna zabawa. Ze istnieja gry RPG, karciane, planszowe, paragrafowe. Na pewno nie bede tu zamieszczac scenariuszy do RPG, czy tekstow jak prowadzic, bo to nie moja broszka. Ale chcialbym, zeby laik w tych sprawach, mogl stad zaczac przygode z grami.

Co zas do uwag Majstra. W konspekcie pisalem o oddzieleniu filmu i literautyr - beda oddzielne boksy. Jesli chodzi o komentarze, to AFAIK jest to w tej chwili niemozliwe - nie istnieja takie skrypty na Gildii. Zreszta dlatego w ostatnich recenzjach i niektorych tekstach zachecalem do komentarzy na Forum. Jest to miejsce, gdzie mozemy sie wymieniac komentarzami, informacjami i radami :)

Dzieki za komentarze!

Offline dawidos

Gildia Horroru
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2003, 03:51:07 pm »
Gildia w porządku. Design graficzny- bardzo nastrojowy bym powiedział. Tylko więcej informacji by się przydało np. recenzji.
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

Offline cierzy

Reformy GH c.d.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2003, 09:56:49 pm »
Na GH mozna juz zauwazyc nowy uklad boksikow. Na razie sa puste i uprzedzam, ze zmiany bede wprowadzac etapami. Jutro zamierzam przystapic do przenoszenia czesci infromacji z glownego boksu Gildii Horror na razie do Horroru w filmie. Dodatkowo chce w nim utworzyc kilka nowych linkow (menu). Kolejnego dnia zajme sie Horrorem w literaturze itd.

Offline Orbitoszczak

Wawa
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2003, 10:12:54 am »
Duszek? Seba? Kochani..... :D
ylko ryba zabije smak innej ryby

Offline cierzy

Re: Wawa
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2003, 10:22:04 am »
Cytat: "Orbitoszczak"
Duszek? Seba? Kochani..... :D


Udalo mu sie! ;)

Offline cierzy

Horror w filmie
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 17, 2003, 11:45:24 am »
Przyjaciele, zakonczylem tworzenie boksu Horror w filmie wg przyjetego planu. Jesli sa jakies uwagi, propozycje dodania jeszcze jakiejs pozycji do tego boksu, zmiany, czy przesuniecia - czekam z niecierpliwoscia. Tymczasem jeszcze dzis zabiore sie za literature.

Offline cierzy

Re: Horror w filmie
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 17, 2003, 11:03:31 pm »
Cytat: "cierzy"
Tymczasem jeszcze dzis zabiore sie za literature.


Takze skonczylem boks poswiecony literaturze w ksztalcie, ktory zakladem. Cos dodac, przsunac, ujac, czy tak wlasnie powinien wygladac boks z linkami do podstron poswieconych lit. grozy?

Jutro komiks i dopiero przyjdzie najciezsza robota. Gry i istoty - na to bede potrzebowal najwiecej czasu, ale niecierpliwych informuje - juz czeka u mnie na dysku kilka rewek ksiazek, gry PC i filmow!

 

anything