Autor Wątek: Off-topic  (Przeczytany 117494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lirael

Odp: Off-topic
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 08, 2009, 06:54:52 pm »
Jak to skąd wybiegają małe dzieci???? one są jak rosyjskie czołgi...one pojawiają się z nienacka..:P

Offline Great Admiral Mati

Odp: Off-topic
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 09, 2009, 09:16:58 am »
Aha,byłbym zapomniał: Wszystkim ludzią życzę  wesołego jajka i kolorowyhc świąt !
Aha,no i wszystkim adminom i moderatorom też !
Tu powinno być napisane coś mądrego.Ale (co zauważyli co bardziej spostrzegawczy) - nie jest !!!
Spowodowane jest to wręcz nieskończoną głupotą właściciela profilu.Proszę więc o wyrozumiałość zarówno w stosunku do niego,jak i jego postów.

Wszystko o adminach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Admin
I o moderatorach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Moderator

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Off-topic
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 14, 2009, 09:50:54 am »
Wszystkim ludzią życzę  wesołego jajka i kolorowyhc świąt !

Fajne życzenia GAM, tak w ogóle to chodziłeś kiedyś do szkoły? :p I co to jest "wesołe jajko"? Pomysłów na "oryginalne" życzenia ludziom nie brakuje. W tym roku życzono mi już mokrego jajka (OMG!), bo skaczące jajko to już standard; poza tym życzono mi też "kolorowych króliczków", na cholerę mi kolorowe króliczki? :roll:
Wiem, że użytkownicy tego forum to inteligentni ludzie, więc może wytłumaczycie mi też co robi królik z koszem pisanek w tradycji chrześcijańskiej? I co to za pogańskie wróżby ze stukaniem się (bez skojarzeń) pisankami??? Jestem wierząca i jak najbardziej nie praktykująca (bo co to za praktyki?!) ale uchodzę za heretyczkę w mojej rodzinie, bo nie mam bierzmowania w przeciwieństwie do pozostałych, którzy boją się przejść pod rozstawioną drabiną i rzucają solą przez lewe ramię, jak czarny kot im drogę przebiegnie. Gdy przychodzę do jakiegoś katolickiego domu, w którym wisi krzyż nad drzwiami i stawiam torbę na podłodze, słyszę "nie na podłodze, bo pieniądze uciekną!"; rodzice chrzczą dziecko, ale przy łóżeczku wisi czerwona wstążka, żeby nikt dziecka nie zauroczył! Co to za wiara? Pani stojąca przed kościołem, w telewizji wypowiada się "baranek jest symbolem opieki", nawet ja, heretyczka wiem, że baranek jest symbolem OFIARY, choć do kościoła nie szłam ze święconką. Dlaczego mamy katolicki naród, który niewiele wie o swojej deklarowanej wierze?
Przepraszam, ale to offtpopic, więc sobie pozwalam podzielić się refleksjami nt. minionych świąt.
Jeszcze jedno - Jest ogłoszona żałoba narodowa po pożarze, zginęło 21 osób. Nie chcę umniejszać niczyjej tragedii, ale nikt się nie zająknie o 35 osobach, które zginęły w czasie świąt w wypadkach drogowych (plus 1959 kierowców zatrzymanych pijanych! - ilu udało się umknąć kontroli?) To mnie bardziej skłania do refleksji...

Offline Great Admiral Mati

Odp: Off-topic
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:22:24 am »
Jeśli chodzi o  religie katolicką,to nie przepadam za nią. Ochrzczony zostałem jako ewangielik,choć po konfirmacji (coś jak komunia u katolików.............chyba) trochę "zwątpiłem" i raczej skłaniam się ku poglądom deistycznym.
Co do kościoła katolickiego - uważam,że jego podejście do niektórych spraw (aborcja,eutanazje) nie conajmniej zbyt stanowcza "Bo Biblia mówi że nie i koniec" (ciekawe,gdzie oni w Bibli o tym znaleźli). Kościól ów zezwala jednak na takie rzeczy jak ojce Rydzyki (widziałem też kiedyś w telewizji bodajże na TVN jakiegoś biuskupa ,który jeździł luksusowym autem i zawsze miał przy sobie dwóch ochroniarzy,którzy przeganiali reporterów.Kościól nie miał niz przecwiko).Sama historia tego kościoła jest niezaciekawa (krucjaty, symonnia oraz nepotyzm w średniowieczu czy palenie na stosach (choć to czasami jest niezbędne  :) ). Jest też ogromna różnica w organizacji i mszy .Trudno mi to określić,ale mam wrażenie ,że u katolików o wiele większą wagę przywiązuje się do "rutuału" .Jeśli ktoś był na mszy w tylko jednym z tych kościłów,to niech się raz przejdzie to drugiego.Różnice naprawde widać. Co do przesądów - naprawde wkurzają mnie osoby,które wierzą w przesądy. Ale z takimi fanatykami,jakich opisuje usagi,to jeszcze się nie spotkałem.
Co do żałoby - aaaahhhhhhhhhh................. ostatnio rzuca się nią na lewo i prawo.Gdzieś widziałem taką tabele (chyba to było w Angorze) gdzie było pokazane,ile od czasu zakończenia II wojny światowej było żłób narodowych.
Przed rokiem 2000 były chyba z 3/4 (cześć wymuszona ,np. jak Stalin umarł).Za to po roku 200 było ich chyba kilkanaście.Naprawde,rzygać mi się od tego chce.
Tu powinno być napisane coś mądrego.Ale (co zauważyli co bardziej spostrzegawczy) - nie jest !!!
Spowodowane jest to wręcz nieskończoną głupotą właściciela profilu.Proszę więc o wyrozumiałość zarówno w stosunku do niego,jak i jego postów.

Wszystko o adminach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Admin
I o moderatorach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Moderator

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Off-topic
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:33:47 am »
Jeśli chodzi o  religie katolicką,to nie przepadam za nią. Ochrzczony zostałem jako ewangielik,choć po konfirmacji (coś jak komunia u katolików.............chyba) trochę "zwątpiłem" i raczej skłaniam się ku poglądom deistycznym.
Brawo, świadoma wiara! Serio, pochwalam.

Co do przesądów - naprawde wkurzają mnie osoby,które wierzą w przesądy. Ale z takimi fanatykami,jakich opisuje usagi,to jeszcze się nie spotkałem.
Serio??? A gdzie mieszkasz? Może to mazowsze jest takie zakręcone? hmmm...

Gdzieś widziałem taką tabele (chyba to było w Angorze) gdzie było pokazane,ile od czasu zakończenia II wojny światowej było żłób narodowych .
Przed rokiem 2000 były chyba z 3/4 (cześć wymuszona ,np. jak Stalin umarł).Za to po roku 200 było ich chyba kilkanaście.Naprawde,rzygać mi się od tego chce.
GAM radzę Ci czytanie swoich postów przed wysłaniem... (chodzi tu o "żłoby narodowe")
Poza tym jak umarł Stalin, to cały nr "przeglądu orientalistycznego" (dla niewtajemniczonych - kwartalnik naukowy, poświęcony krajom orientu) był jemu poświęcony. Była wielka fota wodza-ojca i 70% tekstu było o nim...

Offline Lirael

Odp: Off-topic
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:58:46 am »
Oj nieee tylko nie rozmowy o wierze....błagam... bo zaraz się zorbi maskara forumowa:P Moim zdaniem trzeba rozdzielić wiarę od instytucji Kościoła i wtedy bedzie dobrze;) a co do "pogańskich"obyczajów to przecież jedna wiara wygryza inną ale nie da się przecież całkowicie wyplenić i stąd np; Boże Narodzenie mamy w "pogańskie" święto słońca...łatwiej było ludzi nawrócić w ten sposób..;) hehe ale z tą wstążeczką to pierwsze słyszę:D Usagi nie tylko mazowsze takie jest...w łódzkim to samo;)

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Off-topic
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 14, 2009, 11:23:09 am »
A łódzkie to blisko mazowsza, może zarazili się?

A to że kobieta w ciąży nie może przechodzić pod sznurkami do bielizny, bo dziecko się udusi pępowiną znacie? A jak nos swędzi to w zależnośći od tego z której strony to oznacza złość-gość-miłość? WIem, że gość jest na środku, ale z której strony żlość a z której miłość, to nie pamiętam, musiałabym moją wierzącą siostrę spytać.

A tematu religii nie chcę zaczynać, tylko musiałam odreagować po tym jak mnie od heretyków w te święta wyzywała "wierząca" rodzina...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2009, 12:31:43 pm wysłana przez usagi01 »

Offline Great Admiral Mati

Odp: Off-topic
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 14, 2009, 11:49:44 am »
Ciesz się że na stosie nie wylądowałaś .Inni tyle szczęścia nie mieli.
Tu powinno być napisane coś mądrego.Ale (co zauważyli co bardziej spostrzegawczy) - nie jest !!!
Spowodowane jest to wręcz nieskończoną głupotą właściciela profilu.Proszę więc o wyrozumiałość zarówno w stosunku do niego,jak i jego postów.

Wszystko o adminach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Admin
I o moderatorach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Moderator

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Off-topic
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 14, 2009, 12:31:02 pm »
cieszę się...

Offline Lirael

Odp: Off-topic
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 15, 2009, 07:25:04 pm »
Ja jeszcze tak chciałbym nawiązać do pogańskich obrządków...wiecie że malowanie jajek to też jest pogański obrządek? i też palili za to na stosie??:)

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Off-topic
« Odpowiedź #160 dnia: Kwiecień 15, 2009, 08:53:49 pm »
Ja jeszcze tak chciałbym nawiązać do pogańskich obrządków...wiecie że malowanie jajek to też jest pogański obrządek? i też palili za to na stosie??:)

Aż uznali, że za dużo ludzi musieliby spalić i zalegalizowali malowanie jajek?

Offline Lirael

Odp: Off-topic
« Odpowiedź #161 dnia: Kwiecień 16, 2009, 06:23:37 am »
potem przyszedł renesans i Kościółek sobie nieco odpuścił na całe szczęście..;)

Offline Great Admiral Mati

Odp: Off-topic
« Odpowiedź #162 dnia: Kwiecień 16, 2009, 09:06:59 am »
I tu się mylisz Lirael-w renesansie na stosach skończyło conajmniej kilkakrotnie więcej  osób niż w średniowieczu.
Tu powinno być napisane coś mądrego.Ale (co zauważyli co bardziej spostrzegawczy) - nie jest !!!
Spowodowane jest to wręcz nieskończoną głupotą właściciela profilu.Proszę więc o wyrozumiałość zarówno w stosunku do niego,jak i jego postów.

Wszystko o adminach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Admin
I o moderatorach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Moderator

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Off-topic
« Odpowiedź #163 dnia: Kwiecień 16, 2009, 09:56:27 am »
Great Admiral Mati --> Odpowiadając na Twoje pytanie o siedzibę GGK, które zadałeś w innym wątku. Ja mam siedzibę w Gdańsku, i wszystko jasne :P I nie słuchaj co inni będą mówić :P

Offline Girwan

Odp: Off-topic
« Odpowiedź #164 dnia: Kwiecień 16, 2009, 09:58:49 am »
Great Admiral Mati --> Odpowiadając na Twoje pytanie o siedzibę GGK, które zadałeś w innym wątku. Ja mam siedzibę w Gdańsku, i wszystko jasne :P I nie słuchaj co inni będą mówić :P
jako wspomniałem w innym temacie ... jako GGK mamy kilka siedzib :-)



 

anything