Autor Wątek: Kasen comics  (Przeczytany 11282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Macias

Kasen comics
« dnia: Czerwiec 30, 2003, 11:12:55 pm »
jak na forum mangi i anime,to cos slabo u was z aktualnosciami :D  ale nic to.
jakie sa wasze opinie,na temat tego wydawnictwa.czy pomysl wydawania "polskich mang" jest dobry?czy pozycje z ich "stajni" spodobaly sie wam?jak oceniacie jakosc wydania?czy kasen ma szanse sie u3mac? i czemu ich strona nie dziala :D  ?

grzybek

  • Gość
Kasen comics
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2003, 05:41:08 pm »
Hi

 Uwazem, ze za drogie to jest. Jest to pewna alternatywa ale na dluzsza mete chyba nie do przebicia... Ludzie teraz cudem znajduja pieniadze na popularne serie a na pseudo mangi to raczej beda skapic. Jednak kto tam zna upodobania naszych Polakow ;) ?

pozdrawiam
Grzybek

Offline Szwi

Kasen comics
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2003, 03:24:30 pm »
Ja tam uważam, że nie powinni nazywać tego polską mangą. Przecież to znaczy dosłownie polski komiks japoński... Gdzie tu sens?
Niech wydają po prostu debiutantów pod szyldem komiks. Jak gdzieś będzie kreska inspirowana mangą, to bedzie to widać i tak.
nteligencja wcześnie wykryta jest uleczalna!

Offline Inszy

Kasen comics
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2003, 05:31:05 pm »
Sztukę dla elit chcesz nazywać po prostu komiksem?! :shock:

PS. To tak tylko ze zwykłej wrodoty i złośliwości :twisted:
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Syuin

Kasen comics
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2003, 11:44:50 pm »
Pierwszy komiks z tej serii miał całkiem ładną kreskę (albo oprawę graficzną nazwijcie to jak chcecie) ale denną fabułę, drugi komiks miał tak fatalną kreskę że niestety nie byłem w stanie przeczytać go do końca a tym samym określić czy fabuła była tym razem lepsza.
url=http://www.bleachportal.net/interactive/pquiz/index]Take The Quiz Yourself![/url]

Lady Kitana

  • Gość
Kasen comics
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2003, 04:50:54 pm »
To ja jeszcze cos dorzuce: trzeci komiks jest dla tych, ktorzy lubia tylko samochody i panienki i naprawde nie wymagaja niczego wiecej, natomiast w poniedzialek w Empikach pojawi sie czwarty - Guardian - i temu juz warto by sie przyjrzec albo chociaz looknac na ich stronke: www.guardianmanga.prv.pl . Pozdrawiam wszystkich.

Offline Kweethul_drugi

Kasen comics
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2003, 04:56:41 pm »
Cytat: "Lady Kitana"
To ja jeszcze cos dorzuce: trzeci komiks jest dla tych, ktorzy lubia tylko samochody i panienki i naprawde nie wymagaja niczego wiecej, natomiast w poniedzialek w Empikach pojawi sie czwarty - Guardian - i temu juz warto by sie przyjrzec albo chociaz looknac na ich stronke: www.guardianmanga.prv.pl . Pozdrawiam wszystkich.

Sniff... sniff... czuję woń Evangeliona... Czemu nagle się zrobiło ciemno???



*PLAŚK*



(dla zainteresowanych- ja też nie wiem :wink: , o co chodzi w tym poście :)  )
Co to jest Bractwo Św. Jerzego? Skąd komp wie, że jestem kawalerem???

-Bo to Matrix...

NA POHYBEL POLIGOTOM!!!

Offline alfista

Kasen comics
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2003, 05:57:10 pm »
zgadzam sie z Szwi ... ze nie powinnismy tego nazywac polska manga ... bo jak argumentuje Szwi .. niby co to jest manga .. komiks japonski .... pisanie rowniez ze jest to komiks w stylu japonksim/mangowym ... tez nie prawda .. wskazcie mi wyznaczniki stylu mangowego/japonskiego ..

jest to normlamy komiks polski .. inspirowany co najwzyje na komiksie japonskim ....

a co do samych komiksow wydanych przez to wydawnictwo ... w peirwszym moze i art jest w poarzadku .. ale fabula i rezyserka na stronie to juz cos zupelnie innego ... w drugim imo rownierz .. troche te rzeczy wlasnie szwankuja .. same historie rownierz nie sa jakies wciagajace .... imo
lfi - nie tylko m&a

Offline waste

Kasen comics
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2003, 06:30:42 am »
komiksy są... co tu dużo mówić, nie najlepszych lotów. dużo lepiej by na tym wyszli jakby te komiksy sprzedawali w jakimś fanzinie za 4 pln. więcej ludzi by kupiło. za taką cenę oczekuję profesjonalnego komiksu (jakkolwiek naiwnie by to zabrzmiało).

Lady Kitana

  • Gość
Kasen comics
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2003, 09:13:22 am »
Hm... wiecie, zgodzilabym sie z ta 'polska manga', ale pomijajac fakt, ze to tylko nazwa robocza, jak w wywiadzie dla Kawaii powiedzieli ci z Kasenu, przy tej mandze/komiksie pracowali rowniez Japonczycy (wiem ze zrodla), wiec nie jestem pewna, czy ta nazwa jest tak bardzo nietrafna...

Offline alfista

Kasen comics
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2003, 11:54:40 am »
Cytat: "Lady Kitana"
Hm... wiecie, zgodzilabym sie z ta 'polska manga', ale pomijajac fakt, ze to tylko nazwa robocza, jak w wywiadzie dla Kawaii powiedzieli ci z Kasenu, przy tej mandze/komiksie pracowali rowniez Japonczycy (wiem ze zrodla), wiec nie jestem pewna, czy ta nazwa jest tak bardzo nietrafna...


to powiedz na czy ta 'wspolpraca polegala' ..
lfi - nie tylko m&a

Offline Kweethul_drugi

Kasen comics
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 01, 2003, 03:00:19 pm »
Cytat: "alfista"
to powiedz na czy ta 'wspolpraca polegala' ..

Pomogli im ustawić biurko :) .

Zajżałem do jednego z tych komiksów (preemedytacjaaa! :)), o których mówicie- mnie się nie podoba i basta(rd).
Co to jest Bractwo Św. Jerzego? Skąd komp wie, że jestem kawalerem???

-Bo to Matrix...

NA POHYBEL POLIGOTOM!!!

Lady Kitana

  • Gość
Kasen comics
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2003, 09:31:18 am »
Cytat: "Kweethul_drugi"
Cytat: "alfista"
to powiedz na czy ta 'wspolpraca polegala' ..

Pomogli im ustawić biurko :) .

Biurko tez, bo te stare meble sporo waza. :P  A powaznie pomogali przy charadesignie. Zreszta zobacz sobie na stronie.

Grzybek, co do ceny to sie zgodze. 14 zl za 60 stron to troche duzo, ale patrzac obiektywnie, jakos musieli zaczac. Zreszta nowa manga/komiks ma kolo 140 stron, wiec nie jest zle. Pozdrawiam.

Offline alfista

Kasen comics
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2003, 09:11:39 pm »
tylko ze mi nie przeszkadza sposob rysowania .. do bani naprzyklad w tym pierwszym komiskie jest prowadzona rezyserka ... jak to czytalem to mialme wrazenie ze autor chcial zrobic to bardzije mangowe niz mangowa jest manga (chodzi mi o wolnosc rozmieszczenia na stronie ....)

a to ze brali w tym udzial jap ... dalej imo raczej bym tego nie nazywal pl manga .. jednak ..
lfi - nie tylko m&a

Lady Kitana

  • Gość
Kasen comics
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2003, 05:52:45 pm »
Okreslenie 'polska manga' stworzylo Kawaii, nazywajac tak 'pierwsza polska mange' autorstwa Zan Chimiak (ktora swoja droga pojecia nie mam, czy sie ukazala O_o') i wtedy jakos nazwa przyjela sie bez problemu - ludzie od razu zczaili, o co chodzi.

Przy okazji - 'Guardian' juz w sprzedazy. Pokusi sie ktos o recenzje?