Autor Wątek: Kasen comics  (Przeczytany 11251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Macias

Kasen comics
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 02, 2003, 11:44:15 pm »
sens moze i jest,tylko ja go nie widze...
ciekawe wokol jakiej liczby oscyluja naklady...

grzybek

  • Gość
Kasen comics
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 03, 2003, 12:39:49 am »
hmm naklady so chyba dosc wysokie bo widac to nawet czesto w naszych ksiegarniach / empikach...

No a jezeli kupcow jest malo a firma wciaz istnieje to mozliwe, ze duza role odgrywa tutaj sponsoring :D

pozdrawiam
Grzybek

Offline ANO777

Kasen comics
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 03, 2003, 08:50:17 pm »
i tak dobrze jest  te wydawnictwo...społeczność polska moze sie "wysłowic"

Offline An-Nah

Kasen comics
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 04, 2003, 09:02:50 am »
Ja myśle, ze mamy w Polsce wiele osób, które potrafiłyby narysować naprawdę dobry komiks, z niesztampowymi rysunkami... tylko kto im to wyda? Chciałabym wiedzieć, jaki był inny poziom prac konkursowych, bo cos mi sie widzi, ze Kasen nie wydał tych najlepszych...

A może po prostu rysownikom się nie chce, tak jak Onyx, której posłałam scenariusz jeszcze w wakacje a efektów nie widzę...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline ANO777

Kasen comics
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 04, 2003, 04:45:21 pm »
niektórzy mają pecha :(

Offline Szwi

Kasen comics
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 13, 2004, 09:14:36 am »
IMHO kasen powinien wydawać te prace robiąc coś w stylu antologii. Taki amatorski shounen jump. Taniej by wyszło i potem puszczaliby tylko sondy na witrynce:) Pomysł sprawdzony przecie.
nteligencja wcześnie wykryta jest uleczalna!

Offline Andrev

Kasen comics
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 15, 2004, 12:42:35 am »
Cytat: "Syuin"
Pierwszy komiks z tej serii miał całkiem ładną kreskę (albo oprawę graficzną nazwijcie to jak chcecie) ale denną fabułę, drugi komiks miał tak fatalną kreskę że niestety nie byłem w stanie przeczytać go do końca a tym samym określić czy fabuła była tym razem lepsza.


To zart?

Mialem "przyjemnosc" przeczytac dwa pierwsze tomy wydane przez Kasen, kolejne przejzalem...to co powiem pewnie nie bedzie zbyt obiektywne jako ze Marte Ostrowska (rysowniczke drugiego z albumow) znam dosc dobrze osobiscie. Ale postaram sie ograniczyc swoja subiektywnosc...

Pierwszy album to gowno.
Shit pelna geba. Rysunki olowkiem niezbyt nadaja sie do komiksu, a juz na pewno nie w takiej formie jak to podala nam autorka. Do tego rysowanie czegokolwike innego niz postaci (tez kiepskich swoja droga) sprawia jej widoczna trudnosc.
Scenariusz rozbawil mnie setnie. Mamy tutaj mix wszytkich najpopularniejszych, wydanych w Polsce mang, spisany z brutalnym pogwalceniem wszystkich zasad dramaturgii.
POlecam en komiks jako poradnik: jak scenariusz nie powinien wygladac.
Obstawiam ze autorka rysowala to "na zywca' (scenariusz sam sie pisal, podczas rysowania)

Drugi album, narysowany przez wsomniana Marte O. moze rowniez nie jest cudem, ale porownujac go do pierwszego mozemy uzyc slow "niebo i ziemia". Moze nie jest to szczyt mozliwosci Marty, ale porownujac do reszty albumow Kasen, wypada ona najlepiej (nie oszukujmy sie). Do tego, w obu historiach (album zawiera dwie, zupelnie inne historie) mamy widoczna zmiane stylu...a to taka prosta sprawa nie jest.
Scenariusz, choc jest w nim jakis pomysl to najlepiej niestety nie wypada. Moim skromnym zdaniem, podzielenia albumu na dwie opowiesci nie wypadlo najszczesliwiej. Jedna, dluzsza historia bylaby lepszym rozwiazaniem.

To tyle, nadal jestem w szoku ze Kasen wydaje kolejne albumy. Znam nieco kulisy dosc niepowaznego zachowania samych wydawcow i patrzac na ich oferte nadal nie moge wyjsc z szoku.
To tylko dowodzi ze srodowisko mangowe w POlsce, napedza fanatyzm:)
Nie mowie ze to zle.

Sadze ze jest to powod dla ktorego Kasen reklamuje sie jako wydawnictwo mangowe.

I na koniec...Marta konczy wlasnie drugi album. I chociaz wole jak rysuje komiksy w bardziej "tradycyjnym" stylu, mam cicha nadzieje ze Kasen nie zdechnie do czasu komiksu wydania.

Offline Lina_

Kasen comics
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 26, 2004, 10:08:26 am »
Powiem tak Polscy fani starają się za wszelką cene też narysować komiks w którym postacie były by prawie tak pełne życia i realistyczne jak w japońskim komiksie dzięki czemu często wychodza plagiaty (wiem sama to mam) ani się spostrzege a wychodzi mi na przykład Rei z Evangeliona.
Z drugiej strone niektóży nie kłopoczą się czymś takim jak własny pomysł spodobało im się coś zmieniają wroga i to ,i jeszcze tam to. I wychodzi "podróba". Kasen Comics dalej na takich komiksach jakie wydaje nie pociągnie. Chociaż  Siostry Ostrowskie całkiem ładnie rysują i wymyślaja niezłą fabułkę.

grzybek

  • Gość
Kasen comics
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 10, 2004, 12:44:56 pm »
Kasen w natarciu. Zapowiada sie, ze bedzie w Bydgoszczy i postara sie wylapac jakies talenty latem...

Grzybek

Offline SeeMoon

Kasen comics
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2004, 04:55:51 pm »
Cytat: "Inszy"
Sztukę dla elit chcesz nazywać po prostu komiksem?! :shock:

PS. To tak tylko ze zwykłej wrodoty i złośliwości :twisted:


Co nazywasz po prostu komiksem?
Uwazasz ze np. Sandman to poprostu komiks, czy tez Szynkiel jest poprostu komiksem?

PS: Ja tez jestem wredny :twisted:
PS I to dwa razy. :twisted:
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline Inszy

Kasen comics
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 11, 2004, 06:37:48 pm »
Tak, uważam że są tylko komiksami. Dobrymi, może nawet bardzo, ale tylko komiksami.
Bo w sumie czym by miały być? :giggle:
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

grzybek

  • Gość
Kasen comics
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 11, 2004, 10:20:18 pm »
Zgadzam sie z Inszym

Książka też będzie książką nawet jeżeli to arcydzieło

pozdrawiam
Grzybek

Offline SeeMoon

Kasen comics
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 12, 2004, 08:06:10 am »
Cytat: "Inszy"
Tak, uważam że są tylko komiksami. Dobrymi, może nawet bardzo, ale tylko komiksami.
Bo w sumie czym by miały być? :giggle:


I wszystko sie zgadza, Akira też jest tylko komiksem ;)
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

grzybek

  • Gość
Kasen comics
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 12, 2004, 11:02:51 am »
Akira jest komiksem prawda. Jezeli ktos powie na Akire komiks to bedzie OK. Jezeli powie manga tez bedzie OK ( bedzie precyzyjniej ). Znawca tematu jednak nie powinien mowic na Usagi Yojimbo czy Supermena -manga.

pozdrawiam
Grzybek

Offline SeeMoon

Kasen comics
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 12, 2004, 01:20:00 pm »
Cytat: "grzybek"
Akira jest komiksem prawda. Jezeli ktos powie na Akire komiks to bedzie OK. Jezeli powie manga tez bedzie OK ( bedzie precyzyjniej ). Znawca tematu jednak nie powinien mowic na Usagi Yojimbo czy Supermena -manga.

pozdrawiam
Grzybek


Usagi Yojimbo to nie manga :? (zaznaczam ze nie uwazam sie za znawce mangi).
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.