Autor Wątek: Marvel Graphic Novel - polecam :)  (Przeczytany 4013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aguirre

Marvel Graphic Novel - polecam :)
« dnia: Luty 25, 2009, 11:04:28 am »
W moje ręce trafiło kilka numerów z kilkudziesięciu wydanych w tej serii. Są to w większości oddzielne opowieści z przygodami klasycznym bohaterów Marvela i są wśród nich bardzo fajne komiksy, które mógłby ktoś u nas wydać zamiast wielu dziwnych tytułów. Do najlepszych wydanych w tej serii wg mnie należą:
Punisher: Assasin's Guild oraz Kingdom Gone - oba rysowane REWELACYJNIE przez Jorge Zaffino - znanego u nas tylko z pierwszego tomu Batmana B&W. Kolejny Punisher - Blood on the Moors - spółki Grant/Wagner i  Cam Kennedy - wypas graficznie, podobnie jak Dark Empire.
Dalej świetny Daredevil Love and War Franka Millera i Sienkiewicza - wypas. I jeszcze Starstruck Kaluty. Wymieniać można więcej.  Pojawiło się w tej serii również kilka komiksów nie związanych z superbohaterami, czego przykładem jest Arena autorstwa Bruce'a Jonesa - IMHO jednego z ciekawszych rysowników, który tu i ówdzie się pojawiał, w Heavy Metalu i różnych dziwnych zeszytowych seriach (Son of the Mutant World Corbena).
To są dla mnie takie perełki, które powinny zostać zauważone zamiast kolejnych komiksowych dziwadeł, których pełno w empikach.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Marvel Graphic Novel - polecam :)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2009, 12:09:11 pm »
Co rozumiesz przez "komiksowe dziwadła"?
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Samuel

Odp: Marvel Graphic Novel - polecam :)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2009, 02:03:42 pm »
A jak ci napiszę, że to wszystko, to o czym wspominasz to są właśnie dziwadła, które raczej z terminem "graphic novel" nie mają nic wspólnego to bardzo się obrazisz?
erefere

Offline Grim Knight

Odp: Marvel Graphic Novel - polecam :)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2009, 02:47:08 pm »
O Boże, chyba nie chcesz powiedzieć, że to manga? Albo nieme nie-komiksy?
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?

Offline Tencz

Odp: Marvel Graphic Novel - polecam :)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2009, 02:48:30 pm »
A jak ci napiszę, że to wszystko, to o czym wspominasz to są właśnie dziwadła, które raczej z terminem "graphic novel" nie mają nic wspólnego to bardzo się obrazisz?


Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać:
Zdefiniuj "graphic novel".

Offline MrE

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • no donnie, these men are Comics Fans
Odp: Marvel Graphic Novel - polecam :)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2009, 03:57:39 pm »
Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać:
Zdefiniuj "graphic novel".


Po co chłopak z wypasu owiec ma się produkować, wystarczy www.google.pl

http://en.wikipedia.org/wiki/Graphic_novel

Jeśli j.ang nie umiesz to słownik w dłoń i będzie "wypas" :badgrin:
I'm a master for these cookies

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Marvel Graphic Novel - polecam :)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2009, 04:04:10 pm »
A jak ci napiszę, że to wszystko, to o czym wspominasz to są właśnie dziwadła, które raczej z terminem "graphic novel" nie mają nic wspólnego to bardzo się obrazisz?
ale o co chodzi?
Wszystko, o czym wspomina autor tego tematu, to komiksy wydane pod wspólną nazwą "Marvel Graphic Novel".
To nie aguirre nazwał tak tę serię, tylko Marvel.
No i nie nazywać mi tu genialnej Love & War dziwadłem, bo się bardzo pogniewamy!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Marvel Graphic Novel - polecam :)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2009, 08:31:39 pm »
Przyłączam się.

Chociaż z drugiej strony Love & War, porównując z typem idealnym komiksu Marvela, charakteryzuje się inną jakość.
Nie lepszą.
Nie gorszą.

Inną.

Takich komiksów w gatunku trykotowym ze świecą szukać, by nie mówić o wymarciu...

godai

  • Gość
Odp: Marvel Graphic Novel - polecam :)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2009, 09:02:37 pm »
No akurat Arena wzmiankowana mnie jakoś nie zachwyciła. Aczkolwiek miłe oderwanie od trykotu, to prawda. Od razu przepraszam za żenujące zubożenie dyskusji i link do bloga.

Offline Tencz

Odp: Marvel Graphic Novel - polecam :)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2009, 09:59:58 pm »
Po co chłopak z wypasu owiec ma się produkować, wystarczy www.google.pl

http://en.wikipedia.org/wiki/Graphic_novel

Jeśli j.ang nie umiesz to słownik w dłoń i będzie "wypas" :badgrin:

Pytanie było do Samuela.
Z Googla i Wikipedia oraz słowników korzystam. Z moich umiejętności językowych, również jestem zadowolony. Tym niemniej dziękuję za troskę.

Wikipedia nie podaje konkretnej definicji, a nawet stwierdza, że termin GN jest dyskusyjny, dlatego proszę kogoś, kto go użył, o zdefiniowanie.

Zaś jeśli znasz tylko jeden „wypas”, zachęcam do lektury Słownika slangu i mowy potocznej, gdzie można znaleźć definicję tego słowa w jego potocznym znaczeniu.

Offline Grim Knight

Odp: Marvel Graphic Novel - polecam :)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2009, 10:37:56 pm »
"Ładny wypas" - już polubiłem ten słownik.

Ciekawe, czy znajdzie się tam "pierwszy rożen".
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?

 

anything