trawa

Autor Wątek: Polska szlachecka gra karciana Veto!  (Przeczytany 4173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Heinrich

Polska szlachecka gra karciana Veto!
« dnia: Kwiecień 02, 2008, 06:16:02 pm »
Zapraszam wszystkich na oficjalne forum http://www.wydawnictwoimperium.pl/forum/index.php dotyczące Polskiej Gry Karcianej Veto!. Najlepszej Polskiej Karcianki.

W tym http://www.wydawnictwoimperium.pl/forum/viewtopic.php?t=632&start=0 temacie robimy spis graczy oraz miejsc w całej Polsce gdzie można grać w Veto! Temat ten ma pomóc w oszacowaniu ilości graczy Veto! w całej Polsce oraz ma służyć pomocą przy znalezieniu kogoś z kim byśmy mogli pograć w Veto!

A oto, krótka charakterystyka Veto!:

"Mówią, że Rzeczpospolita jest jako ten postaw czerwonego płótna, a kłócą się po sejmikach, czekanami łby szczerbią, piją i warcholą. A nad Najjaśniejszą - czarne chmury. Moskal stoi u granic, Tatarzyn po Rusi harcuje, Szwed przebrzydły traktaty łamie. Cóż nam począć dziś, gdy Króla Jegomości nie stało, gdy go Najwyższy przed swoje zawezwał oblicze? Do wotów, panowie bracia, niechaj naród szlachecki znów jednym przemówi głosem! Niechaj waszą wolą nowy pomazaniec weźmie w ręce ster skołatanego korabia Rzeczypospolitej, matki naszej ukochanej.

"Veto!", szlachecka gra karciana, daje ci jedyną w swoim rodzaju okazję - oto w twoich rękach znajdą się losy Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Po śmierci Władysława IV szlachta zjeżdża się na sejm elekcyjny - i to właśnie o rezultat elekcji toczy się w "Veto!" gra. Każdy z graczy kontroluje jedną z potężnych frakcji, związanych z jednym z rodów magnackich, dworem królewskim, krajem ościennym lub zgoła z nikim. Stara się posadzić na tronie Polski swojego kandydata, posługując się w tym celu gładką przemową, podstępem, przekupstwem - a jeśli trzeba, zdradą i szablą.

To już druga edycja tej wspaniałej gry, pierwsza ukazywał się w latach 2003-2005."


*Materiał pochodzi ze strony Wydawnictwa Imperium
url=http://www.klubfanowfantastyki.fora.pl/]Tczewski Klub Fanów Fantastyki "Gryf"[/url]

Offline groch12

Odp: Polska szlachecka gra karciana Veto!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2009, 08:17:43 pm »
Jest tu ktoś kto gra w tą grę?