trawa

Autor Wątek: Łauma  (Przeczytany 32058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bąbielek

Łauma
« dnia: Luty 25, 2009, 10:13:04 pm »
... czyli nowy komiks KRLa w internecie, na razie bez pełnego tytułu.

Nie wiem czy wiecie, ale KRL rysuje nowy komiks, który będzie luźno traktował o Jaćwingach. Porzucił na razie projekt pod kryptonimem "Ostatnia kronika" i zajął się czymś (w moim odczuciu) znacznie fajniejszym. Komiks jest publikowany na blogu KG, po planszy co środę i niedzielę - i tak cały pierwszy rozdział. Cały komiks ma mieć podobno trzy.

Wszystko na temat tego projektu jest tutaj. A my na Motywie z KRLem pogadaliśmy o tej bardzo sympatycznej rzeczy. Od siebie zapraszam do zapoznania się z komiksem, bo warto, a zakładam temat, bo myślę, że jak toto w końcu wyjdzie na papierze, to też będzie o czym gadać. Chociaż teraz też jest ;).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2009, 02:53:36 pm wysłana przez bąbielek »

Klick me up, klick me down.

Offline Ajron

Odp: Wąż, szeptucha i stary kredens...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2009, 09:11:03 am »
Zdecydowanie mam pozytywne odczucia po zapoznaniu się z dotychczas ujawnionymi planszami. Podoba mi się ten depresyjny klimat, w którego stworzeniu duży udział ma kreska KRL'a.

Oby Karol dociągnął sprawę do końca i zdążył z komiksem na MFK - we mnie ma już klienta :)

PS. Nie podejrzewałem, że google na hasło "Jaćwingowie" wywali prawie 6600 wyników :)

Śledziu

  • Gość
Odp: Wąż, szeptucha i stary kredens...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2009, 10:34:00 am »
Bez wszechobecnych wulgaryzmów, awangardowych eksperymentów i flaków na każdym kadrze? To na stówę nie jest polski komiks! KRL zapewne posiłkuje się tłumaczonymi planszami mało znanego twórcy z tzw. zagranicy, jestem o tym przekonany. O rodzimym rodowodzie może tylko świadczyć fakt, że komiks jest w B & W, w końcu wszystkie zachodnie publikacja są kolorowe. Może to manga?

Offline Ajron

Odp: Wąż, szeptucha i stary kredens...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2009, 10:43:14 am »
Bez wszechobecnych wulgaryzmów, awangardowych eksperymentów i flaków na każdym kadrze? To na stówę nie jest polski komiks! KRL zapewne posiłkuje się tłumaczonymi planszami mało znanego twórcy z tzw. zagranicy, jestem o tym przekonany. O rodzimym rodowodzie może tylko świadczyć fakt, że komiks jest w B & W, w końcu wszystkie zachodnie publikacja są kolorowe. Może to manga?

Coś w tym może być. W końcu postacie mają taaaakie duże oczy :D

Offline Damian xyz

Odp: Wąż, szeptucha i stary kredens...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2009, 11:24:31 am »
A ja myślę, że to jakiś wschodni lub zachodni niemy niekomiks, KRL wpisał tylko słowa.  :)

Czekam na album!

Offline Ziemniakento

Odp: Wąż, szeptucha i stary kredens...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2009, 12:40:50 pm »
Absolutnie mocna rzecz. Graficznie bardzo milutko, podoba mi się to pomijanie niektórych konturów i sama forma graficzna.
Kupię na 100 procent


Offline skil

Odp: Wąż, szeptucha i stary kredens...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2009, 12:57:48 pm »
jestem bardzo pozytywnie zaskoczony kreską. czekam, bo nadzieje są duże.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Śledziu

  • Gość
Odp: Wąż, szeptucha i stary kredens...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2009, 12:59:18 pm »
podoba mi się to pomijanie niektórych konturów

Myślę, że pomijanie konturów to zwyczajne lenistwo rysownika! Skandal!

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Wąż, szeptucha i stary kredens...
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2009, 01:25:58 pm »
Ładne, szkoda że nie jest realizowane w szlachetnej konwencji rysunku realistycznego.

<żart>

Śledziu

  • Gość
Odp: Wąż, szeptucha i stary kredens...
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2009, 01:54:35 pm »
<żart>

Nie ma z czego żartować! Przecież takich samochodów i ludzi, jak w tym( nie wiem czy to odpowiednie słowo) komiksie nie ma naprawdę. Taki samochód nie podjechałby pod górkę, bo nie jest aerodynamiczny. Niedbalstwo rysownika? Pozostawiam Was z tym pytaniem.

godai

  • Gość
Odp: Wąż, szeptucha i stary kredens...
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2009, 02:24:31 pm »
Ja myślę, że to nie niedbalstwo nawet, co zwyczajny brak warsztatu. To bohomazy jakieś są.

Śledziu

  • Gość
Odp: Wąż, szeptucha i stary kredens...
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2009, 02:44:16 pm »
@Godai

Nareszcie ktoś poza mną dojrzał OCZYWISTĄ prawdę! I co teraz napiszecie, wy, co wychwalacie to "coś" pod niebiosa?

Edit: I jak to możliwe, że ta babcia z komiksu się podpaliła? Przecież starzy ludzie tak nie umierają. Jak już to z powodu chorób albo ze starości!
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2009, 02:47:38 pm wysłana przez Śledziu »

KRL

  • Gość
Odp: Wąż, szeptucha i stary kredens...
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2009, 03:48:10 pm »
Twoje rady i docinki mało mnie obchodzą, bo nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem. Nie stworzyłeś do tej pory niczego co ja bym chciał kupić, czy to w scenariuszu czy to w rysunku. I w tym co napisałem drogi Śledziu nie ma nic osobistego, jako artysta, przepraszam Artysta jesteś mi obojętny bo nie jestem czytelnikiem dla którego wymyślasz historie i który je kupuje. Proste? Masz swój styl i drogę którą idziesz, i przeświadczenie, że wszyscy muszą biec za Tobą. Może to błąd, może tysiące Twoich fanów inaczej by na nas spojrzało.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Wąż, szeptucha i stary kredens...
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2009, 03:51:39 pm »
Przyganiał kocił garnkowi...

Panowie! Wy jesteście siebie warci!
Jeden niechlujne bohomazy robi i drugi!

Śledziu

  • Gość
Odp: Wąż, szeptucha i stary kredens...
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2009, 03:55:38 pm »
Panie artysto, przepraszam Artysto - twoja logika jest chora. Tylko czekam, aż wpadnie tutaj stado twoich kolesi i zacznie wyżywać się na kimś, kto odważył się mieć odmienne zdanie, niż reszta. Gratuluję świetnego samopoczucia i dalej sobie rysuj te twoje glutobąbloludziki!

Edit: Kingpin - to narysuj lepiej, jak jesteś taki wyszczekany!

 

anything