trawa

Autor Wątek: Łauma  (Przeczytany 32060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Łauma
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 02, 2009, 04:25:39 pm »
Moja córka ze stosiku ostatnio przeczytanych komiksów uznała "Łaumę" za najlepszy, razem z 21. tomem "Inu-Yashy". :)
A ja nawet wolę "Łaumę" od "Inu-Yashy". :)
Nie, no, bardzo dobra rzecz, zrobiona z jajem (czyli z talentem, ale ile razy mogę to powtarzać w przypadku KRL-a). Szczególnie cenię sobie ten zimowo-niesamowity klimat. Pod koniec robi się trochę, hmm... skautowsko, niemniej opowieść zaiwania aż furczy i po lekturze ma się ochotę cmokać z zadowolenia.
To co, gdyby córka się pytała, jest szansa na ciąg dalszy?

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Łauma
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 09, 2009, 10:10:49 am »
Napisz KRLowi opinię córki, to stawiam, że na 100% druga część za rok.  ;-) Fajnie by było, gdyby Łaumę kupić w np. 30 sztukach, rozdać dzieciakom w klasach 1-3 i spytać o opinię. Może ktoś namówi bibliotekarkę szkolną. Albo sam jej podaruje, jak Death...

hmmm, właściwie mogę to sam zrobić...
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Łauma
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 09, 2009, 08:56:08 pm »
rozdać dzieciakom w klasach 1-3
Trochę za młody ten target moim zdaniem...

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Łauma
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 03, 2010, 10:04:07 am »
Filmowa "Łauma"? Bardzo możliwe!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Łauma
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 03, 2010, 10:44:57 am »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline freshmaker

Odp: Łauma
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 13, 2011, 10:59:32 pm »
przeczytałem właśnie łaumę. zdecydowanie jest to najlepszy komiks krl-a scenariuszowo i rysunkowo. światowy poziom. rysunkowo ten komiks to dla mnie połączenie blankets i atomówek:) dodatkowo ludowe legendy dodają temu komiksowi niezłego smaczku.

rozczarowało mnie troszkę rozwiązanie konfliktu łauma/perkun. brakowało mi jeszcze jednego rozdziału e tym komiksie. mam wrażenie że gdyby np taki piątkowski podrasował trochę scenariusz to komiks byłby jeszcze lepszy.

mimo tego drobnego mankamentu uważam ten komiks za jeden z najlepszych polskich albumów ostatnich 10 lat.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Death

Odp: Łauma
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 28, 2012, 02:11:11 pm »
Filmowa "Łauma" otrzymała dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

http://www.pisf.pl/pl/dotacje/dofinansowane-projekty/2012/po-produkcja-filmowa/priorytet-2-rozwoj-projektu-sesja-1-2012 

Wyczes!

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Łauma
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 19, 2014, 10:46:54 am »
może nie do końca Łauma, ale mocno w klimacie.
Mural projektu Karola Kalinowskiego dostał się do ścisłego finału konkursu.
więcej do poczytania tutaj



världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline vision2001

Odp: Łauma
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 06, 2014, 09:24:00 am »
przeczytałem właśnie łaumę. zdecydowanie jest to najlepszy komiks krl-a scenariuszowo i rysunkowo. światowy poziom. rysunkowo ten komiks to dla mnie połączenie blankets i atomówek:) dodatkowo ludowe legendy dodają temu komiksowi niezłego smaczku.

rozczarowało mnie troszkę rozwiązanie konfliktu łauma/perkun. brakowało mi jeszcze jednego rozdziału e tym komiksie. mam wrażenie że gdyby np taki piątkowski podrasował trochę scenariusz to komiks byłby jeszcze lepszy.

mimo tego drobnego mankamentu uważam ten komiks za jeden z najlepszych polskich albumów ostatnich 10 lat.
No i się skusiłem na zakup ŁAUMY i jestem bardzo zadowolony.
Zgadzam się z pierwszą częścią tej wypowiedzi, z drugą wcale, a z trzecią to bym polemizował (NOIR ;) )
Czyta się bardzo dobrze, scenariusz spójny i fajnie poprowadzona narracja, KRL graficznie też bardzo dobry i powiem, że podobało mi się bardziej niż FATALE i SAGA (chociaż to trochę inne gatunkowo historie). Hie, hie, hie. Poważnie. :)
Komiks na pewno warty przeczytania, a jeśli macie $$$ to na pewno wart postawienia u siebie na półce.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline burberry

Odp: Łauma
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 29, 2014, 03:33:11 pm »
Łauma była super. Cieszę się, że kupiłem i mam ten komiks. Co prawda klimaty pogańskie mnie nie jarają, wręcz przeciwnie, ale fajne rysunki, sympatyczna historia i opowieść z dreszczykiem pozornie dla dzieci to bardzo udany miks. ;-)
Bóg Cię kocha

Offline muaddib85

Odp: Łauma
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 06, 2017, 12:57:39 pm »

 

anything