trawa

Autor Wątek: Lapek-wybór  (Przeczytany 13655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid N

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 10, 2009, 09:12:16 pm »
Przy takich małych przekątnych różnica jest, ale nie duża. Gdybyś porównał 15 calowy monitor z 21 oo to wtedy różnica jest widoczna.

Kingston DTI DataTraveler 8 GB  - tani i dobry...

Offline kamilosbetlejows

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 07, 2009, 10:30:03 am »
a co sądzicie o takich markach laptopów jak HP, Lenovo i ntt
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline Dawid N

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 07, 2009, 10:59:41 am »
HP lansiarki sprzęt ma, ale jest całkiem dobry
Lenovo –  to spoko firma, chociaż już długo nie miałem nic od nich.
Obecnie bawię się MSI i mi się podoba. Co do laptopów, to wydaję mi się, że nadal są różnice między poszczególnymi firmami, ale nie są już one takie ogromne.
NTT pozwól, że się nie wypowiem :).

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 07, 2009, 11:23:20 am »
ja mam Compaq - w zasadzie to samo co HP tylko miejscami mniej dresiarsko wyglada :D
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline kamilosbetlejows

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 07, 2009, 03:38:26 pm »
a jeśli w lapku zmieni się system operacyjny z xp na viste to traci się gwarancje czy nie.
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 07, 2009, 03:49:15 pm »
Ja nie straciłem, chociaż nie mam pojęcia jak miał bym ją zrealizować w Polsce dla Compaq.

Swoją drogą XP -> Vista, dang nie wiem gdzie kupiłeś laptopa z ikspekiem, albo jak długą masz gwarancję. No i po co zamieniać dobry system operacyjny na hm... problematyczny?
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline kamilosbetlejows

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 07, 2009, 05:39:42 pm »
oj sorry mój błąd w pisowni  :D chodziło mi z visty na xp i czy w tedy się traci gwarancje. a jeszcze nie kupiłem laptopa pytam innych o opinie żeby coś fajnego w dobrej cenie kupić
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 07, 2009, 06:22:14 pm »
Aha, spoko, można zrobić legalnie downgrade na XP ale to dotyczy tylko niektórych wersji Visty. Na przykład Home Premium którą mi zainfekowano lapka nie można zamienić bez piracenia. Jeśli chodzi o gwarancję sprzętu, to warto zawczasu zapytać, nie wiadomo co oni sobie mogli wymyślić w umowie.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2009, 11:21:24 pm »
Ja nie straciłem, chociaż nie mam pojęcia jak miał bym ją zrealizować w Polsce dla Compaq.


nie ma z tym zadnego problemu - Compaq to czesc HP, wiec HP Polska bez problemu zajmuje sie kazdym problemem (na stornie HP Polska sa tez wylistowane lapy Compaq z cenami)
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline Dawid N

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 08, 2009, 05:42:22 am »
Nie traci się gwarancji, gdyż za system odpowiada Microsoft, a gwarancja producenta obejmuje podzespoły itp. :) Tak więc jak Ci się system zwali idziesz/dzwonisz do M$, a jak coś się stanie z bebechami to idziesz/dzwonisz do producenta :)

Offline Esse

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 14, 2009, 01:43:24 am »
a co sądzicie o takich markach laptopów jak HP, Lenovo i ntt
polecam lenovo - ale tylko serie biznesowe. co tu dużo mówić - wygląda brzydko, ale jest bardzo wytrzymałe i rewelacyjne w użytkowaniu.

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 15, 2009, 12:36:21 am »
Czyli nazwijmy po imieniu:

Do pracy (wytrzymałe, solidne, lecz o słabszych parametrach pod kątem do grania):
IBM/Lenovo - Nieśmiertelna seria ThinkPad. Osobiście polecam X61 Tablet Edition. Model pomału wypierany przez nowsze serie x200/300, ale niezbyt drogi (w granicach 4K za porządnego tableta to dobra cena imo). Ogólnie ThinkPady są "pancerne". Megnezowe wzmacniane obudowy, szereg zabezpieczeń (czytniki biometryczne, sprzętowe szyfrowanie danych, rozpoznawanie twarzy etc.). Rewelacyjnie sprawdzają się w trudnych warunkach i mogę śmiało powiedzieć że są najbardziej żywotnymi laptopami na rynku (także pod kątem długości pracy - średnia pracy na baterii ThinkPadów to ok. 6-7 godzin).
Dell Latitude / Dell Precission - szeroka gama produktów od prostych lecz solidnych po "hardcoreowe" rozwiązania dla projektantów. Żywotność i konstrukcja ustępuje nieco ThinkPadom, ale jest to obecnie najpoważniejszy ich konkurent.

Do grania. Te laptopy są już typowo konsumenckimi rozwiązaniami. Słabsze konstrukcyjnie od swoich biznesowych wersji, ale i tak zostawiające konkurencję w tyle.
Dell XPS - szeroka gama wymiarów i parametrów. Od prostych/lekkich i małych modeli po na prawde extremalne maszynki do grania. XPS ma prosty aczkolwiek bardzo ładny wygląd. Bardzo ładnie prezentuje się "na wyjeździe".
IBM/Lenovo IdeaPad - serie Y oraz U - od laptopów "do oglądania filmów" do modeli z Radeonami 3650 (i wyższymi) na pokładzie.

Podaję oczywiście rozwiązania "z górnej półki" (szczególnie mówiąc o np. ThinkPadach albo Precissionach), ale na prawdę warto. Te laptopy działają na prawdę przez długie lata. Reszta firm oferuje typowe laptopy konsumenckie. Jedne są lepsze, drugie gorsze. Można mówić o nich długo, ale nie są tak niezawodne jak produkty w/w przeze mnie dwóch firm.

Tyle ode mnie :).
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline adiego

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 03, 2009, 12:09:18 am »
NTT to jeszcze nie placenie za znaczek typu HP. Jesli nie kreci cie markowy produkt i wyrabany w kosmos design, a zalezy ci na dobrych parametrach i serwisie, to polecam zajrzec na stronke rodzimego producenta- aristo.pl. Fajne laptopy, przystepne ceny, dobre parametry i co wazne - mozliwosc konfigurancji praktycznie kazdego modelu. Sam mam Aristo, ma tez go moj wspolnik (drugi z rzedu laptop tej marki) i jestesmy obaj zadowoleni. Wczesniej sie gryzlem z Fujitsu-Siemens i HP i... k.... dostawalem:D Jesli bede kupowac nastepnego lapsa (a srednio kupuje co 2-3 lata, niestety moj tryb pracy zmusza mnie do tego...), to juz wiem ze bede celowac wlasnie w te marke. Po prostu jestem zadowolony.
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline kamilosbetlejows

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 21, 2009, 07:42:07 pm »
No dobra wszyscy mi polecają firmy ogólnie co jestem bardzo zadowolony:):P 
a teraz chodziło by mi o to żeby ktoś mi podał konkretne modele tych producentów i oczywiście ceny tych laptopów:D



a jeżeli chodzi internet bezprzewodowy to jaki polecacie:)
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline Dawid N

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 21, 2009, 08:48:25 pm »
Napisz ile chcesz wydać na niego:)

Internet to Era, Play, Plus. Orange osobiście nie polecam. Ma problemy ze sobą;/

 

anything