Autor Wątek: Lapek-wybór  (Przeczytany 13990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamilosbetlejows

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 22, 2009, 01:47:38 pm »
tak do 2500 zł
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline Myers

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 23, 2009, 06:56:24 am »
Jeżeli chodzi o internet bezprzewodowy to sam korzystam z iPlusa i w sumie jestem zadowolony. Tam gdzie mieszkam jestem w zasięgu HSDPA i wszystko szybko się ładuje. Przy EDGE jest już trochę gorzej, ale przy odrobinie cierpliwości da się serfować. Poza tym nie byłem jeszcze w takim miejscu, gdzie nie miałbym zasięgu, co mojemu kuzynowi, który ma net z Playa, zdarza się dość często.

Najbardziej wkurza limit transferu, który przy najniższym abonamencie za 60 zł, wynosi tylko 1GB, więc o ściąganiu dużej ilości danych można zapomnieć.

Ogólnie iPlusa polecam jeśli nie chcesz korzystać z sieci p2p, a tylko przeglądać strony. No i jeśli łapiesz się na HSDPA to powinieneś też być zadowolony z prędkości działania.

Offline Dawid N

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 25, 2009, 08:59:01 pm »
Do 2500 to polecam lapka firmy ACER albo ARISTO :). Do takiej sumy można coś znaleźć. Jeśli coś mocniejszego to w Lenovo jeszcze można poszukać:).

Offline Twardowsky

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 31, 2009, 07:15:54 am »
A co powiecie o Acer e machines E510 ? czy za tą cenę (1500 zł) opłaca się ? czy zainwestować w coś innego ?
Pogromca wdów i sierot

Offline Dawid N

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 31, 2009, 07:43:54 am »
NA szybko, bo zaraz wychodzę, Lapek ma średniej klasy matrycę, to po pierwsze. Po drugie jeśli ma Viste trzeba ją wywalić, bo nie będzie dobrze działała - polecam XP. Do pracy i zabawy w jakieś mniej rozbudowane gry jest ok:)

Offline wilk

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 19, 2009, 10:05:43 am »
Trochę poniewczasie piszę ale do 2.500 zł polecam Asus K50AB-SX0011A.

Zewnętrzny układ graficzny z 512 MB i klawiatura numeryczna to coś co tygrysy lubią najbardziej. ;)

Offline kamilosbetlejows

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 06, 2009, 07:09:20 pm »
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline wilk

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 06, 2009, 09:53:08 pm »
Tak jak pisałem ja bym brał Asusa. Ten MSI ma kartę graficzną z pamięcią DDR2, Asus - DDR3, co oznacza mniejszą przepustowość pamięci w przypadku MSI i większą Asusa. Wątpię by ten 1 GB więcej RAMu i minimalnie większa przekątna ekranu robiły większą różnicę. Jedna rzecz na plus dla MSI to jak dla mnie większy dysk twardy.

No ale ja jestem amatorem i może rzeczywiście ten MSI jest lepszy. :)

Offline kamilosbetlejows

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 07, 2009, 05:47:34 am »
a jeżeli chodzi o procesor to który miałby lepszy??
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline wilk

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 07, 2009, 08:05:41 am »
Jeżeli o to chodzi to nie podejmuję się wyrokować. Mi się wydają zbliżone.

W opisie Asusa jest chyba jakiś błąd bo on ma 1 MB pamięci podręcznej, nie 512 KB. Na samym dole w tabelce już jest poprawnie.

O, można też kupić tego Asusa z pamięcią 4 GB np tu: http://primakomp.pl/asus-k50ab-sx010-ql-64-2-1ghz-250gb-4gb-hd4570-bsy.html To pierwszy link, który mi w Googlu wyskoczył.

Tak w ogóle to radzę się przejść do jakiegoś sklepu przed zakupem, postukać sobie w klawiaturę i zobaczyć, co lepiej odpowiada. Np. tutaj na pierwszy rzut oka widać różnicę w kształcie "Entera".

Offline kamilosbetlejows

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 07, 2009, 02:23:00 pm »
czyli ogólnie podobne są te laptopy a asusu jest tańszy
a wiecie może jeżeli chodzi o sprawę serwisową to jak się sprawuje
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 03:00:56 pm wysłana przez kamilosbetlejows »
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline Jaden Kast

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 07, 2009, 07:27:43 pm »
Nie wiem jak wygląda serwisowanie u Asusa. Natomiast wiem, co pisały na polskim forum MSI Wind wszystkie osoby, które musiały odesłać lapa do serwisu. Cały cykl wysyłka+naprawa w 99% przypadków (jeżeli nie w 100) trwał 3 dni. Jednego dnia przychodził kurier i zabierał lapa (na koszt MSI) drugi dzień netbook jest naprawiany, a na trzeci jest już z powrotem u właśiciciela.

"Dei Kobol una apita uthoukarana
Ukthea mavatha gaman kerimuta
Obe satharane mua osavathamanabanta
Api obata yagnya karama "

Offline kamilosbetlejows

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 13, 2009, 07:19:49 pm »
kupiłem tego msi
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

Offline wilk

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 13, 2009, 09:17:22 pm »
Zdaj relację za jakiś czas jak się sprawuje.  :)

Offline kamilosbetlejows

Odp: Lapek-wybór
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 13, 2009, 09:30:05 pm »
ok narazie wszystko dobrze chodzi
chce ktoś zapkę na lockerz.com to pw

 

anything