Autor Wątek: MFKiG 2009 (Łódź)  (Przeczytany 69971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kmh

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 07, 2009, 07:36:34 pm »
Międzynarodowy Festiwal Komiksu, Gier, Książek, Prozy, Poezji, Sportu, Kultury, Sztuki, Komunikacji, Transportu i Budownictwa.

Dwa słowa:
Comic Con

i sobie sprawdź, kto tam jest zapraszany, ma swoje stoiska i prelekcje.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline tom papioh

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 07, 2009, 07:56:50 pm »
Dwa słowa:
Comic Con

i sobie sprawdź, kto tam jest zapraszany, ma swoje stoiska i prelekcje.

Ale po co?
Domyślam się że są jakieś powody poczęcia takiej hybrydy. Nie jestem organizatorem tego festiwalu i to nie jest mój problem, hydra też nie jest moja. Tyle że zawsze ciekawsze wydawały mi się książki na jeden tylko temat a w dużym muzeum, nawet jeżeli ciekawe, po trzech godzinach bolą nogi i pupa.

Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline norbs

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 08, 2009, 09:06:23 am »
Ale po co?
Domyślam się że są jakieś powody poczęcia takiej hybrydy. Nie jestem organizatorem tego festiwalu i to nie jest mój problem, hydra też nie jest moja. Tyle że zawsze ciekawsze wydawały mi się książki na jeden tylko temat a w dużym muzeum, nawet jeżeli ciekawe, po trzech godzinach bolą nogi i pupa.

Bardziej ekonomiczne jest zgrupowanie podobnych dziedzin (w tym przypadku komiks i gry). Wszystko w jednym miejscu, pod (prawie) jednym dachem. A jak nóżki bolą to trzeba odpocząć, nie? :)

Taki Comic con czy MCM Expo w Londynie to już od dawna tak robią. Na MCM poszedłem z 100% pewnością ze to mangowy konwent. Gdzie tam. Pogawędką z ekipa aktorów serialu Heroes, masa stanowisk z rzeczami Marvel / DC, cosplayowcy na każdym kroku itd.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 08, 2009, 10:20:06 am »
To ma sens jesli dziedziny sa pokrewne, tzn. duza liczba fanow jednej dziedziny interesuje sie tez druga. Poniewaz grami sie interesuja w jakims tam stopniu prawie wszyscy, to czemu nie? Byle nie odbylo sie to kosztem komiksu.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Ziemniakento

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 10, 2009, 12:57:17 pm »
Będę. Wreszczie  8)

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 10, 2009, 09:03:42 pm »
Ale po co?
Domyślam się że są jakieś powody poczęcia takiej hybrydy.
Transakcja wiązana.
W Polsce na komiksowe festiwale jeździ 300 tych samych osób.
A tak jest szansa zainteresować komiksami miłośników gier, to czemu nie - to dość pokrewne środowiska.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

godai

  • Gość
Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 11, 2009, 09:07:09 am »
Boję się, że gracze sobie, a komiksiarze sobie, siedzieć będą. Tak tylko mi z obserwacji wynika z lat dawniejszych na konwentach. Acz, szansę dać warto. A nuż.

Ta.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 11, 2009, 10:24:14 am »
To trzeba prelekcji i gości, którzy środowiska zjednoczą - np. prezentacji gry o Batmanie.
Poza tym wśród komiksiarzy mamy sporo graczy (z doskoku), więc i odwrotnie też pewnie to działa.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline tom papioh

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 12, 2009, 02:26:10 pm »
Transakcja wiązana.
W Polsce na komiksowe festiwale jeździ 300 tych samych osób.
A tak jest szansa zainteresować komiksami miłośników gier, to czemu nie - to dość pokrewne środowiska.


O rany, oczywiście. I za dwa lata będzie to Festiwal Gier i Komiksu :)
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 12, 2009, 02:52:54 pm »
Nie idzie Ci ten sarkazm.
Skądś trzeba brać tych nowych fanów komiksu, gdzieś go promować. Imprezki integracyjne dla 300 tych samych osób nie są dla wydawców i innych osób finansujących takie festiwale nieopłacalne.
Ale lepiej się kisić w grajdole, nie?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2009, 02:59:52 pm wysłana przez Verminard »
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline tom papioh

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 12, 2009, 03:12:30 pm »
Nie idzie Ci ten sarkazm.
Skądś trzeba brać tych nowych fanów komiksu, gdzieś go promować. Imprezki integracyjne dla 300 tych samych osób nie są dla wydawców i innych osób finansujących takie festiwale nieopłacalne.
Ale lepiej się kisić w grajdole, nie?

Wiesz, ja uważam że tak. Im większa grupa nadaje ton tym ten ton zwykle jest brzydszy. Kisiłem się w różnych grajdołach i zawsze podobało mi się tam bardziej niż w tramwaju. Ale, jak napisałem wcześniej, to nie moja hydra i nie zamierzam się sprzeczać z tymi co ją muszą wykarmić, próbuję tylko zgadnąć co z niej wyrośnie. Czy to jest sarkazm? Ciekawość chyba?
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 12, 2009, 03:17:23 pm »
W skrócie:
"Przyjdą pryszczaci gracze i nam zepsują nasz kurtularne festiwale. A tak się dobrze wiodło komiksowi."
Co wyrośnie, zobaczymy - nie ma co torpedować inicjatywy. Być może bez takiego rozszerzenia targetu MFK nie miałoby racji bytu.
eot
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline tom papioh

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 12, 2009, 05:05:31 pm »
W skrócie:
"Przyjdą pryszczaci gracze i nam zepsują nasz kurtularne festiwale. A tak się dobrze wiodło komiksowi."


Nie. Chyba się nie zrozumieliśmy :)
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline Jarek Obważanek

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 13, 2009, 12:31:56 pm »
Ale po co?
Domyślam się że są jakieś powody poczęcia takiej hybrydy. Nie jestem organizatorem tego festiwalu i to nie jest mój problem, hydra też nie jest moja. Tyle że zawsze ciekawsze wydawały mi się książki na jeden tylko temat a w dużym muzeum, nawet jeżeli ciekawe, po trzech godzinach bolą nogi i pupa.
Przecież nikt Cię nie zmusza do uczestniczenia w części przeznaczonej dla graczy. Zresztą odbywa się w kompletnie innym miejscu Łodzi. A "poczęcie" było już 2 lata temu przy okazji pokazów "Wiedźmina".

Na stronie Jarka pojawiła się informacja o kolejnych gościach MFKiG - najciekawsza to ta, że trzeci rok pod rząd pojawi się na festiwalu Grzegorz Rosiński. A skąd to Jarku wiesz? Na stronie festiwalowej, ani np. na blogu Waltariego nic na ten temat nie ma...
Powiedzmy, że nie jest to tak do końca potwierdzone i trochę wyrwałem się z szeregu. ;)

Poza tym posądzanie mnie o to, że moimi źródłami są strona MFKiG i blog Piotrka jest dośc zabawne. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2009, 01:24:36 pm wysłana przez Jarek Obważanek »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Mefisto76

Odp: MFKiG 2009 (Łódź)
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 13, 2009, 03:53:15 pm »
Poza tym posądzanie mnie o to, że moimi źródłami są strona MFKiG i blog Piotrka jest dośc zabawne. :)

Nie miałem na myśli stron MFK i blogu Piotrka jako Twoich źródeł informacji.
Ale jeżeli sami organizatorzy całej awantury nic na ten temat oficjalnie nie mówią (a mówią głośno całą resztę), to najprawdopodobniej nie wiedzą jeszcze do końca, podczas gdy Ty powyższą informację oficjalnie potwierdziłeś - zabawne, prawda ;-)   
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

 

anything