trawa

Autor Wątek: Cowboy Bebop - manga  (Przeczytany 7874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline perro

Cowboy Bebop - manga
« dnia: Lipiec 02, 2003, 01:13:23 pm »
Jestem bardzo ciekawy komiksowej wersji tej historii, podobno znacznie się różni od anime. Jeżeli ktoś już to przeczytał i chcę się wypowiedzieć o tych różnicach oraz doradzić czy wogóle warto , to zapraszam.  8)
NSICHTBAR

Offline Inszy

Cowboy Bebop - manga
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2003, 01:58:37 pm »
Może się czepiam, ale chyba temat powinien się znaleźć w podforum "Manga i Anime" :?
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Cowboy Bebop - manga
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2003, 02:06:28 pm »
Ale Perro napisal, ze to sie rozni od anime.  :D  Jeszcze by go pogonili z tamtego forum...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline nori

Cowboy Bebop - manga
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2003, 03:03:56 pm »
manga przypadla mi do gustu (a raczej ogolnie za tym rodzajem nie przepadam) - wiec siegnalem po anime - i okazalo sie ze jezeli manga = ok to anime = 10Xok czyli anime/10=manga.
Ale zaznaczam ze jest to porownanie tylko i wylacznie dla tej serii - komiks naprawde mi sie podobal, tylko po prostu jest to zestawienie niejako kolejnych "misji" glownych bohaterow - nie mamy tu skupienia akcji na tym jak sie poznali czy tez smaczkach z ich przeszlosci. I to mi wlasnie nieco zniszczylo wrazenia po komiksie.
Acha ogladalem tylko odcinki 2-10.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Finfarin

Cowboy Bebop - manga
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2003, 09:32:24 pm »
Anime jest znaacznie lepsze od mangi. Manga jest ok,ale utracila gdzieś ten deszczowy bebopowy klimat...Brakuje tej wspanałej muzyki, tych ujęć, zajmujących, mądrych historii. Bebop jest  w ścisłej czolówce moich ulubionych anime i traktuję go szczególnie, dlatego trochę smuci mnie fakt, że manga jest zwyczajnie średnia, brak jej czegos...O takich szczegółach jak kreska postaci, która jest raczej amatorska, w dojinach widywałem lepsze, nie będę wspominał...No i dlaczego Edzia  prawie
nie występuje :(
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Puchiko0007

Cowboy Bebop - manga
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2005, 05:18:58 pm »
3 tomy mangi CB w porownaniu z tym co widzialam w anime sa kiepskie. humor taki sobie, smialam sie tylko na fragmentach z Edzią, a reszte staralam sie pomijac milczeniem..

Offline dnaoro

Cowboy Bebop - manga
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2005, 09:48:39 pm »
najpierw widziałem oryginał, czyli anime. mange przeczytalem, niby ok, ale zawodzi sromotnie, klimatu tam Ci za grosz nie ma, grafa wyciągnięta z gardła, facet (sam jeszcze o tym pisze!) nie umie rysować maszyn, a sie bierze za SF.. manga jest doprawdy średniawa, a w zestawieniu z filmem to już napewno KiePskA. kiepska, i jest to opinia ogółu. tak ogólna to jest opinia, że już chyba wręcz oficjalna :/ niestety...

Offline petkopeet

Cowboy Bebop - manga
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2006, 01:28:02 pm »
Rzeczywiście komiks nie sięga anime do stóp, zero strzelania, zero seksu :cry: , nuda i  marnowata krecha, anime natomiast to zupełnie co innego. Jednakże jeśli się jest fanem bebopa to radziłbym skompletować te trzy tomiki które ukazały się na polskim rynku(moim zdaniem warto).
   O   O   M               M   E   T   A   L

Offline cahir7

Cowboy Bebop - manga
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2007, 01:47:52 pm »
No własnie tak to jest, że manga wypadła fatalnie i moze tez urywała sie bez jakiegoś sensu, ale i tak chciałbym ją postawić w biblioteczce :)
najlepsze fragmenty, to rzeczywiscie Ein i Radykalny Edward, a może by tak kiedys nakręcili jeszcze adptacje tych 3 tomików, to byłoby do uratowania :o
GOD`S IN HIS HEAVEN. ALL`S RIGHT WITH THE WORLD"