trawa

Autor Wątek: Pomoc w wyborze  (Przeczytany 2073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kojot80

Pomoc w wyborze
« dnia: Marzec 25, 2009, 09:00:02 pm »
Witam
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze planszowej gry wojenno-ekonomicznej.
Niecały rok temu wraz ze znajomymi zacząłem grać w gry planszowe. Moja znajomość planszówek stanęła na monopolu i ruletce  gdy byłem jeszcze dzieckiem. :lol:  Okazało się jednak ze jest wiele wspaniałych board games stanowiących świetny pretekst do weekendowych spotkań ze znajomymi.
Tak więc graliśmy w Osadników z Catanu, Agricollę i Caracassone. Wszystkie gry bardzo przypadły nam do gustu. Połowa z grających to dziewczyny a w zasadzie kobiety, mimo tego teraz chcielibyśmy spróbować gry wojennej. Gra nie powinna  być zbyt skomplikowana, powiedziałbym że powinna być wręcz prosta, sami wiecie - taka żeby mogła się spodobać też dziewczynom. Najlepiej aby rozgrywka nie ograniczała się tylko do samej walki ale też zawierała element ekonomiczny (rozbudowa, może jakiś handelek). No i nie trwała kilku godzin ale 1-2 h.
I jeszcze jeden warunek. Nie wiem czy w ogóle możliwy do spełnienia w grze wojennej. Chodzi o element losowości, żeby był jak najmniejszy. (to taki warunek fakultatywny)

Do tej pory nie znalazłem takiej gry. Fajnie prezentują się Warcraft i Hannibal Barkas ale nie ma w nich chyba tego elementu ekonomicznego pozwalającego tak jak w Osadnikach z Catanu na interakcje między graczami no i jest chyba duża losowość.

Bardzo proszę o Wasze propozycje.

Offline Manowar

Odp: Pomoc w wyborze
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2009, 12:46:43 am »
Przykro mi, ale nie istnieją gry wojenno-ekonomiczne na godzinkę czy dwie. Chyba jedyna nie pochłaniająca wiele czasu gra to Game of Thrones. Co do gier dla płci żeńskiej to wybrałbym jakąś kooperacyjną, np. Ghost Stories, Arkham czy Galacticę (o ile się lubi), jednak nie są to gry wojenne.

Offline Ryceros

Odp: Pomoc w wyborze
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2009, 01:34:10 pm »
Nom.
"Gra o tron" spoko jest, ale żeby było w tym duzo ekonomii, to raczej nie powiedziałbym.

Offline Manowar

Odp: Pomoc w wyborze
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2009, 09:47:48 pm »
Racja, zatem nie ma takich gier, a takie tytuły jak Twilight Imperium, Mare Nostrum, Civilization, Gwiezdny Kupiec pochłaniają trochę czasu.

Offline neferhotep

Odp: Pomoc w wyborze
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2009, 01:42:09 pm »
Może spróbuj nowy "Age of Conan", myślę że może być najbliższy twoim kryteriom, ale samemu nie miałem okazji w niego grać,  czytałem tylko jakieś recenzje na BGG.

pozdrawiam,
Arek

 

anything