Autor Wątek: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc  (Przeczytany 11469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline burberry

Odp: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 04, 2009, 02:31:51 pm »
Z ostatnich to Chris Clark - Clarence Park, dobry album. Jest kilka niezłych tracków, np. ten tzn "Bricks". Płyta raczej lekka.

Islandzkie Mum (to z kreseczką na u ;) ) - Yesterday was dramatic, today is ok, to moje pierwsze zetknięcie z tą grupą. Momentami nudnawa płyta, ale ja chyba oczekuję po prostu czegoś żywszego i bardziej połamanego, chociaż lubię dobry ambient np. (patrz Aphex Twin wczesny). Długie utwory, czasem nużące, ale zrobię jeszcze jedno podejście, nie mówię nie.

Autechre - Anti EP - rewelacyjna EPka tego duetu, polecam zwłaszcza utwór "Flutter". Sam EP ma tylko 3 tracki, ale jakie... płynny, z połamaną perkusją często, idm.

Znacie Slag Boom Van Loom, Plone albo Plat? Możecie coś napisać?
Pozdr.
Bóg Cię kocha

Offline Ryceros

Odp: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2009, 05:34:12 pm »

Offline skil

Odp: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2009, 06:26:43 pm »
@skil: nie chcę wyjść na jakiegoś ostentacyjnego impertynenta ale dla mnie burial jest koronnym przykładem na to że najlepsze jest jeszcze przed dubstepem. pierwsza kompozycja zniszczona imho przez banalny synkopowany bicik a kolejne są zwyczajnie nudne tj. bez jakiegoś wyraźnego celu, ot tak sobie płyną

tak sobie płyną. i właśnie o to chodzi.  dla mnie mają klimat podobny do nocnej przejażdżki pustym busem/pociągiem, wsiadasz i płyniesz. muzyka nocnego miasta po prostu.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Ryceros

Odp: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2009, 09:44:00 pm »
Ja lubię zamulaste nutki ;-)
Burial spoko gra.
Kawałki Distant Lights, albo Southern Comfort są ok.

Offline burberry

Odp: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 06, 2009, 05:53:42 pm »
Plone - For beginner piano, z WARPa, przesłuchałem i nie polecam, jak dla mnie kiepścizna. Zasłuc**ję się za to w Wisp :)
Bóg Cię kocha

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 06, 2009, 11:48:59 pm »
Cytuj
Zasłuc**ję
lol, fail  :eek:
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Skrzydlaty

Odp: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 07, 2009, 06:46:31 am »
spider pig happy hardcore

po 0:48 prawie się posikałem z radości

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Odp: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 07, 2009, 08:43:54 am »
DUB -_-"

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 07, 2009, 08:34:19 pm »
nowy boxcutter jest supcio.
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline burberry

Odp: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 07, 2009, 08:44:16 pm »
Jak ktoś lubi dnb, to polecam LP: Implex - Utiopia, z Rosji.
Bóg Cię kocha

Offline krawiec[PL]

Życie to one man show.

Offline vedor

Odp: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 11, 2009, 11:40:33 am »
Z ambientu, takiego trochę chorego i brudnego, to ja polecam Diagnose: Lebensgefahr. Projekt Nattramna (taki Szwed, w pewnych kręgach 'postać kultowa' ;)) przepełniony jest melancholią...
Linki: http://pl.youtube.com/watch?v=2V1D3gcnT7M oraz http://www.wrzuta.pl/audio/wBYKaejNaR/

Goście z rosyjskiego All The Cold też odwalają kawał dobrej roboty - na płytach obecne są i utwory bm, jak i czysty ambient... Cudowny ambient. http://www.wrzuta.pl/audio/c0cSb0k38w/

Istnieje też taki projekt międzynarodowy, którego liderem jest Polak. Muzyka ta, jeśli jest się w odpowiednim nastroju, potrafi wyssać całą radość z życia :) A sama muzyka? Najczęściej ambient w połączeniu z black metalem... Aktualnie dp ma dwa oblicza - jedno przejmująco melancholijne (np. utwór Names, Broken tree), a drugie opętańczo-depresyjno-maniakalne (np. Evatuation from thje body, Dead to the bone).
www.myspace.com/rhdeep   gorąco polecam.

Istnieje też austriacki, jedoosobowy projekt, zwący się Paysage d'Hiver. Niektóre utwory to bm, niektóre to ambient. Utwór Kerker: http://w128.wrzuta.pl/audio/7HN7Odpz9l5/
Powiedzcie mi, co słyszycie w tym utworze? Ja np. świszczący między górami wiatr oraz wycie wilków? Pewien mój znajomek natomiast szczęk drzwi w jakichś katakumbach oraz jęki więzionych tam ludzi...

Offline Idaan

Odp: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 12, 2009, 02:07:18 pm »
Jakie dnb możecie polecić, przy czym chodzi mi nie o klubowe sety a raczej o coś stricte do słuchania w stylu Pendulum?

Offline skil

Odp: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 29, 2009, 01:56:30 pm »
chciałbym tylko napisać, że jakieś trzy miesiące temu ukazała się nowa płyta wisp pt. "the shimmering hour"
która miecie.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline burberry

Odp: Elektronika - dnb, ambient, idm/ibm/edm, dubstep etc
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 01, 2009, 10:41:36 am »
Jakie dnb możecie polecić, przy czym chodzi mi nie o klubowe sety a raczej o coś stricte do słuchania w stylu Pendulum?

To pewnie spodobałoby Ci się Chase & Status, High Contrast, chociaż to dla mnie gówniane dnb, jak to całe syfiaste Pendulum. Polecam to, co poleciłem wcześniej - rosyjski Implex np., całkie ok. A z polskich wyjątkowych projektów to zawsze i wszędzie Electric Rudeboyz.

muszę się z nowym Wisp zapoznać
Bóg Cię kocha