trawa

Autor Wątek: Puckon 2009 - "Zombie land"  (Przeczytany 1883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Widłak

Puckon 2009 - "Zombie land"
« dnia: Kwiecień 01, 2009, 09:10:57 pm »
Więcej na: www.puckon.pl

"...Siedział w pokoju i czytał sobie spokojnie gazetę. Obok stał kubek herbaty. W kominku palił się ogień. Grube szczapy drewna strzelały od czasu do czasu próbując zwrócić na siebie uwagę, ale nawet stary poczciwy bernardyn wygrzewający się w cieple ognia nie zwracał na to uwagi.
Nagle nie wiadomo skąd zerwał się zimny powiew. On odłożył gazetę. Popatrzył przez chwilę otępiałym wzrokiem. Westchnął ciężko. To był znak. Już czas...

Wstał z miękkiego skórzanego fotela. Bernardyn zaniepokojony podniósł głowę. To nie był czas na spacer. On skwaszony popatrzył na psa
- już czas. Idę.


***

Stanął koło drzewa. Popatrzył na nie z pewnym szacunkiem. Nic się nie zmieniło od ostatniego roku. Uśmiechnął się pod nosem. Było takie jak zawsze. Szanował je za to mocno.
Dziarsko wspiął się na drzewo wielkiego Puckonu. Wisielec znowu zawisł."Witam

A więc stało się. Wisielec znowu zawisł. Piąty raz wdrapał się na drzewo. Korba znów zaczęła się kręcić. Machina ruszyła. Puckon 2009 pojawił się na mapie konwentów nie do ominięcia. Przygotowania ruszyły pełną parą.

Co to jest Puckon?

Dla osób, które nigdy nie były na Puckonie parę słów wstępu. Jest to konwent fantastyczny czyli zlot miłośników fantastyki. Dość nietypowy jak na polskie warunki. Jest nastawiony na akcję, gry terenowe, szalone konkursy i jeszcze raz akcję. Zdecydowanie dla ludzi pełnych pozytywnej energii, szukających dobrej zabawy.
Czego na Puckonie nie znajdziesz? Nudy!

Nie będziesz się włóczył po szkole nie wiedząc co z sobą począć bądź siedząc na dziadowskich prelekcjach. Nie spotkasz żadnych sław, wydawnictw czy nawet stałego programu. Od tego są inne konwenty.

Na Puckonie jest akcja. Wszyscy ludzie biorą udział w zorganizowanych terenówach i eventach. Grają przez cały weekend. Bawią się, skaczą po lasach, walczą z krzakami, zbierają kilogramy błota, rzucają się jajkami. Program jest dostosowywany na bieżąco do uczestników. Można by powiedzieć: "Zrobiony przez graczy dla graczy". Doskonałej atmosfery stworzonej przez bawiących uczestników nie ogarniesz dopóki nie weźmiesz udziału.

[size=24]Puckon 2009 - "Zombie land"[/size][/b]

"Juliusz Cezar wjechał na wzgórze. Popatrzył na swoją wielką armię. Widok zapierał dech. Legioniści stali równo w zoorganizowanych formacjach. Tak karnej armii nie dało się zwyciężyć. Nawet gdyby teraz banda dzikich germanów wybiegła zza wzgórz, to by nic nie wskórali. Cezar przesunąłby oddział Centuriona Septimusa na prawo, konny oddział lekko wycofał. O tak. Barbarzyńcy zostaliby rozbici. Kolejne zwycięstwo!
Cezar był dumny ze swojej armii. Jedna myśl jednak mu cały czas mąciła spokój. Dlaczego Puckon wymyślą dopiero za 2 tysiące lat"


Piąta edycja odbędzie się w konwencji Zombie. W zeszłym roku była "Rewolucja-Stabilizacyjna", a tym razem trafiło na naszych ulubieńców. Żywe trupy nazywane Zombiakami będą tematem przewodnim gier terenowych i konkursów. Będzie kwaśnie, będą mózgi albo ich brak. Twojego tam nie może zabraknąć.

Kto jest za to odpowiedzialny?


Zawsze odpowiadaliśmy na to pytanie: Grupa zapaleńców z Pucka i okolic wraz z Trójmiejską Inicjatywą eRpegową. I tak odpowiemy wam też w tym roku :) . To się nie zmieni. Więcej na www.puckon.pl :D

a) Termin:

17-19 kwietnia

b) Start Konwentu:

Godz. 18:30 Gdynia Główna Dworzec PKP.

c) Obecność na zbiórce:

Obowiązkowa!

d) Miejsce konwentu:

Ze względu na grę terenową i dobrą zabawę na niej nie podajemy dokładnego miejsca konwentu. Jeżeli ktoś koniecznie musi wiedzieć bo jest to warunkiem jego przyjazdu, to proszę o kontakt na nr. 889902720

e) Warunki miejsca konwentu:


Na miejscu konwentu macie zapewniony:

- nocleg w kwaterze (nieodpłatne łóżka. Liczba łóżek ograniczona. O ich przydziale decyduje kolejność wpłat)
- prysznice i łazienki
- dostęp do bieżącej wody
- ognisko (jeżeli warunki pozwolą)
- dostęp do czajnika i kuchni

Wyżywienie we własnym zakresie. Niestety najbliższy sklep jest oddalony o spory kawałek. Radzimy się zaopatrzyć w jedzenie na weekend. W ramach ogniska będzie można sobie coś w nocy upichcić.

f) Kasa na dojazd:

Ze względu na mgiełkę tajemnicy podajemy koszt transportu na miejsce konwentu (środkami kolejowymi):

ulgowy (uczniowski 37%): 4.09 zł
standard: 6.50 zł

Innej możliwości nie ma.

g) Akredytacja

Najpierw parę założeń Puckonowej akredytacji:

1) Akredytacja obowiązkowa - wszyscy opłacamy wstępniaka. Uczestnicy, orgowie, twórcy programu. Razem się bawimy, razem się zrzucamy
2) Puckon non-profit - czyli nie zarabiamy na konwencie. Robimy to z fanowskim zapałem, starając się zrobić jak najlepszy konwent przy niskim nakładzie środków by nie utopić się w długach u naszych rodziców, dziewczyn, znajomych.
3) Nowy kolor - jak donoszą media ostatnio rynek wymyślił nowy kolor - "opadający złoty". My się tym nie przejmujemy.

Policzyliśmy wszystkie koszty konwentu. Wyszło nam, że
Akredytacja Puckon 2009 wynosi:
34,99 zł + "wiek_uczestnika" groszy*

*Wszelkie podobieństwo ceny do historii naszego Świata jest całkowicie przypadkowe. W razie próby odmowy podania wieku przez kobiety przyjmujemy, że mają lat 16 :wink: .

h) Program - czyli co się będzie działo

Będzie się działo sporo. Odsyłam do osobnej zakładki, która powinna wytłumaczyć wszystko.

http://puckon.pl/konwenty/puckon-2009/program

Pozdrawiamy

i) Jeżeli chcecie z nami się skontaktować oficjalnie, to piszcie na adres:

puckon.pl@gmail.com

Pytania możecie również kierować bezpośrednio do:

Piotr "Widłak" Widerski

tel. kom. 889902720
email: widlak01@wp.pl
GG: 4635040


Mistrzem zbiórki będzie w tym roku:

Marek "Owca" Ustarbowski
tel. kom. 660 382 888Pozdrawiamy

Ekipa Wielkiego Puckonu


Więcej na: www.puckon.pl