trawa

Autor Wątek: Kawaleria po II WŚ  (Przeczytany 3200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lord Xentar

Kawaleria po II WŚ
« dnia: Kwiecień 12, 2009, 09:09:37 pm »
Witam!

Szukam informacji na temat kawalerii po II WŚ. Nie chodzi mi o różne "kawalerie" powietrzne czy pancerne, tylko o oddziały używające koni jako środka transportu.

Do tej pory udało mi się znaleźc trochę informacji na temat:
1) kawalerii portugalskiej w wojnach kolonialnych (Angola/Mozambik)
2) oddziału Grey Scouts z wojny w Rodezji
3) współczesnej kawalerii indyjskiej
4) kawalerii polskiej do 1949r. (ostateczne rzeczywiste rozwiązanie Warszawskiej Dywizji Kawalerii)
5) "kawalerii" polskiej współcześnie - szwadron reprezentacyjny, oddziały Straży Granicznej
6) kawalerii w czasie wojny w Afganistanie

Oczywiście nie obraziłbym się, gdyby ktoś wskazał mi linki/książki, z których dowiem się więcej, ale szczególnie interesują mnie informacje na temat:
7) współczesnej kawalerii Rosji i państw Azji Centralnej
8) współczesnej kawalerii chińskiej
9) współczesnej kawalerii państw arabskich
Informacje dotyczące wymienionych zagadnień pojawiają się czasem w sieci na różnych forach itp., ale zwykle bez odsyłaczy do "sensownych" źródeł. Dlatego bardzo bym prosił o podawanie dokładnych namiarów bibliograficznych/internetowych.

Oczywiście wszelkie informacje dotyczące kawalerii po II WŚ - nie tylko dotyczące kwestii zawartych w punktach 1-9 będą przeze mnie mile widziane. Mogłyby byc dogodnym punktem wyjścia do dyskusji na temat roli tego rodzaju broni po 1945r.
Pozdrawiam.
Chaos ogarnie Wszechświat, a my, wybrani jego słudzy zostaniemy wywyższeni w Jego oczach!

 

anything