trawa

Autor Wątek: "Opowieści Rybaka"  (Przeczytany 27633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 07, 2006, 10:18:19 pm »
Cytat: "Frigmo"
Z uwagi na to, że komiks został podzielony, to jeszcze nie zdecydowałem się na zakup.

Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tym podzieleniem :?:
To jest zwyczajnie pierwszy album, jak setki innych pierwszych albumów na rynku franofońskim lub nawet całym świecie :roll:
Komiks ma 48 stron - więc jak najbardziej pełen standardowy album.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Frigmo

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 08, 2006, 07:30:27 am »
Cytat: "graves"
Cytat: "Frigmo"
Z uwagi na to, że komiks został podzielony, to jeszcze nie zdecydowałem się na zakup.

Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tym podzieleniem :?:
To jest zwyczajnie pierwszy album, jak setki innych pierwszych albumów na rynku franofońskim lub nawet całym świecie :roll:
Komiks ma 48 stron - więc jak najbardziej pełen standardowy album.


Chodziło mi tylko o to, że te 48 stron nie przekonały mnie do zakupu. Być może gdy przeczytam całość to sytuacja się zmieni. Nie podzielony komiks to dla mnie np. WE3.  Jeden tom, cała historia.
Byłem przekonany że we Francji wyszła już całość, a wydawca polski podzielił komiks na 2 tomy. Jeśli tak nie jest to po prostu o tym nie wiedziałem.

To co było o czytaniu w Empiku jest zgodnie z postulatem w odpowiednim temacie.
graves

Offline tyler_durden

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 10, 2006, 11:12:59 pm »
Frigmo napisał:
Cytuj
Byłem przekonany że we Francji wyszła już całość, a wydawca polski podzielił komiks na 2 tomy.


Polscy wydawcy to bestie! Ilość tomów, na które podzielili "Thorgala" to skandal!

A tak poważnie, we Francji drugi tom "Opowieści rybaka" ukazał się dopiero niedawno.
o not talk about fight club

Offline Frigmo

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 11, 2006, 01:08:46 pm »
Cytat: "tyler_durden"
Frigmo napisał:
Cytuj
Byłem przekonany że we Francji wyszła już całość, a wydawca polski podzielił komiks na 2 tomy.


Polscy wydawcy to bestie! Ilość tomów, na które podzielili "Thorgala" to skandal!

A tak poważnie, we Francji drugi tom "Opowieści rybaka" ukazał się dopiero niedawno.


To będzie zamykający tom? Jeśli nie to czy wiadomo ile jest planowane?

Offline KoZZ

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 11, 2006, 01:16:02 pm »
Słyszałem o pięciu :)
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline tyler_durden

"Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 13, 2006, 10:32:35 am »
o not talk about fight club

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Opowieści Rybaka"
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 21, 2009, 06:11:53 pm »
Przeczytałem części pierwszą i drugą. I przede wszystkim zachwyciły mnie fenomenalne rysunki Irka Koniora. "Czekając na Hemingwaya" jest bardziej nastrojowe, Konior ma wiele fajnych pomysłów, ale nie do końca potrafi przekuć je na narracyjną sprawność. W "Demonie z lodówki" - i pewnie jest w tym jakaś zasługa scenarzysty Jacka Brzezińskiego - akcja przyspiesza, absurd gęstnieje, aluzyjność szarżuje, a czytelnik rozdziawia gębę coraz bardziej. Niesamowita jest ta seria...