trawa

Autor Wątek: "Wieczna wolność" - godna kontynuacja kultowego ty  (Przeczytany 21725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aguirre

"Wieczna wolność" - godna kontynuacja kultowego ty
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 11, 2006, 10:51:49 am »
Mam wreszcie całość tej historii. No i akcja 3 tomu mnie zaskoczyła in minus niestety. W ogóle cała ta historia była na siłę zrobiona. Pierwszy tom to nic innego jak odbicie ostatniego Wiecznej Wojny, tylko z punktu widzenia Marygay, w sumie ciekawe, ale mogło stanowić część poprzedniej serii.
W kolejnych tomach nagłe przyspieszenie akcji - bohaterowie się starzeją, no i zakończenie hmmm, czy to miała być manifestacja poglądów filozoficzno - religijnych autorów czy co???  (raczej wydają sie byc natawieni sceptycznie do roli istoty wszechmocnej, podobnie jak to widać  w "Szninklu")Zresztą nie oni jedni tak robią. Tzn akcja leciała w sumie niewiadomo gdzie no i nagle - ciach!  Tu własnie sie zawiodłem, bo sądziłem, że zakończy się to jakimś, owszem powrotem, ale, że zobaczymy jakiś inny świat. Po prostu miałem nadzieję na jakiś fajerwerk - a tu - totalny kollaps!!!
Jest  w tym coś, ale nie pasuje to generalnie do "Wojny".
A rysunki to jeszcze inna sprawa. Brak klimatu. Całkowity. Próbowałem jakos odnaleźć wspomnienia z dzieciństwa, ale nie wyszło.
Dlatego sprowadziłem sobie wydanie "integrale" Wojny. Tam to jednak jest po tylu latach!!!
Swoja drogą, czy znacie bliżej znacznie dłuższą serię Marvano - Dallas Barr??? To też jest sf sądząc po kilku ilustracjach na stronie wydawnictwa.
Chciałbym ,żeby własnie to wydał ktoś u nas.

Offline Marius Magnus

"Wieczna wolność" - godna kontynuacja kultowego ty
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 09, 2006, 11:11:24 pm »
"Udział w przyszłorocznym Polconie (2007) potwierdził Mark Van Oppen w naszym kraju bliżej znany jako Marvano, rysownik znany z takich serii komiksowych jak Wieczna wojna i Wieczna wolność. Artysta ten będzie również autorem jednego z plakatów Polconowych.

Marvano jest już drugą osobistością, która potwierdziła swój przyjazd na ten konwent. Jakiś czas temu informowaliśmy o uczestnictwie w Polconie 2007, który odbędzie się w Warszawie, Tad'a Williams'a autora znanego w naszym kraju chociażby z cyklu książek "Pamięć, Smutek, Cierń"."


CD Jack
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Wieczna wolność" - godna kontynuacja kultowego ty
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 09, 2006, 11:19:21 pm »
W związku z tym mam nadzieję, że Egmont zdecyduje się jednak wydać "Wieczną wojnę".

Offline empro

"Wieczna wolność" - godna kontynuacja kultowego ty
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 10, 2006, 07:58:36 am »
Cytat: "Dariusz Hallmann"
W związku z tym mam nadzieję, że Egmont zdecyduje się jednak wydać "Wieczną wojnę".


oj, to pobożne zyczenie,
któremu i ja przyklasnę, na tace trza dac w niedzelę :)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
"Wieczna wolność" - godna kontynuacja kultowego ty
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 11, 2006, 12:25:16 am »
już raz nie wyszło... Egmont ma szansę na rehabilitację... Marvano po raz trzeci może nie chcieć przyjechać :P

Offline Yaseck

"Wieczna wolność" - godna kontynuacja kultowego ty
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 28, 2007, 06:29:25 pm »
Dopiero niedawno udało mi się przeczytać drugą trylogię Marvano/Hadelman. Owszem, Marvano rysuje znacznie lepiej (wprawniej), co nie znaczy, ze pasuje to do kontynuacji Wiecznej Wojny. Ale nie ja nie o tym.
Natomiast jednego nie mogę zrozumieć, może Wy wiecie... dlaczego Bykarianie tak znacząco się różnią w obu seriach? W Wiecznej Wojnie przypominają zgarbionych ludzi z postury, a w Wiecznej Wolności raczej przerośnięte mrówki z odwłokami. Czy ja czegoś nie zrozumiałem?

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
"Wieczna wolność" - godna kontynuacja kultowego ty
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 29, 2007, 10:08:51 am »
Tam dużo czasu upłynęło.
Wiesz, ewolucja.... ;)
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline Yaseck

"Wieczna wolność" - godna kontynuacja kultowego ty
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 31, 2007, 04:15:18 pm »
Nieco ponad 1000 lat.. bez przesady. :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Wieczna wolność" - godna kontynuacja kultowego ty
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 28, 2009, 06:58:12 pm »
"Wieczna wojna" była bardziej jednolita, trudno było wskazać tam planszę, która zaniżałaby poziom, więcej się działo, w ogóle był to cudowny fajerwerk komiksowości.
"Wieczna wolność" jest inna. Poszczególne części różnią się od siebie zarówno pod względem fabuły, jak i nastroju. Moim ulubionym tomem jest ten środkowy – "Eksodus". Najlepiej zrobiony, dobrze wymyślony, wydaje mi się również, że w tej części możemy znaleźć najwięcej z prawdziwego życia Joe Haldemana.
Marvano nic nie stracił w moich oczach, chociaż komiksowa robota w drugiej trylogii jest – oczywiście w porównaniu z pierwszą – stonowana, stateczna, może nawet lekko zachowawcza... Ale mnie te rysunki się podobają.
Generalnie bardzo przyjemna lektura.

 

anything