Autor Wątek: "Serca z piasku" Paringaux i Loustala  (Przeczytany 2855 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Serca z piasku" Paringaux i Loustala
« dnia: Kwiecień 16, 2009, 09:27:39 pm »
Po pierwszych kilku stronach trochę się zjeżyłem, ale potem ten niesamowity album rzucił na mnie urok. Ta atmosfera, te namiętności, ten fatalizm - mieszanka, od której po prostu zakręciło mi się w głowie... To drugi – po "Fun Home" – z ostatnio czytanych przeze mnie komiksów, który tak otwarcie romansuje z literaturą. Zaimponowało mi, w jak harmonijny sposób konstruowane na literacką modłę frazy Paringaux i stylizowane rysunki Loustala naprzemiennie biorą na siebie ciężar prowadzenia narracji.
I po tych setkach przeczytanych komiksów wspaniale wciąż się utwierdzać, że w komiksie można ciągle inaczej i równie fascynująco...

Offline Blacksad

Odp: "Serca z piasku" Paringaux i Loustala
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2009, 07:25:54 am »
... i aż brakowało mi postaci w stylu Rick'a Blaine'a z "Casablanki", która cynicznie kontrapunktowałaby egzotyczny romantyzm. Ale ten niedosyt nie umniejsza wartości komiksu. "Prawie Casablanca" to i tak dużo!
Chrzań się, Smirnov

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Serca z piasku" Paringaux i Loustala
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2009, 02:21:13 pm »
Oj, protestuję, Blacksad. Już pomijając fakt, że nie jestem wielkim fanem "Casablanki", to romantyzm "Serc z piasku" jest surowy, destrukcyjny, cyniczny właśnie... Dla mnie to całkiem inna bajka.

Offline Grim Knight

Odp: "Serca z piasku" Paringaux i Loustala
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2009, 10:14:07 pm »
Destrukcyjny i owszem, ale jego liryczność i płynność połączona z egzotyką automatycznie przywołuje skojarzenie z Casblancą.
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?

N.N.

  • Gość
Odp: "Serca z piasku" Paringaux i Loustala
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2009, 06:10:54 am »
Dajcie spokój z tą "Casablanką". To odległe skojarzenie, które nie wytrzymuje żadnej próby.