trawa

Autor Wątek: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji  (Przeczytany 112826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Great Admiral Mati

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 16, 2009, 08:53:27 pm »
Uważam,że obie odpowiedzi powinny być zaliczona, a redakcja pisząca na owej stronie spalona na stosie............
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2009, 09:22:32 pm wysłana przez Great Admiral Mati »
Tu powinno być napisane coś mądrego.Ale (co zauważyli co bardziej spostrzegawczy) - nie jest !!!
Spowodowane jest to wręcz nieskończoną głupotą właściciela profilu.Proszę więc o wyrozumiałość zarówno w stosunku do niego,jak i jego postów.

Wszystko o adminach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Admin
I o moderatorach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Moderator

Offline Girwan

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 16, 2009, 10:29:36 pm »
Ferreto, dzięki za rzeczowe wsparcie. A więc jednak tłumaczenie tego słowa pojawia się w samej grze (gdy zaatakowały borbaradiańskie hordy). Wydaje mi się, że to przesądza sprawę prawidłowej odpowiedzi, ale pozostaje jeszcze kwestia konsekwencji tego rozstrzygnięcia dla samego konkursu. Girwanie co ty na to?

OK, w takim razie proponuję taki układ ..

kto wymienił tylko M... ma 1 pkt
kto wymienił tylko B ... ma 1 pkt
kto wymienił M.. i  B... ma 2 pkt.

jutro przeliczę pkt na nowo dla tej odpowiedzi

GMT - jesteśmy w Polsce więć odpowiedzi należy podawać po polsku :)



Offline gabby

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 16, 2009, 10:47:25 pm »
Bez sensu :doubt:
Z mojej strony nie ma problemu aby doliczyc punkty innym zawodnikom,ale zeby odliczac?!Czyli raz odpowiedz jest dobra,a pozniej zla?Bez sensu....

Offline zc82

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 16, 2009, 11:11:41 pm »
"Kurkum zostało zrównane z ziemią przez władających magią Borbaradianów (niem. Borbaradianer, ang. Borbadian)." taka była moja odpowiedź. Z nowej punktacji wynika, że żeby dostać 2 pkt musiałbym podać prawidłową i błędną odpowiedź. Dobrze wiedziałem o istnieniu wersji na "m", ale doszedłem do wniosku, że jest ona błędna, dlatego podałem wersję na "b". Gdybym podał dwie wersje na raz, wyszło by na to, że wyliczam co popadnie nie znając odpowiedzi.

Offline Lirael

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 16, 2009, 11:57:25 pm »
Wybaczcie ale nie ma zmiany z języka niemieckiego na język polski litery M na B...tłumacz się walnął i wszyscy którzy dali odpowiedź na M powinni nie dostać punktów ,bo to były złe odpowiedzi..takie jest moje zdanie na ten temat.. i nie można tutaj rozdzielać punktów bo tłumaczenie  Morbardianów jest po prostu błędne...oj wstyd oj wstyd Girwanie...

Offline gabby

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 17, 2009, 12:04:13 am »
Niestety tylko ty nie wymieniłeś Morbaradingów. Kilka osób podało nazwy polskie, angielskie i niemieckie .. inne tylko polską ... a o nią właśnie chodziło. Opieramy się na polskiej wersji gry ...

Do czego zmierzasz?Moze wiec tylko Tobie zaliczyc punkty,a wszytkim innym,ktorzy podali poprawna odpowiedz je odebrac?Przeszlo mi to przez mysl na samym poczatku Twoich roszczen,teraz widze,ze ze to staje sie powoli faktem.Nie jest to dziwne,ze jedyna osoba ,ktora podala bledna odpowiedz zaczyna mieszac?Girwan zadal takie,a nie inne pytanie.Oczekiwal odpowiedzi na podstawie polskiej gry.Od teaz bede odpowaiadac po polsku i angielsku,tak na wszelki wypadek,aby mi nie zabrano w przyszlosci punktow,a moze dostane x2?
MAM LEPSZY POMYSL: ANULOWAC TE PYTANIE.

Offline Ferreto

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 17, 2009, 07:46:08 am »
Przyznam,że opcja z podziałem punktów w zależności ile form się podało nie bardzo mi się podoba.Dla nas jako Polaków obowiązująca powinna być wersja polska.Nie widzę powodu by dodatkowo punktować osoby znające angielski i niemiecki.
M czy B? No właśnie - to konkurs dotyczący Drakensanga czy historii błędu w tłumaczeniu? Wersja przez przez M została podana przez co najmniej dwa portale opisujące grę,a więc albo jeden z nich się pomylił,drugi bezkrytycznie "zwalił",albo faktycznie opierali się na jakimś innym źródle.W samej grze z patchem 1.03 istnieje tylko opcja z B.Nie sprawdzałem jak jest bez patcha,więc możliwe,że tam prześlizgnęła się ta wersja z M.Nie przeglądałem też dodatkowych materiałów dołączonych do gry,więc tam także może istnieć wersja z M.A gdyby tak było,odrzucanie tej opcji jako błędnej wydaje mi się niewłaściwe,bowiem czemu wymagać od uczestników konkursu przeprowadzania śledztwa,kto i gdzie się pomylił?
Dlatego też uważam,że ocenianie tego pytania miałoby sens jedynie w przypadku,gdyby na ten temat wypowiedziała się kompetentna osoba z Techlandu,która byłaby w stanie określić czy gdziekolwiek w grze i dodatkach do niej wersja z M wystąpiła,czy też jest to tylko i jedynie błąd tłumaczy z innych polskich portali opisujących grę.Bez tego najsensowniejszą opcją wydaje mi się anulowanie pytania.
Co do zmian liter w tłumaczeniach - tak się składa,że w wersji niemieckiej gry mamy Kladdis ,a nie Gladys.Dla mnie to niepojęte,jak można imiona własne przerabiać,szczególnie w przypadku,gdy takie imiona w danym języku zwyczajnie nie istnieją. 

   

Offline Girwan

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 17, 2009, 08:04:27 am »
to mam pytanie .. skąd prawie wszyscy wzięli odpowiedź na M?

W wyniku zgłoszonego sprzeciwu i niejasności w sprawie odpowiedzi anuluję pytanie - pkt zostaną odjęte dziś wieczorem



Offline Lirael

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 17, 2009, 08:21:21 am »
Jak to skąd wzieli opowiedź Girwanie??....z pewnej stronki do której link podał już wcześniej Ferreto, bo raczej nie z gry ;), ale anulowanie pytania chyba faktycznie jest jedynym sesnownym wyjściem.Aha w grze jest na 100% przez B! właśnie sprawdziłem....
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 08:27:19 am wysłana przez Lirael »

Offline Ferreto

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 17, 2009, 08:52:53 am »
Znowu moja wina? Tak się składa,że ten link w swoim podpisie miał niejaki Orish,który był tu sporo przede mną.Proszę się mnie nie czepiać :!: :D
A tak na przyszłość ... jaką wersję uznajemy za ważniejszą,tę z gry czy oficjalnej strony? Przykładowo Forgrimm jest kusznikiem czy nie?

Offline Great Admiral Mati

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 17, 2009, 09:04:15 am »
Nie ! Moje punkty ! Nie odchodzcie ! Nie ! Wracaaaaaajcie !!!

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!
zc82 zapłacisz mi za to ! Moja zemsta będzie straszliwa ! Módl się,żebym cię nie dopadł,bo mam specjalną pochodnię,z wyrytym twoim imieniem........................
Tu powinno być napisane coś mądrego.Ale (co zauważyli co bardziej spostrzegawczy) - nie jest !!!
Spowodowane jest to wręcz nieskończoną głupotą właściciela profilu.Proszę więc o wyrozumiałość zarówno w stosunku do niego,jak i jego postów.

Wszystko o adminach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Admin
I o moderatorach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Moderator

Offline Lirael

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 17, 2009, 09:07:11 am »
hehe taki kusznik z Forgrimma jak z  Dranora ninja...chyba nie ma nawet 1 punktu w kuszach z tego co pamiętam...

Offline yenna

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 17, 2009, 09:22:57 am »
to mam pytanie .. skąd prawie wszyscy wzięli odpowiedź na M?
A skąd Ty Girwanie, uznałeś tę odpowiedź za prawidłową? :D

Offline Great Admiral Mati

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 17, 2009, 09:31:11 am »
A skąd Ty Girwanie, uznałeś tę odpowiedź za prawidłową? :D
On twierdzi,że to nie on wymyślał pytania,tylko ten drugi moderator,który na tym forum jeszcze nie zawitał........
Tu powinno być napisane coś mądrego.Ale (co zauważyli co bardziej spostrzegawczy) - nie jest !!!
Spowodowane jest to wręcz nieskończoną głupotą właściciela profilu.Proszę więc o wyrozumiałość zarówno w stosunku do niego,jak i jego postów.

Wszystko o adminach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Admin
I o moderatorach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Moderator

Offline gabby

Odp: Forumowy konkurs z wiedzy o grze - wątek do dyskusji
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 17, 2009, 10:25:47 am »
A tak na przyszłość ... jaką wersję uznajemy za ważniejszą,tę z gry czy oficjalnej strony? Przykładowo Forgrimm jest kusznikiem czy nie?

Bardzo dobre pytanie.

 

anything