Autor Wątek: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?  (Przeczytany 11130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid N

Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« dnia: Kwiecień 30, 2009, 04:27:30 pm »
Wiem, że wielu czytelników Techno.gildia.pl zastanawia się nad wyborem dostawcy Internetu. Neostrada i Aster to jedne z większych sieci w Warszawie oferujących te usługi. Porównałem właśnie tych dostawców, gdyż mam z nimi styczność na co dzień. Wiem więc jakie są ich wady i zalety. Mam również nadzieję, że w przyszłości inne firmy również pozwolą naszej redakcji przetestować swoje usługi. Nie przedłużam więc i zapraszam Was do testu…

http://www.techno.gildia.pl/publicystyka/neostrada-czy-aster-ostateczny-test

Offline Ramidas

Odp: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2009, 06:07:42 pm »
Korzystam z Aster i w sumie jestem średnio zadowolony. Zdarzyło mi się dostać bana na 24 h za rzekome rozsyłanie wirusów po sieci co było poza moją świadomością (zainfekowany komputer). Średnio raz na 3-4 miesiące jest przerwa na parę godzin w dostępie do sieci. Dają stałe IP co dla nie których może być ważne.
Gdy rozmawiasz z idiotą dobrze jest mieć pewność, że on nie robi tego samego...

Offline Dawid N

Odp: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2009, 06:17:36 pm »
O proszę:) czyli jednak dają bany. Czyli co infiltrują pocztę? Przecież tak nie wolno:)!

Offline Ramidas

Odp: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2009, 10:51:49 pm »
Nie mam pojęcia co to był za wirus i jak się rozprzestrzeniał, ale owszem infiltrują i to nie tylko pocztę, ale cały ruch sieciowy jest monitorowany.

Miałem taką sytuację, wprawdzie wstyd się przyznać, ale już pal licho, dawno to było. Ściągałem z p2p (bodaj eMule, ale nie jestem pewien już) jakiś dodatek do The Sims z parę lat temu. Teraz uwaga! Zostałem namierzony przez jakąś amerykańską organizację do walki z piractwem komputerowym. Owa organizacja przesłała zgłoszenie do Aster. Ci zaś dali znów bana na 24 h*, wysłali ostrzeżenie o zgłoszeniu sprawy prokuraturze** i zablokowali porty dostępu do p2p. Z p2p przestałem korzystać chyba na rok ponad, ale dziś już znów wszystko działa.

Po długich dociekaniach i użerania się z debilami z centrum obsługi klienta dowiedziałem się czegoś o "niezbitych dowodach w sprawie". Coś tam nawet przysłali zwykłą pocztą, ale co to już nie pamiętam. Czy moją prywatną pocztę i rozmowy monitorują? Nie wiem, ale mają do tego pełne możliwości, a nie zadaję sobie trudu by to szyfrować, więc to i tak na jedno wychodzi...

* Głowy sobie nie dam uciąć
** być może to była jedynie groźba zerwania umowy.
Gdy rozmawiasz z idiotą dobrze jest mieć pewność, że on nie robi tego samego...

Offline Dawid N

Odp: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2009, 06:51:46 am »
W sumie jak mi takie coś napiszą, to niech spadają chętnie zerwę z nimi umowę. To co piszesz wygląda naprawdę kiepsko - żal.

Offline Myers

Odp: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2009, 08:00:22 am »
Dwa/Trzy lata temu korzystałem z Neostrady. Były to jeszcze czasy limitów i obniżania prędkości łącza po ich przekroczeniu, ale wszystko było jasne powiedziane, więc wiedziałem czego się spodziewać. Na samo działanie sieci nie miałem co narzekać. Pamiętam tylko dwie chwile kiedy nie było połączenia. Raz trwało to jakieś dwie godziny, za drugim razem pół dnia. P2P działało prawie cały czas i nigdy nie zdarzył mi się żaden ban, ani nawet ostrzeżenie. Również szybkość podłączenia mile mnie zaskoczyła, bo umowę podpisałem we wtorek, a w środę już serfowałem :). Ogólnie z Neo byłem zadowolony.

Teraz od jakiegoś czasu korzystam z najtańszego iPlusa. Na działanie sieci nie narzekam, bo wszystko działa sprawnie. Tam gdzie sięga HSDPA necik chodzi zadowalająco. Tam gdzie EDGE, zauważalnie wolniej, ale tragedii nie ma. Najgorsze są limity, gdyż przy abonamencie za 60 zeta, otrzymujemy limit 1 GB, a po przekroczeniu transfer spada do poziomu 32 kb :/. W sumie jest mobilny i nadaje się do sprawdzenie poczty, czy poszukania informacji w necie. O P2P czy Youtube można sobie zapomnieć... no chyba, że chce się w 1 dzień przekroczyć limit, a potem męczyć z netem jak za dawnych czasów na modemie :D.

Offline Ramidas

Odp: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2009, 09:12:54 am »
Ja z aster korzystałem, bo w czasach gdy mój ojciec to zakładał był to jedyny provider w okolicy, który dawał stałe IP, które było mojemu ojcu do pracy potrzebne, (polityka bezpieczeństwa firmy z którą współpracował - logowanie zawsze z jednego i tego samego IP, lub sieci wewnętrznej). Teraz to już się pozmieniało. Ale aster i przyzwyczajenia zostały, wiadomo pakiet internet, telewizja, telefon. A zmiana numeru telefonu to naprawdę upierdliwa sprawa. Sądzę, że jeśli chodzi o techniczne różnice w działaniu różnych dostawców, to są nieznaczne. U każdego się pewnie zdarzają przerwy techniczne w granicach doby. Gdybym miał dziś wybierać, wybrałbym najtańszego.
Gdy rozmawiasz z idiotą dobrze jest mieć pewność, że on nie robi tego samego...

Offline Dawid N

Odp: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2009, 01:40:16 pm »
Ach te modemy ;D to były czasy i ten wspaniały dźwięk podczas łączenia :D teraz takich bajerów już nie ma ;D

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Odp: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2009, 02:51:24 pm »
zawsze mozna powrocic choc na chwile do tamtych czasow bo numer 0202122 nadal dziala...
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline Dawid N

Odp: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 01, 2009, 04:51:36 pm »
Pewnie ktoś jeszcze jedzie na modemie :). Mnie by się nie chciało podłączać i konfigurować tego ustrojstwa, zawsze miało problemy ze sobą :)

Offline Myers

Odp: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 01, 2009, 07:25:01 pm »
No przepraszam bardzo, ale ja jeszcze pół roku temu z modemu korzystałem :D. Raz w tygodniu na godzinkę, bo drogo jak dawniej, ale korzystałem. A dźwięk gdy łączymy się z siecią jest niepowtarzalny :). Hmm... właśnie wpadłem na pomysł by ustawić sobie taki na komórce  :lol:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2009, 07:43:58 am »
Ja mam neta radiowego od lokalnego providera, i trochę narzekam. Często zdarza się, że po otworzeniu większej ilości portów zapycha się modem (gg/tlen, http, inne programy/protokoły korzystające z netu padają). Rzeczy wymagające naprawdę stabilnego łącza też czasem szwankują.
Ogólnie nie jest źle (dostęp do netu sam w sobie jest stabilny - mam pod nosem nadajnik - po wewnętrznej sieci wirusy nie hasają, monitorują i wyłapują osoby podłączające się nielegalnie do sieci), tylko cena do jakości słabo się ma niestety, ale z uwagi na mieszkanie na wygwizdowiu wyboru wielkiego nie mam.

Offline Ramidas

Odp: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 06, 2009, 07:59:44 pm »
monitorują i wyłapują osoby podłączające się nielegalnie do sieci
Jesteś pewien? Mój kumpel chyba przez pół roku kradł internet zza ściany... Zresztą nie jestem pewien czy słowo kradł w ogóle pasuje do sytuacji kiedy hasło nawet nie jest ustawione...
Gdy rozmawiasz z idiotą dobrze jest mieć pewność, że on nie robi tego samego...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2009, 05:06:11 am »
Zależy od providera - mój monitoruje i szyfruje połączenie. Kumpel mówi, że to też da się złamać, ale ja akurat mieszkam w małym miasteczku więc jak tylko ktoś z userów zauważy, że coś nie tak z połączeniem, a nie ma ku temu konkretnych powodów, albo modem łączy się z innego miejsca niż zwykle, to bardzo łatwo namierzyć kogoś kto się podpiął. Kilka osób miało już przez to problemy włącznie ze sprawą i grzywną, więc ostatnio nie słyszałem o kimś kto by się próbował podpinać.

Offline barteq

Odp: Neostrada, Aster, UPC, czy coś innego?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2009, 08:13:01 pm »
Od pół roku korzystam z Aster a wcześniej ponad 2 lata Neo i różnicę widać całkiem sporą:) przede wszystkim niezadowność Aster oraz cenowo bije tepse...