Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009  (Przeczytany 9722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« dnia: Maj 02, 2009, 11:36:02 am »
Głosowanie trwa do 1 czerwca.

Zasady:

1. Głosujemy podając w postach listę, składającą się max. z 5 pozycji. W przypadku podania na jakimś miejscu więcej niż jednego tytułu, odpowiednią dla danego miejsca liczbę punktów otrzymuje komiks wymieniony jako pierwszy albo z wcześniejszym numerem (jeśli jest to seria i poprzedniego kryterium nie da się zastosować).
2. Głosy oddane tylko w ankiecie nie są brane pod uwagę w podsumowaniu końcowym.
3. Punktacja kolejnych miejsc na listach użytkowników:

- w przypadku podania 5 pozycji:
Miejsce 1. - 5 punktów.
Miejsce 2. - 4 punkty.
Miejsce 3. - 3 punkty.
Miejsce 4. - 2 punkty.
Miejsce 5. - 1 punkt.

- w przypadku podania 4 pozycji:
Miejsce 1. - 4 punkty.
Miejsce 2. - 3 punkty.
Miejsce 3. - 2 punkty.
Miejsce 4. - 1 punkt.

- w przypadku podania 3 pozycji:
Miejsce 1. - 3 punkty.
Miejsce 2. - 2 punkty.
Miejsce 3. - 1 punkt.

- w przypadku podania 2 pozycji:
Miejsce 1. - 2 punkty.
Miejsce 2. - 1 punkt.

- w przypadku podania 1 pozycji:
Miejsce 1. - 1 punkt.



p.s. żaden serwis nie odnotował wydania Łajki, więc będzie chyba dopiero w maju (jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi). 
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2009, 10:54:47 am wysłana przez wujekmaciej »

Offline bąbielek

Odp: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2009, 12:03:28 pm »
Ja bym postulował, żeby w każdej ankiecie można było głosować na pięć pozycji. Niezależnie od miesiąca. Ba, w takim miesiącu jak marzec, to mogłoby być nawet 10. W ogóle można zrobić tak, że można podawać dowolną ilość tytułów, a ilość punktów za każde miejsce wyrażana byłaby wzorem >> punkty za n-te miejsce = ilość podanych pozycji - n + 1 <<. Czyli przykładowo w przypadku podania dwunastu pozycji pierwsza dostaje 12 punktów, piąta 8, a ostatnia 1. W przypadku podania trzech, pierwsza dostaje 3, druga 2, trzecia 1. Proste.

Klick me up, klick me down.

Offline skil

Odp: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2009, 12:13:52 pm »
Ja bym postulował, żeby w każdej ankiecie można było głosować na pięć pozycji. Niezależnie od miesiąca. Ba, w takim miesiącu jak marzec, to mogłoby być nawet 10.
jestem zdecydowanie za.
natomiast jestem przeciwny typowaniu dowolnej liczby pozycji. mz sposób punktowania zaproponowany przez Ciebie mógłby wypaczyć końcowy wynik, tak, że byłby jeszcze mniej miarodajny.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline kas1

Odp: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2009, 12:17:18 pm »
Niezbyt srawiedliwe. Dajmy na to, Łajka będzie trzy razy na pierwszych miejscach na listach obejmujących po trzy tytuły czyli zdobędzie 9pkt. Megagiga będzie raz pierwszy ale na liście 12 tytułowej i zdobędzie 12kt i wygra z Łajką...

A skoro już o Łajce. Będzie w top liście za maj?

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2009, 01:23:20 pm »
Ja bym postulował, żeby w każdej ankiecie można było głosować na pięć pozycji. Niezależnie od miesiąca. Ba, w takim miesiącu jak marzec, to mogłoby być nawet 10. W ogóle można zrobić tak, że można podawać dowolną ilość tytułów, a ilość punktów za każde miejsce wyrażana byłaby wzorem >> punkty za n-te miejsce = ilość podanych pozycji - n + 1 <<. Czyli przykładowo w przypadku podania dwunastu pozycji pierwsza dostaje 12 punktów, piąta 8, a ostatnia 1. W przypadku podania trzech, pierwsza dostaje 3, druga 2, trzecia 1. Proste.

o ile dobrze zrozumiałem chodzi Ci o to, żeby do ogólnego podsumowania doliczać punkty za miejsca z ankiety. w sumie byłbym za, ale wolałbym opcję z pięcioma pozycjami (jakoś tak sprawiedliwiej chyba, szczególnie w przypadku, o którym pisze kas1).

A skoro już o Łajce. Będzie w top liście za maj?

prawdopodobnie. w Incalu niby była już dostępna w czwartek, ale jak dzwoniłem żeby potwierdzić to okazało się, że nie ma właściciela, który mógłby udzielić takich informacji...

Offline bąbielek

Odp: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2009, 01:31:10 pm »
o ile dobrze zrozumiałem chodzi Ci o to, żeby do ogólnego podsumowania doliczać punkty za miejsca z ankiety. w sumie byłbym za, ale wolałbym opcję z pięcioma pozycjami (jakoś tak sprawiedliwiej chyba, szczególnie w przypadku, o którym pisze kas1).

Źle mnie zrozumiałeś :).

Ale... generalnie chodzi mi o to, żeby podawać więcej pozycji. Np. dla mnie w marcu 5 to było za mało, podałbym więcej. U niektórych też dało się zauważyć, że 5 to dla nich za mało, bo podawali 10, albo nawet wszystko, co przeczytali.

Klick me up, klick me down.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2009, 01:41:02 pm »
Źle mnie zrozumiałeś :).

Ale... generalnie chodzi mi o to, żeby podawać więcej pozycji. Np. dla mnie w marcu 5 to było za mało, podałbym więcej. U niektórych też dało się zauważyć, że 5 to dla nich za mało, bo podawali 10, albo nawet wszystko, co przeczytali.

chodzi Ci o listę, a nie o ankietę w takim razie :) spoko. też wolałbym móc podawać więcej pozycji, ale odkąd pamiętam głosowało się na trzy miejsca. naturalnie, wszystko można zmienić. jeśli będzie więcej chętnych nie widzę problemu, żeby trochę zmodyfikować zasady.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 02, 2009, 01:47:27 pm »
Moim zdaniem taki system ma troche sensu, bo osoby, ktore przeczytaly wiecej, maja wiecej glosow do rozdysponowania. To dosc logiczne.

Pytanie - czy to nie znieksztalci wynikow - moim zdaniem najlepiej sprawdzic i sie przekonamy. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 02, 2009, 07:37:02 pm »
lud decyduje ;)
to w końcu jak, zmieniamy zasady (może na próbę opcja z pięcioma pozycjami) czy zostawiamy stare ?

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 02, 2009, 07:50:19 pm »
5 pozycji jest spoko. 3 to za mało. Jeśli ktoś przeczyta tylko 3 to punktacja może być następująca: 5, 4 i 3. A jeśli 5 to 5, 4, 3, 2, 1 punkciorów :) A jesli ktoś chce mieć listę z tylko jedną pozycją to 5 pkt  ;-)

Głiupio by było gdyby ktoś przeczytawszy 10 pozycji miał moc rozdysponowania większą ilością pkt dla poszczególnych miejsc.

Przeczytałem np. w marcu tylko 5 komiksów więc mój Fun Home z pierwszego placu ma 5 punktów a ktoś przeczytał 12 i jego Fun Home ma 12 pkt więc prawie 2 i pół raza bardziej się jemu podobał bo przeczytał oprócz tego kilka słabszych komiksów które umieścił na miejscach 6-12? Głupie.

Pierwsze miejsce zawsze 5 pkt.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2009, 08:00:16 pm wysłana przez Death »

Offline kas1

Odp: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 02, 2009, 07:51:10 pm »
Można spróbować. Vox populi ;)

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 02, 2009, 08:05:03 pm »
Możemy sobie otworzyć drogę do zagłosowania nawet na powiedzmy 20 pozycji  ;-)
Pierwsze miejsce 20, drugie 19 i tak dalej. Im więcej przeczytałeś tym większa ilość komiksów dostanie od Ciebie punkty. A jesli któryś jest tak beznadziejny że nie dałbyś mu nawet 1 punkta to nie głosujesz na ten komiks:) Twój wybór.

Ja zagłosuję pewnie na 5 komiksów przyznając tym samym 20, 19, 18, 17 i 16 pkt :)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2009, 12:01:07 am »
Spróbujmy.
Jeżeli nowa skala punktacji będzie za mało wyważona to powrócimy do korzeni.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2009, 10:55:39 am »
oki. zasady zmienione - można głosować na 5 pozycji.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Komiksowa Top Lista - Kwiecień 2009
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 03, 2009, 02:13:22 pm »
1. Lupus 2
2. Wyspa Burbonów rok 1730
3. Pogrzeby Łucji
4. Dziennik z zaginięcia
5. Hellblazer

 

anything