Autor Wątek: UWAGA NA PIRACKIE DVD Z ANIME NA ALLEGRO!!!  (Przeczytany 2035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Valkyrja

UWAGA NA PIRACKIE DVD Z ANIME NA ALLEGRO!!!
« dnia: Maj 03, 2009, 10:46:42 pm »
Witam.

Chciałabym ostrzec wszystkich fanów mangi i anime przed zakupem DVD z anime na Allegro. Doradzam dużą ostrożność gdyż zauważyłam w ostatnim czasie iż coraz więcej z pojawiających się ofert to tanie chińskie i malajskie bootlegi na których nieuczciwi sprzedawcy zarabiają sobie na luzie po 80zł lub więcej od sztuki wmawiając iż są to amerykańskie/australijskie oryginały.

Jeśli ktoś ma ochotę kupić bootleg niech robi to świadomie a nie będąc oszukanym.

Ostatnio parokrotnie zgłaszałam do Allegro sprawę użytkownika Andromeda_Storm (link) i jego pirackich DVD do serii Sailor Moon, Gundam czy Clannad. Allegro parę razy usunęło jego aukcje jednak nie zablokowało konta. Użytkownik nadal handluje trefnym towarem za każdym razem zmieniając opis w celu uwiarygodnienia autentyczności.

Jeśli nie jest wam obojętne aby nieświadomi fani byli przez niego oszukiwani - zgłaszajcie naruszenie zasad do Allegro. Może w końcu zareagują i zablokują konto temu chamskiemu dzieciakowi który czuje się bezkarnie z nabijania w butelkę fanów.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: UWAGA NA PIRACKIE DVD Z ANIME NA ALLEGRO!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2009, 05:15:54 am »
Gość bezczelnie pisze, że to oryginały :D Zadałem mu pytanie, by mi podesłał link do oficjalnej strony tego wydawnictwa, bo nie słyszałem jeszcze o Clannadzie na 2 DVD i jeszcze z dołączonym filmem ;)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: UWAGA NA PIRACKIE DVD Z ANIME NA ALLEGRO!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2009, 11:13:14 am »
Taa... zwłaszcza że za 160zł to i owszem można kupić oryginalnego japońskiego DVDka.
Na którym to będą całe 2 - no, ewentualnie (w promocji) aż 3 odcinki danego anime.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Knurek

Odp: UWAGA NA PIRACKIE DVD Z ANIME NA ALLEGRO!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2009, 05:10:18 pm »
Mnie tam zabiło bardziej to:

Wydanie: Japońskie
Region: 2 (Europejski - odpali na każdym DVD)
Napisy: Angielskie, chińskie  :lol:

Offline Valkyrja

Odp: UWAGA NA PIRACKIE DVD Z ANIME NA ALLEGRO!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2009, 05:26:43 am »
Dla mnie chyba bardziej rozbrajające jest że co aukcje zmienia się opis DVD do Sailor Moon:

- najpierw było to wydanie oryginalne amerykańskie z japońską ścieżką dźwiękową i angielskimi napisami
- potem wydanie australijskie z japońską i angielską ścieżką dźwiękową oraz angielskimi napisami
- w końcu wydanie australijskie z angielskim dubbingiem (bez ścieżki japońskiej i angielskich napisów)

pewnie na kolejnej aukcji okaże się że jest to wydanie Kambodżańskie w języku ZuluGula  :D

Offline maszkov

Odp: UWAGA NA PIRACKIE DVD Z ANIME NA ALLEGRO!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2009, 09:36:04 pm »
przy każdym DvD z anime jest ze wydanie Japońskie

ale napisy: angielskie, chińskie i malajskie o.O




I na ch*j się gapisz...

 

anything