Autor Wątek: Raczkowski  (Przeczytany 9758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Raczkowski
« dnia: Lipiec 04, 2003, 10:10:39 am »
To jeden z nielicznych rysownikow humorystycznych, ktorych tworczosc przemawia do mnie w 100%!  :D

Nie wydal chyba dotad zadnego autorskiego albumu, ale jego prace na lamach Polityki i Przkroju zrzucaja mnie z krzesla. Mam nadzieje, ze ktorys z naszych wydawcow zainteresuje sie tym rysownikiem, bo nie widze obecnie dla niego na tym polu konkurencji.

Dla niewtajemniczonych puszcze kilka linkow:

Galeria Polityki, strona Przekroju - trzeba kliknac na banerku lub wejsc do Galerii, no i w koncu Przygody Stanislawa z Lodzi - poki co strona nieczynna w oczekiwaniu na autoryzacje, ale kto wie...

Co o nim myslicie?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Janek Pietkiewicz

Raczkowski
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2003, 10:51:54 am »
Najlepszy rysownik satyryczny w tym kraju.

O ile nigdy nie przepadałem za komiksami humorystycznymi, jestem gotów kupować "P" tylko dla Raczkowskiego.

Offline JANKE'S

Raczkowski
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2003, 11:03:11 am »
Znakomity humorysta! Kiedyś była jego wystawa na MFK a jakieś dwa lata temu w Muzeum Karykatury. Tam nawet mozna kupic katalog wystawy ale jest w nim tylko kilka rysunków.
Raczkowskiego kupiłbym w ciemno. Mandra powinna go wydać a nie jakiegoś Obywatela Szyłaka.

Offline mykupyku

Raczkowski
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2003, 11:06:19 am »
te jego mordy, pomysłowość, aranżacje są jak dotrzymana obietnica seksu - bardzo to lubię :)
opyright by mykupyku

Offline Sid

Raczkowski
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2003, 12:35:46 pm »
O na przykład takiego Raczkowskiego można by wydać, a takiego Jeremiego nie tknę.
History Abhors a Paradox"

Offline Janek Pietkiewicz

Raczkowski
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2003, 05:13:33 pm »
Cytat: "Sid"
O na przykład takiego Raczkowskiego można by wydać, a takiego Jeremiego nie tknę.

Hmm... Może by napisać do redakcji "P" (obecnie wyłącznego "publikatora" Raczkowskiego) maila z pytaniem, czy coś takiego jest w ogóle możliwe itp...? Jestem absolutnie przekonany, że takie wydanie zbiorcze zainteresowałoby nie tylko naszą undergroundową sektę komiksiarzy ;), ale także - a może przede wszystkim - rzesze ludzi nieczytających na codzień komiksów.

Offline Macias

Raczkowski
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2003, 05:39:24 pm »
a ja tu zawisne za to co napisze,ale....nie lubie raczkowskiego.nie trafia do mnie ten humor, ani styl rysowania.po prostu.to juz wole szylaka :wink:

Offline konradkonrad

Raczkowski
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2003, 05:58:57 pm »
Jak zwykle w opozycji :-)
Wlasnie chciałem tez zacząc wątek o Raczkowskim, bo pomyslalem ze mogli by wydac jego album. Mysle ze sporo ludzi by to kupilo. A przy okazji czy ktos wie czemu odszedł z Polityki?

Offline Janek Pietkiewicz

Raczkowski
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2003, 06:08:54 pm »
Cytat: "konradkonrad"
A przy okazji czy ktos wie czemu odszedł z Polityki?

Hmmm... Wykupił go "Przekrój"?

Wydaje mi się to nieco dziwne, ponieważ początkowo pisali w "P" coś w stylu "mamy Raczkowskiego, którego jednak nie zabraliśmy Polityce".

"P" ma Dunina, który pisze o komiksach. Mógłbym spróbować się z nim pośrednio skontaktować i powiedzieć, że my, Naród, chcemy albumu :).
Albo jakoś tak.

Offline graves

Raczkowski
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 06, 2003, 06:47:12 pm »
Cytat: "Macias"
a ja tu zawisne za to co napisze,ale....nie lubie raczkowskiego.nie trafia do mnie ten humor, ani styl rysowania.po prostu.to juz wole szylaka  :wink:

Wieszał nie będę :wink: , bo masz prawo nie lubić, ale mnie szczególnie podobają się jego "ekranizacje" znanych powieści (piętnastoletni kapitan, dwa lata wakacji) i to bym chętnie zobaczył w albumie :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline JANKE'S

Raczkowski
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2003, 08:53:45 pm »
...Raczkowski a nie Raczkiewicz  :wink:

Offline graves

Raczkowski
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2003, 07:31:04 am »
Cytat: "JANKE'S"
...Raczkowski a nie Raczkiewicz  :wink:

sorry, sie mi popieprzyły  nazwiska :wink:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Raczkowski
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 07, 2003, 09:53:51 am »
Pewnie prawa do czesci prac autora ma wydawca Polityki, do czesci - Przekroju i pewnie sam autor tez ma cos do powiedzenia.

Nie wiem czemu, ale wprowadzanie na rynek takich pozycji kojarzy mi sie najbardziej z wydawnictwem Post.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline mykupyku

Raczkowski
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 09, 2003, 11:03:29 am »
Cytat: "Janek Pietkiewicz"
"P" ma Dunina, który pisze o komiksach. Mógłbym spróbować się z nim pośrednio skontaktować i powiedzieć, że my, Naród, chcemy albumu :).
Albo jakoś tak.



siem skontaktuj, Dunin nie jest ignorantem
opyright by mykupyku

Offline wojto

Raczkowski
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2003, 10:35:37 pm »
Ostatnio super byl jego rysunek w Przekroju - o tym jak remontuje sie drogi w Polsce w czasie wakacji :) po prostu miód

 

anything