Autor Wątek: TEORIA LITERATURY FANTASTYCZNEJ  (Przeczytany 2469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asiek

TEORIA LITERATURY FANTASTYCZNEJ
« dnia: Maj 10, 2009, 12:31:02 pm »
Witajcie, mam pytanie, czy kojarzycie może książki teoretyczno - literackie traktujące o problemie literatury fantastycznej - fantasy, sf.
Oprócz oczywiście pewnych "Sztandarów" typu Fantastyka i futurologia Lema, prac Handkego, Zagorzelskiego czy Martuszewskiej.
Mi niestety nic więcej znaleść się nie udało, a interesuje mnie ta literatura także "od kuchni"
Pozdrawiam i z góry dziękuję:)

Offline Nakago

Odp: TEORIA LITERATURY FANTASTYCZNEJ
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2009, 12:56:39 pm »
Chodzi Ci o coś w rodzaju "Rękopisu znalezionego w smoczej jaskini" Sapkowskiego? Poza tym widziałam w księgarniach "Jak zostać pisarzem fantastą" Buczyłowa, może tam też jest coś na ten temat.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Asiek

Odp: TEORIA LITERATURY FANTASTYCZNEJ
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2009, 01:19:27 pm »
Dzięki...pierwszą z pozycji kojarzę...chodziło mi jednak o typowo teoetyczno - literackie opracowania...
Zajrzę jednak do obu, moze faktycznie znajdę "poszukiwane" informcje:)

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: TEORIA LITERATURY FANTASTYCZNEJ
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2009, 06:07:37 pm »
Hm, pierwsze co mi do głowy przychodzi jeśli chodzi o fachowy rozbiór literatury to seria Monografie FNP, w tym na przykład Między zwierzęciem a maszyną. Utopia technologiczna Stanisława Lema. Przejrzyj spis, może coś znajdziesz.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Asiek

Odp: TEORIA LITERATURY FANTASTYCZNEJ
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2009, 07:14:56 pm »
ogromne dzięki i za to:)
spis ciekawy a i inne interesującwe mnie pozycje tu odnajdę:D

 

anything