trawa

Autor Wątek: Niebezpieczne Wizje  (Przeczytany 7645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline samowiła

"Kroki w ..." i inne antologie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2005, 12:09:42 pm »
Nie, to był wieczór, niebo było czerwone, a cała scena wyglądała, jak na amerykańskim filmie kiedy syn dostaje od ojca pierwszą rękawicę bejsbolową. "Synu, w twoim wieku byłem już w drużynie" "Nie zawiodę cię tato..." :)

A wracając do tematu dziś właśnie dziś udało mi się pożyczyć pierwszy tom z biblioteki dzielnicowej...
Człowiek jest tylko nieważnym momentem w życiu przedmiotów

Offline zorro

"Kroki w ..." i inne antologie
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 14, 2005, 03:44:27 pm »
Cytat: "mr.maras"
W przyszłym roku nakładem Solaris ukaże się, po 30 latach przerwy, kolejny tom "Kroków w nieznane". Sześć tomów tej legendarnej, kultowej już antologii, zredagował w pierwszej połowie lat 70. Lech Jęczmyk dla wydawnictwa Iskry. Seria została zamknięta z powodów politycznych – gdyż w planowanym siódmym tomie nie znalazły się opowiadania radzieckie.
Nowe "Kroki w nieznane" zostaną zredagowane przez Lecha Jęczmyka, Wojtka Sedeńkę i Konrada Walewskiego, a znajdą się w nich współczesne opowiadania brytyjskie, amerykańskie, rosyjskie, polskie oraz eseistyka."


Niesamowicie brzmi, ale jaka będzie rzeczywistość? Dziś, gdzy opowiadań mamy na kopy? Chociaż... dobra antologia zawsze jakoś ciekawiej wypada niż, powiedzmy, rocznik czasopisma. Niemniej - to se nevrati...

Pozdrawiam
Zorro

Offline -wojtek-

zbiory opowiadań - najlepsze?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 08, 2005, 07:51:16 pm »
Jakie zbiory opowiadań polecacie? Chodzi mi zarówno o fantasy jak i wszystko inne. Oby było dobre i różnych autorów. Chciałbym jakiś zbiór w którym znaleźliby się najsławniejsi pisarze, chciałbym ich poznać choć trochę.

Co sądzicie o legendach (I i II) i 999?
anuel do Guerreiro da Luz

Offline Lessa

"Kroki w ..." i inne antologie
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 08, 2005, 09:25:05 pm »
Polecam zbiory "Demony" i "Małodobry" (opowiadania o katach). Bardzo ciekawe opowiadania, które ukazały się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Oczywiście wszystkie zostały napisane przez polskich autorów, np. Piekary (Sługa Boży) czy Pilipiuka ("Księżniczka", "Jakub Wędrowycz").
szystkim samobójcom mówimy stanowsze NIE

Offline Koniokrad

Antologia "Przejście"
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 20, 2005, 07:33:28 am »
Ukazała się antologia "Przejście" poświęcona polskim wariantom prozy Lovecrafta. Ktoś to czytał? Da się strawić?

Offline mr.maras

"Kroki w ..." i inne antologie
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2005, 06:47:04 pm »
Nareszcie!!!!!! Teraz czekam na wznowienie poprzednich tomów!
Spalić po przeczytaniu.

Offline bogow

"Kroki w ..." i inne antologie
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 16, 2005, 09:02:25 pm »
Mam nadzieję, że nakład nie rozejdzie się w pierwszym tygodniu  :)  Wydane tak w sam raz na św. Mikołaja.

Co do wznowień, to ciekawe czy byłyby problemy z prawami do publikacji utworów z pierwszych KwN.

Offline darksphere

"Kroki w ..." i inne antologie
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 21, 2006, 04:56:34 pm »
Dosyć ciekawą antologią (SF) jest wydana w 2000 roku przez Zysk i spółkę dwutomowa antologia "To, co najlepsze w SF" pod redakcją D.G. Hartwella. Opowiadania prezentują różnorodną tematykę aczkolwiek zawsze poruszają się w kręgu SF. Począwszy od gier dziejących się w wirtualnej rzeczywistości, a skończywszy na wojnie o Słońce antologia oferuje sporo dobrej rozrywki. Rozstrzał tematyczny duży ale całkowicie strawny.
Wśród autorów znajdziemy: Silverberga/G.Wolfe/R.Sheckley/J.Haldeman/ i wielu innych.

Offline zorro

Antologie
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 03, 2006, 03:19:26 pm »
Ciekaw jestem Waszych opinii o nowych antologiach, które się ostatnio wysypały w większej liczbie, a mianowicie:

Arcydzieła, red. O.S. Card, wyd. Prószyński
Kroki w nieznane 2005, red. L. Jęczmyk, wyd. Solaris

to z tych wielkich, a poza tym np.:

To co najlepsze z fantasy, red. D. Hartwell, wyd. Zysk i s-ka
Deszcze niespokojne, wyd. Fabryka Słów
Małodobry i Demony, wyd. Fabryka Słów (no, to już nie takie nowe)

Warto kupić czy nie? A może w ogóle nie warto czytać?

Offline Spartan

"Kroki w ..." i inne antologie
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2006, 08:53:16 pm »
Właśnie kończę lekturę "Deszczy Niespokojnych". W sumie niezły zbiorek, ale raczej dla zwolenników horroru, mnie najbardziej przypadły do gustu: "Der Totenkopf" Pacyńskiego, "Biurko z kaukaskiego orzecha" Siedlara i "Lazaret" Spychały.
Warto przeczytać.  8)
nbowed, Unbent, Unbroken

Offline KeNy

"Kroki w ..." i inne antologie
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 24, 2006, 05:01:04 pm »
Deszcze niespokojne, wyd. Fabryka Słów

bardzo dobry tomik

 

anything