Autor Wątek: Telefony - 'High-end' roku 2009  (Przeczytany 19464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 19, 2009, 07:57:14 am »
Diamond rzeczywiście wypada słabiej jeśli idzie o łatwość obsługi ekranu a iPhone robi świetne wrażenie, ale HD wydaje się równie dobrze sobie radzić z uwagi na znacznie większy ekran (Diamond odpada definitywnie po tym filmiku) I również przyznam, że kolory na iPhonie lepiej się prezentują nawet przy niższej rozdzielczości.

A jak programy pocztowe? Jak sobie radzi pod tym względem iPhone? Bo na Windows Mobile 6.1 można spokojnie skonfigurować pocztę, odbierać, pisać oraz edytować e-maile, etc. Można też dowolną przeglądarkę internetową zainstalować. Czy to samo jest dostępne w iPhonie?

No i to co mnie bardzo w iPhonie odstrasza - trudności w podłączeniu do PC. HTC podłączam jak pamięć zewnętrzną i nic mnie więcej nie interesuje, a w iPhonie trzeba nie dość, że mieć peryferia to jeszcze program instalować. To mnie chyba najbardziej odstrasza. To i ograniczenia przy operowaniu danymi/plikami w telefonie.

Offline Phantom

Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 19, 2009, 01:30:08 pm »
LG KU 990 aka Viewty to jest telefon multimedialny. Nie ma Windowsa, potrafi zamiast tego nagrywać filmiki w 120 klatkach na sekundę ;). Jest straszny w obsłudze (wiem bo miałem go przez kilka miesięcy) i generalnie zamulony nawet po wgraniu najnowszego softu. Generalnie nie polecam.
z-ca koordynatora działu Techno Gildia.pl

Offline Phantom

Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 19, 2009, 01:39:04 pm »
Program pocztowy w iPhone 3G jest bajecznie prosty w obsłudze. Dodatkowo obsługuje Push - ważne jeśli ma się konto na Yahoo lub innych większych serwisach. Osobiście na iPhonie kożystam z poczty gmail, yahoo i o2 i nigdy nie miałem z nią żadnego problemu. Na iPhone masz tylko Safari  jako przeglądarkę internetową ale jak dla mnie jest to najlepsza tego typu aplikacją na urządzenia przenośne. Zaraz po niej jest Opera ale różnica w jakości obydwu jest minimalna.

HTC HD ma również plastikowy ekran ;) ale jak dla mnie jest najlepszym telefonem z Windowsem :)


Najlepiej jakbyś poszedł do jakiegoś komisu i poprosił o to abyś mógł sprawdzić jak działają oba te urządzenia i przekonasz się na własnej skórze który jest lepszy ;).
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2009, 01:49:44 pm wysłana przez Phantom »
z-ca koordynatora działu Techno Gildia.pl


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 07, 2009, 04:59:47 pm »
Czy są tu jacyś spece od Androida? Bo na horyzoncie (i w moim zasięgu) pojawił się HTC Magic posiadający właśnie ten OS. Moje pytanie tyczy się głównie programów działających na tym systemie, tzn. edytorów tekstu, coś do odtworzenia *.pdf itp.

Edit:
- w opisie telefonu widzę, że ma wbudowaną przeglądarkę Word, PDF i Excel nawet więc miodzio. Tylko coś znajomy siedzący w telekomunikacji wspominał, że telefon ma tendencje do utrzymywania stałego kontaktu z netem i przesyłania jakiś pakietów - popytam się o to, bo telefon zapowiada się genialnie. Co najważniejsze, ma ekran pojemnościowy a nie oporowy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2009, 05:57:02 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline eban

Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 08, 2009, 08:36:05 am »
W zasadzie to nawet sporo telefonow na starym symbianie ma domyslnie zainstalowanego office i cos do .pdf. Ja na swojej nokii e65 mialem. No i nawet znalezienie tego w necie nie stanowi problemu.
Co do polaczenia z internetem, watpie by nie dalo sie tego wylaczyc.

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 10, 2009, 10:32:22 am »
Jak da mnie osobiście niepodbitym liderem jest HTC. iPhone jest fajną i całkiem funkcjonalną... zabawką. Dla moich potrzeb np jest kompletnie bezużyteczny. A z moim HTC Keiser ciężko mi się rozstać.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 10, 2009, 03:39:57 pm »
Ostatnio dopadłem iPhone i, jak piszesz, pobawiłem się nim 2h, po których nie wiedziałem co więcej z tym telefonem mogę zrobić poza dzwonieniem, bo gierki i bajery mnie nie interesują.

Miałem też w łapkach Touch HD - rzeczywiście ekran nie ten, choć rozdzielczość powala. Słyszałem, że WinMobile potrafi być wolny, ale nie zauważyłem tego specjalnie. W każdym razie raczej skłaniam się ku HTC Magic; rozdzielczość "tylko" 320x480 (800x480 Touch HD), ale ekran bardzo dobrej jakości, a Android wydaje się fajnym i rozwojowym systemem.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 18, 2009, 07:07:29 am »
No i w końcu wybór padł na HTC Magic.

Wnioski na szybko - ekran pod względem odwzorowania kolorów lepszy od konkurencji i nawet od iPhona, a wygodą obsługi iPhonowemu dorównuje. Jedynie plastik na ekranie robi swoje w mocnym słońcu, ale widoczność ciągle jest wystarczająca do pracy. A kolory są po prostu bajeranckie, lepsze niż na moim monitorze, a ten mam całkiem dobry ;)
Jak już wspominałem ekran pojemnościowy spisuje się świetnie i łatwo wprawić się w obsłudze go. Wszystkie rysiki, ołówki etc. odpadają i trzeba zdać się na palce, ale o dziwo nie jest to wcale uciążliwe. Jedynie estetyka ekranu cierpi, bo strasznie zbiera wszystkie odciski palców.
Motyw z rozszerzoną powierzchnią ekranu roboczego ze wspólną tapetą jest bardzo fajny - po prostu przeciągamy sobie ekran w lewo bądź w prawo. Daje to też fajny efekt trójwymiarowości, bo tapeta jest "niżej" a ikony "wyżej" względem siebie i podczas przeciągania ekranu ładnie to wygląda. Obsługa samego ekranu głównego bardzo łatwa i intuicyjna - wszystko można sobie poustawiać. Dostęp do menu łatwy, jak i cała nawigacja dzięki kilku małym przyciskom funkcyjnym na dole telefonu - bardzo ułatwia to pracę.

Głębiej trochę gorzej - nie bardzo podoba mi się wygląd menu jak i organizera sms'ów - ogólnie sekcja sms'owa totalnie do mnie nie trafiła wykonaniem jak i funkcjonalnością. Będzie trzeba z tym jakoś żyć.
Internet działa świetnie - przeglądanie stron przy tej rozdzielczości to bajka. Youtube jeszcze nie ruszałem, ale z czasem się sprawdzi.
Przeglądanie dokumentów .pdf oraz office również wygodne, choć przyznam, że przy dużych dokumentach .pdf telefon się dławi.
Aparatu i odtwarzacza mp3 nie ruszałem, bo nie po to kupiłem ten telefon. Za to odtwarzania filmów jeszcze nie ruszyłem, a ciekawy jestem jak sobie z filmami radzi - przetestuję to dam znać.

Zostaje jeszcze skonfigurowanie poczty i innych usług, ale to również w późniejszym czasie.

EDIT: telefon automatycznie komunikuje się z siecią - niby są to średnio 4 pakiety na godzinę, każdy po 1kb, ale jeśli nie mamy wykupionego pakietu internetowego to może zabić nas rachunkiem (średnio 0,5-1zł na godzinę). Tak więc radzę w momencie kupna telefonu albo zażyczyć sobie całkowitego wyłączenia połączeń, albo z miejsca aktywować jakiś pakiet internetowy (i pamiętać, że on wchodzi z życiem dopiero od nowego okresu rozliczeniowego). Więc tak czy siak najlepiej ten telefon kupować tuż przed nowym okresem rozliczeniowym.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2009, 10:27:05 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Phantom

Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 21, 2009, 04:44:43 pm »
Przyznam że chciałbym się "pobawić" tym telefonem bo również wydaje mi się ciekawym urządzeniem. Oprócz niego Palm Pre jeszcze mnie interesuje ale niestety nie jest on jeszcze dostępny w polsce...
z-ca koordynatora działu Techno Gildia.pl

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 21, 2009, 05:35:31 pm »
Palm Pre ma ciekawe możliwości, ale ta klawiatura to za chiny nie wydaje się ergonomiczna. Nie dość, że na tej przestrzeni klawisze są strasznie ścieśnione, to zazwyczaj pisze się i obsługuje net w pozycji bocznej - jak wtedy używać klawiatury? Czy może jest coś o czym nie wiem?

Offline Phantom

Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 21, 2009, 09:01:52 pm »
Podobno jest dużo wygodniejsza od tej iPhonowskiej. Jak dla mnie iPhone ma świetna klawiature więc jesli Pre ma lepszą to wierze że tak jest. Adres można wpisać trzymając telefon pionowo a dopiero potem go przekręcić do pozycji poziomej. Ja zawsze robię tak na iPhone pomimo tego że dostępna jest też klawiatura pozioma. Poza tym klawiatura dla mnie nie jest wyznacznikiem jakości telefonu.
z-ca koordynatora działu Techno Gildia.pl

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 24, 2009, 07:15:28 pm »
No nie wiem, ja zawsze wpisuję wsio z bocznej klawiatury.

Przetestowałem HTC Magic pod względem video. Anime przerobione kodekami H264 do odpowiedniej dla telefonu rozdziałki zapewnia obraz jak żyleta i pełną płynność - nie spodziewałem się tak zarąbistego efektu.
Przetestowałem też aplikację YouTube i również sprawuje się bez zarzutu - natychmiastowy transfer (lepszy niż na PC >_>) i pełna płynność usługi.

A co do baterii - mało używany telefon trzymał mi jakieś 5 dni (okazyjne dzwonienie, jakieś smsy, mało bawiłem się aplikacjami). Teraz oglądam od 3h filmy i nie zauważyłem ubycia baterii. Jednym słowem HTC spisało się z baterią Magica na medal.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2009, 07:19:14 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 07, 2011, 11:19:39 am »
Panowie, przymierzam się do zmiany telefonu i poszukuję jakiegoś porządnego smartphone'a. Przyznam jednak, że specjalistą w temacie nie jestem, a na zdobywanie specjalizacji czasu mi brak.

Co jest dla mnie istotne:
- jakość baterii - nie zdzierżę sytuacji szybkiego rozładowywania się i ciągłego ładowania. Wolałbym też, żeby z czasem nie pojawiły się z nią jakiekolwiek problemy. Nie za bardzo mnie interesuje, co jest napisane w specyfikacji - chodzi o to, jak to wygląda w praktyce.
- łatwość przeglądania Internetu/maila etc. Telefon, paradoksalnie, rzadko służy mi do dzwonienia znacznie częściej do zadań związanych z pisaniem/sprawdzeniem informacji. Nie zawsze mam możliwość skorzystania z laptopa, więc powyższe jest jednym z priorytetów.
- gry i inne aplikacje? - może, ale bez przesady, raczej nie mam na takie rzeczy zbyt wiele czasu.
- wygląd - mógłbym tu wpisać coś w stylu "szybkość działania", ale niestety starzeję się, a dodatkowo jestem strasznym estetą. Nie jest dla mnie aż tak istotne, czy taktowanie procesora będzie na poziomie x, czy x+10.
- duży ekran dobrej jakości - głównie dla łatwiejszego czytania/przeglądania Internetu; rzecz się nie musi mieścić w kieszeni spodni, ale mogłaby już w kieszeni marynarki :wink: Przyznam wręcz, że zastanawiałem się nawet, czy może zamiast smartphone'a nie wziąć iPada (obecnie mam "zwykły" telefon), ale to już będzie pytanie bonusowe.
- personalizacja

Co nie jest dla mnie istotne:
- wszelkie opcje typu oglądanie filmów, słuchanie muzyki, robienie zdjęć, nagrywanie filmów.
- w znacznej mierze cena, ale pozostańmy w granicach rozsądku.

Myślałem przede wszystkim o:
1. Sony Ericsson Xperia Arc
2. HTC Desire HD, tudzież inny HTC

Skłonny jestem wybierać raczej między tymi dwoma tj. Xperią Arc albo jakimś HTC.
iPhone - nie wiem, jak sytuacja prezentuje się z nim obecnie, ale żebym się na niego zdecydował musiałby być naprawdę kilka klas lepszy od powyższych. Specjalnym entuzjastą nie jestem, a że wokół siebie widzę stanowczo zbyt wiele urządzeń z jabłkiem, to sam chętnie wziąłbym coś innego.
Samsungi, LG - trudno mi to wytłumaczyć, ale jakoś nie jestem przekonany do tych firm :oops:

Pytania dodatkowe:
- czy opłaca się w ogóle inwestować teraz w nowy telefon tej klasy? Czy właśnie jesteśmy na etapie oczekiwania na jakiś "przełom" w tym sektorze?
- ma ktoś jakieś doświadczenia z iPadem? Jaka jest jego otwartość na formaty plików używane na komputerach (przede wszystkim pdf)? Czy może nie ma żadnej? Rzecz wygląda tak, że zazwyczaj muszę mieć ze sobą sporo papierów, których żywotność jest jednak dość krótka - drukować tego mi się nie chce, nosić też coraz mniej, a na laptopie raz, że czyta się niezbyt wygodnie, dwa nie zawsze można się z tym rozłożyć. Możliwość prostej edycji tekstu i łatwe przerzucanie między komputerami byłaby dodatkowo na plus.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Telefony - 'High-end' roku 2009
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 07, 2011, 11:44:24 am »
Ja niedługo będę miał okazję kupować nowy telefon, ale stwierdziłem, że nie potrzebuje nowego, bo mój stary w zupełności do wszystkiego mi wystarcza (HTC Magic)

Desire HD nie znam, ale podejrzewam, że jak to jeden pies (całkiem dobry, w każdym razie : )). Jako taki skok jakościowy będzie teraz przy okazji Sensation. Ale pytanie - ile chcesz wydać na telefon i czy rzeczywiście wykorzystasz to co Ci on zagwarantuje. Ja nie oglądam filmów na telefonie, gram jedynie w proste gierki, od zdjęć i muzyki mam sprzęt specjalnie do tego dedykowany. Super telefon najnormalniej nie jest mi potrzebny.
A Samsungami bym nie gardził - nowy Galaxy jest naprawdę fajny.

 

anything