Autor Wątek: Pytania o Star Wars cz.1  (Przeczytany 7557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pacior18

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • AHSOKA TANO NIGDY NIE ZGINIE JEST NAJPIĘKNIEJSZĄ P
Pytania o Star Wars cz.1
« dnia: Maj 14, 2009, 10:15:33 am »
tutaj możemy zadawać pytania i oczekiwać( :?:) na odpiwiedzi na nie.
ZAcznę pierwszy. Moje pytanie brzmi : Zauważyliście że większość Jedi (w tym Ahsoka i Anakin ;D) mają na/do psa przyczepione coś jakby 2 kapsułki/fiolki/buteleczki(?). Cz ktoś wie po co im to ?? Są one (w przypadku Ahsoki : niebieska i żółta; w przyp. Anakina niebieska i zielona)
czekam na odpowiedź !!!
2 pytanie : Co w ogóle jedli Jedi ? Czy jest gdzieś to zachowane ??
I 3 i ostatnie pytanie : Czy istniał jakikolwiek Jedi który walczył mieczem świetlnym w lewej ręce :?:
Dlaczego w SW a w szczególności w TCW wszyscy ( :?:) walczą miecxzami  w prawej ręce.
To tyle ode mnie. :lol:
AHSOKA TANO NIGDY NIE ZGINIE JEST NAJPIĘKNIEJSZĄ POSTACIĄ Z CAŁEGO UNIWERSUM SW.
www.ossus.pl
AHSOKA TANO - piękna i zabójczo dobra .
Ahsoka Tano-161 cm czystej odwagi, szaleństwa i zimnego profesjonalizmu. A przy tym super wygląda!!

Offline Niuniek

Odp: Pytania o Star Wars cz.1
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2009, 01:58:54 pm »
I 3 i ostatnie pytanie : Czy istniał jakikolwiek Jedi który walczył mieczem świetlnym w lewej ręce :?:
Strzelam, że to z powodu szkolenia. W średniowieczu rycerze również walczyli z mieczem w prawym ręku i tarczą na lewym. Po prostu większość ludzi była praworęczna i jeśli się trafił rycerz leworęczny, to walka z stylu: miecz odbija miecz a tarcza tarczę nie miałaby sensu, dlatego szkolił się normalnie.
I być może podobnie było u Jedi.

Albo po prostu grali tam sami praworęczni aktorzy/rysowali to praworęczni animatorzy.  ;-)

Offline Hollow

Odp: Pytania o Star Wars cz.1
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2009, 09:36:00 am »
Cytuj
Moje pytanie brzmi : Zauważyliście że większość Jedi (w tym Ahsoka i Anakin ;D) mają na/do psa przyczepione coś jakby 2 kapsułki/fiolki/buteleczki(?). Cz ktoś wie po co im to ?? Są one (w przypadku Ahsoki : niebieska i żółta; w przyp. Anakina niebieska i zielona)

W "Mrocznym widmie" Qui-Gon o Obi-Wan mieli ze sobą miniaturowy sprzęt do pływania pod wodą (gdy płynęli do miasta Gunganów) i komunikator. Więc można założyć, że to swijego rodzaju przyborniki ze sprzętem.

Offline pacior18

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • AHSOKA TANO NIGDY NIE ZGINIE JEST NAJPIĘKNIEJSZĄ P
Odp: Pytania o Star Wars cz.1
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2009, 02:34:51 pm »
no tak ale w TCw wogóle akcja nie miała miejsca nad wodą ;D Tak wiec musi byc chyba inne wytłumaczenie    :neutral:  8)
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2009, 02:43:57 pm wysłana przez pacior18 »
AHSOKA TANO NIGDY NIE ZGINIE JEST NAJPIĘKNIEJSZĄ POSTACIĄ Z CAŁEGO UNIWERSUM SW.
www.ossus.pl
AHSOKA TANO - piękna i zabójczo dobra .
Ahsoka Tano-161 cm czystej odwagi, szaleństwa i zimnego profesjonalizmu. A przy tym super wygląda!!

Offline N11 Ordo

  • Redaktor Gildii Star Wars
  • Młodszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polish boyfriend
    • http://www.starwars.wikia.com
Odp: Pytania o Star Wars cz.1
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2009, 03:36:07 pm »
To są proszę ja Ciebie kapsułki żywnościowe i energetyczne. Niniejszym odopowiedź na to pytanie jest też częśćiowo odpowiedzią na pytanie co jedli. Oprócz tych kapsułek jedli wszystko to co inni , nerfina itp. W wielu książkach są opisy jak Jedi udawali się na pogawędki do barów wraz z opisem co zamówili.  :)

Ps. Po co w nazwie tematu dałeś "cz. I"?



Offline Darth Yoda

Odp: Pytania o Star Wars cz.1
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2009, 02:44:13 pm »
Poza tym w epizodzie 5 widać jak Yoda i Luke jedzą.

Offline Girwan

Odp: Pytania o Star Wars cz.1
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2009, 07:59:19 pm »
nie tylko oni ...

Larsowie na Tatooine również Jedli :)



Offline pacior18

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • AHSOKA TANO NIGDY NIE ZGINIE JEST NAJPIĘKNIEJSZĄ P
Odp: Pytania o Star Wars cz.1
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2009, 10:08:48 am »
mam kolejne pytanie : jaka jest klasa silników nadprzestrzennych tantive 4 lub koreliańskich korvet ??
bo np. : klasa silników nadprzestrzennych tantive 4 lub koreliańskich korvet
11:09:43
Hipernapęd:  klasa 1 (zapasowy klasy 15)
to od krązownika venator
AHSOKA TANO NIGDY NIE ZGINIE JEST NAJPIĘKNIEJSZĄ POSTACIĄ Z CAŁEGO UNIWERSUM SW.
www.ossus.pl
AHSOKA TANO - piękna i zabójczo dobra .
Ahsoka Tano-161 cm czystej odwagi, szaleństwa i zimnego profesjonalizmu. A przy tym super wygląda!!

Offline N11 Ordo

  • Redaktor Gildii Star Wars
  • Młodszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polish boyfriend
    • http://www.starwars.wikia.com
Odp: Pytania o Star Wars cz.1
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2009, 10:38:33 am »
Jeżeli chodzi o zwykłą CR90, to jest to klasa 2  :)
Polecam jeśli chodzi o wszelaki kosmiczny złom. 8)



Offline Stachula

Odp: Pytania o Star Wars cz.1
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2009, 12:41:13 pm »
Mam bardzo dręczące mnie pytanie

Jak sie nazywa padawański warkoczyk? Specjalistyczna nazwa istnieje z pewnością.

Offline Niuniek

Odp: Pytania o Star Wars cz.1
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2009, 01:46:48 pm »
Czyżby chodziło o to: http://starwars.wikia.com/wiki/Padawan_braid ?

Ale "warkocz" to raczej mało specjalistyczna nazwa.  ;-)

Offline anno

Odp: Pytania o Star Wars cz.1
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 11, 2009, 10:38:44 am »
Witam Was. Mam ogromną prośbę. Jestem dziennikarzem i piszę artykuł do jednego ze znanych miesięczników na temat pasjonatów - ludzi, którzy dla swoich zainteresowań są w stanie poświęcić sen i zapomnieć o kolacji. To tak w skrócie... Zbieram materiały i byłabym bardzo wdzięczna za pomoc (wywiad, odpowiedź na kilka pytań mailem itd.). Jeśli ktoś z Was miałby chęć mi pomóc to proszę o kontakt na gg 11582733. Dziękuję  ;-)

Offline Hollow

Odp: Pytania o Star Wars cz.1
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 11, 2009, 07:01:50 pm »
A ja mam takie dwa pytania:
1- w którym roku wojen klonów zaczęto używać statków klasy Venator
2- w którym roku wojen klonów zmieniono klonom zbroje na te znane z Zemsty Sithów.

Offline N11 Ordo

  • Redaktor Gildii Star Wars
  • Młodszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polish boyfriend
    • http://www.starwars.wikia.com
Odp: Pytania o Star Wars cz.1
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2009, 12:10:17 pm »
Co do Venatorów, to nie jestem pewien, nie kojarze żednej oficjalnej "premiery", a serial TCW jeszcze namodził w sytuacji ukazując je w zasadzie w pierwszej części konfliktu, (sądząc po zbroi I-go typu noszonej przez klony)

Jeżeli chodzi o zbroje, to "premierę" zaliczyły one w 68 numerze komiksowej serii Republic. Jest to 24 miesiąc po bitwie o Geonosis, więc okrągłe 2 lata od rozpoczęcia konfliktu.
Ogólnie, to dzięki serialowi i filmowi TCW, w wojnach klonów jest niezły bałagan, jak chodzi o chronologie...