trawa

Autor Wątek: Kwestia zasad?  (Przeczytany 512810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jankiel

  • Gość
Kwestia zasad?
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 15, 2003, 10:39:44 pm »
Szukałem, ale nigdzie tej zasady znaleźć nie mogę. Wydaje mi się, Iberales, ze masz rację, no ale dowodów nie przedstawię.
Jeszcze jedno - na Teleporcie mój lord na smoku oberwał z warplighting cannona. Sędziowie powiedzieli, że z warplightinga obrywa zarówno jeździec, jak i potwór powołując się na jakąś erratę ze strony GW. Szukałem, szukałem i nic. Wie ktoś coś o takiej zasadzie? (dodam tylko, że przez to zostałem zmasakrowany - lord zginął w pierwszej turze).

Offline Blacksheep

Kwestia zasad?
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 15, 2003, 11:51:58 pm »
Cytat: "Młodszy Nieduży Brat"
A mi sięwydaje jednak, ze jak coś wycelujesz w championa to zadajesz tylko jemu rany - żandego przrerzucania na regiment...

 Przykro mi, ale:
 " (...) any excess wounds coused against them (mowa o championie) are carried over to normal rank-and-file models in the unit."
 Ksiega Advanced Rules, strona 109, paragraf drugi pod Champions.

Offline Lawfulone

Kwestia zasad?
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 16, 2003, 01:15:10 am »
Cytat: "KOOBA.84"
Cytat: "Jankiel"
Lawfulone cię oszukuje


Cytat: "MNB"
lawfulalone kłamie.  



Na stos z nim!!  :twisted:


no i niech ktoś powie ze to nie offtopy...

a co do stosu-chetnie.lubię to. jest tam tak ciepło i przytulnie...


ps.i bede sie kłócił jesli bede miał na to ochote,nawet jesli sprawa jest przegrana.
ps2 interesujące ze taka wielka szycha jak ManiNBlack nie potrafi poprawnie zapisac mojego nicka...
ttp://www.kingsofchaos.com/recruit.php?uniqid=58cv83cp

Offline Kazador

Kwestia zasad?
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 16, 2003, 06:26:35 am »
Cytat: "Blacksheep"
Cytat: "Młodszy Nieduży Brat"
A mi sięwydaje jednak, ze jak coś wycelujesz w championa to zadajesz tylko jemu rany - żandego przrerzucania na regiment...

 Przykro mi, ale:
 " (...) any excess wounds coused against them (mowa o championie) are carried over to normal rank-and-file models in the unit."
 Ksiega Advanced Rules, strona 109, paragraf drugi pod Champions.


Kazdy to wie - ja myslalem raczej o jakiejs erracie na ten temat bo o ile dobrze pamietam to gdzies napisali ze ataki w championa sa jak w charactera a wiec nie przenosisz. Jeszcze poszukam (no ale skoro Iberales tez tak uwaza to bede spac spokojnie :D )
Ja nie wyobrazam sobie jezdzic Maluchem. Ja musze miec porzadny samochod"
Renata Beger

"Zawsze wygra prawda, sprawiedliwosc i dobro"
Mariusz Lapinski

www.strefa.zero.prv.pl

Offline Kazador

Kwestia zasad?
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 16, 2003, 06:28:55 am »
Cytat: "Jankiel"
Szukałem, ale nigdzie tej zasady znaleźć nie mogę. Wydaje mi się, Iberales, ze masz rację, no ale dowodów nie przedstawię.
Jeszcze jedno - na Teleporcie mój lord na smoku oberwał z warplighting cannona. Sędziowie powiedzieli, że z warplightinga obrywa zarówno jeździec, jak i potwór powołując się na jakąś erratę ze strony GW. Szukałem, szukałem i nic. Wie ktoś coś o takiej zasadzie? (dodam tylko, że przez to zostałem zmasakrowany - lord zginął w pierwszej turze).



Hmmmm....wszelki cannony nie sa bronia templatowa wiec obrywa na 1-4 smok i 5-6 jezdziec. Wg mnie nie mogl zabic obu na raz.
I tak samo jest jak trafie z cannona w war machine? 1-4 machina 5-6 zaloga? Bo co do smoka to jestem na 90% pewien ale do machiny wole sie upewnic.
Ja nie wyobrazam sobie jezdzic Maluchem. Ja musze miec porzadny samochod"
Renata Beger

"Zawsze wygra prawda, sprawiedliwosc i dobro"
Mariusz Lapinski

www.strefa.zero.prv.pl

Offline Falki

Kwestia zasad?
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 16, 2003, 08:47:09 am »
Cytat: "Kazador"
Cytat: "Jankiel"
Szukałem, ale nigdzie tej zasady znaleźć nie mogę. Wydaje mi się, Iberales, ze masz rację, no ale dowodów nie przedstawię.
Jeszcze jedno - na Teleporcie mój lord na smoku oberwał z warplighting cannona. Sędziowie powiedzieli, że z warplightinga obrywa zarówno jeździec, jak i potwór powołując się na jakąś erratę ze strony GW. Szukałem, szukałem i nic. Wie ktoś coś o takiej zasadzie? (dodam tylko, że przez to zostałem zmasakrowany - lord zginął w pierwszej turze).



Hmmmm....wszelki cannony nie sa bronia templatowa wiec obrywa na 1-4 smok i 5-6 jezdziec. Wg mnie nie mogl zabic obu na raz.
I tak samo jest jak trafie z cannona w war machine? 1-4 machina 5-6 zaloga? Bo co do smoka to jestem na 90% pewien ale do machiny wole sie upewnic.


Według mnie cannony SĄ bronią template'ową, trafiają dokładnie w to, co spotka na swojej drodze kulka/błyskawica - ale to nie zmienia faktu, że nie powinien oberwać jednocześnie jeździec i smok. Czy to nie jest podobne do charactera na chariocie? Co się robi wtedy? O ile pamiętam losujemy, w co trafił strzał...

Pamiętam też, że kiedyś mój wampir na Winged Nightmare dostał rakietą w czubek głowy i losowaliśmy, kto oberwał - potwór czy jeździec.

Jankiel

  • Gość
Kwestia zasad?
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 16, 2003, 09:02:19 am »
Cytuj
I tak samo jest jak trafie z cannona w war machine? 1-4 machina 5-6 zaloga? Bo co do smoka to jestem na 90% pewien ale do machiny wole sie upewnic.

Tu sie mylisz. Przy trafieniu obrywa to, co było na linii strzału (przy trafieniu w machinę).
Inaczej ma się sprawa z potworami i rydwanami - tu się losuje, czy oberwał pojazd, czy kierowca :D (rulebook).
Podobno warplighting cannon jest wyjątkiem - tak twierdzili sędziowie na Teleporcie.

Offline Hans Meduz

Kwestia zasad?
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 16, 2003, 10:07:16 am »
1)Czy smok po locie może zionąć ogniem?

2)Czy hydra lub inny monster "płaci" za obrót, czy jest to liczone jako skirmish?

3)Czy jeżeli generał ucieka i na początku tury zrobi rally, to oddziały robiące panike z jego powodu( na początku tury był w 4" i uciekał) korzystają z jego LD?
atrz uważnie na swoich wrogów, albowiem to oni pierwsi spostrzegą twoje błędy.

Jankiel

  • Gość
Kwestia zasad?
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 16, 2003, 12:04:55 pm »
1. Tak
2. Nie, obroty ma za darmo
3. Nie, panikę testuje się przed zbieraniem oddziałów (generał jeszcze wtedy ucieka).

Barbarossa

  • Gość
Kwestia zasad?
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 16, 2003, 12:13:32 pm »
Jankiel, sędziowie jak zwykle oszukują. Mnie też tłumaczyli, jak im pokazywałem odpowiedni ustęp w rulebooku, że w jakiejś erracie jest wytłumaczona kwestia challenge'ów (poruszyłem tą sprawę wcześniej, w żadnych erratach nic nie było na ten temat, ja miałem rację według wszystkich forumowiczów). I też dostałem przez to masakrę, a przynajmniej nie zadałem lordowi chaosu killing blowa, tylko zmarnowałem na drejka, i dostałem 4 dodatkowe woundy w oddział (wampir by wysejwował, bo rzuciłem prawie same 4 i 5, a on miał sejw na 0+). Bardzo nie lubię sędziów - uważam, że ich poziom jest beznadziejny, a powoływanie się na nieistniejące erraty to już totalny syf.

Typowa kłótnia z udziałem sędziego wygląda mniej więcej tak:
przeciwnik: kula z mojego działa rykoszetuje od wzgórza i zabija ci jeszcze ten oddział
ja: kula nie rykoszetuje od wzgórza. Oto rulebook. Znajdź mi coś o rykoszetowaniu...
Przeciwnik, po 3 minutach szukania: jestem pewien, że rykoszetuje, zawłajmy sędziego.
SĘDZIA!
Przeciwnik: kula rykoszetuje od wzgórza, prawda?
Sędzia (wysiłek intelektualny maluje się na twarzy) rykosze... rytyko... rokosze... Rokoszetuje? Wydaje mi się, że tak....
Ja: Ale tego nie ma w rulebooku. Czy mógłbym zobaczyć zasadę, która o tym mówi?
Sędzia (wyraz zakłopotania maluje sie na twarzy) To było w jakiejś erracie. Rukyszetuje!

Aha, w jednej erracie było tylko wspomniane o tym, że dla kilku specyficznych celów jeździec na potworze jest traktowany tak, jakby posiadał podstawkę modelu na piechotę dokładnie pośrodku bazy potwora. Ale nie chodziło o template'y tylko o czary takie jak 'eadbutt, kiedy możesz wybrać cel bez rozlosowywania.

Offline Ragnor

Kwestia zasad?
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 16, 2003, 12:32:26 pm »
Cytat: "Bracchus"
Kolejne pytanie : strzelając Bolt Throwerem jednym strzałem, lub jakimkolwiek działem lub stone throwerem, w przypadku kiedy strzała leci przez ranki, to czy sciąga wszystko co jest w lini prostej , czy też sciąga max. 1 model w ranku??, gdyż może się zdarzyć sytuacja gdzie strzała przelatuje przez dwa modele w przerwszym rzędzie i dwa modele w drugim rzędzie.

1 model za rank!!!!

czyli  nie opłaca się strzelać ze skosa bo i tak ściongam tylko 1 model??
eszcze nie zaczołem walczć !!

Offline Kazador

Kwestia zasad?
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 16, 2003, 01:04:33 pm »
Cytat: "Jankiel"
Cytuj
I tak samo jest jak trafie z cannona w war machine? 1-4 machina 5-6 zaloga? Bo co do smoka to jestem na 90% pewien ale do machiny wole sie upewnic.

Tu sie mylisz. Przy trafieniu obrywa to, co było na linii strzału (przy trafieniu w machinę).
Inaczej ma się sprawa z potworami i rydwanami - tu się losuje, czy oberwał pojazd, czy kierowca :D (rulebook).
Podobno warplighting cannon jest wyjątkiem - tak twierdzili sędziowie na Teleporcie.


Ok.wszystko jasne.
A co do wyjatkow to cos mi sie zdaje ze to jest taki sam wyjatek jak to ze przed rydwanem beastmenow zaloga nie moze robic flee :)
Ja nie wyobrazam sobie jezdzic Maluchem. Ja musze miec porzadny samochod"
Renata Beger

"Zawsze wygra prawda, sprawiedliwosc i dobro"
Mariusz Lapinski

www.strefa.zero.prv.pl

Jankiel

  • Gość
Kwestia zasad?
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 16, 2003, 01:11:16 pm »
I tak najlepszy był Szmaja, który tłumaczył mi, że blowpipy nie mają modyfikatora za ruch i zasięg. Odpowiedzi:
"Nie maja"
"Bo nie"
"Wydaje mi się, że nie"
"No to co, ze nie ma nic w kodeksie"
"Eeee..."
"Jestem sędzią"
Tak oto moje oddziały trafiane na 7+ obrywały wciąż poisonami...

Offline Kazador

Kwestia zasad?
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 16, 2003, 01:16:42 pm »
sila argumentow az powala
Ja nie wyobrazam sobie jezdzic Maluchem. Ja musze miec porzadny samochod"
Renata Beger

"Zawsze wygra prawda, sprawiedliwosc i dobro"
Mariusz Lapinski

www.strefa.zero.prv.pl

Offline Młodszy Nieduży Brat

Kwestia zasad?
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 16, 2003, 02:27:42 pm »
Cytat: "Blacksheep"
Cytat: "Młodszy Nieduży Brat"
A mi sięwydaje jednak, ze jak coś wycelujesz w championa to zadajesz tylko jemu rany - żandego przrerzucania na regiment...

 Przykro mi, ale:
 " (...) any excess wounds coused against them (mowa o championie) are carried over to normal rank-and-file models in the unit."
 Ksiega Advanced Rules, strona 109, paragraf drugi pod Champions.


O!
Cholera. Faktycznie.
My Apologies.

Cytat: "Barbarossa"
Jankiel, sędziowie jak zwykle oszukują.


No ba!
Uwzieli się jak nic!

I żeby nie było!
Ja oczywiście też wiedziałem to o championie ale starałem sie zasiać zamęt i bałagan!
lu potrzeba Dumnych Falangistów Orla Bielika aby wkręcić żarówkę?
Trzech.
Jeden trzyma a dwaj pozostali piją aż świat znacznie się kręcić...