Autor Wątek: Szukam dobrej ksiązki.  (Przeczytany 2602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vasiliev

Szukam dobrej ksiązki.
« dnia: Kwiecień 09, 2009, 02:40:06 pm »
Witam!
Szukam jakieś dobej książki do poczytania. Dlatego chciałbym Was poprosić o radę, może ktoś umiałby mnie nakierować na pasującego mi autora lub tytuł.
Mój ulubiony gatunek to powieści historyczne, czas akcji od średniowiecza po barok, nie gardzę jednak książkami fantastycznymi, które, jak bym to określił, przypominają "Gwiezdne wojny" ;) Mam nadzieję, że ktoś poda mi interesujący tytuł lub ciekawego autora.
Z góry dziękuję.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam dobrej ksiązki.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:34:37 pm »
Ma być historycznie... Ma się dobrze czytać... hmmm... No to może na ten przyład:
(Formalny) poczatek średniowiecza: Hanna Malewska - "Przemija postać świata" - V wiek n.e. - Goci w Italii: Żymnianie do domu!
Wczesne średniowiecze: Frans Gunnar Bengtsson "Rudy Orm" - przepięknie napisana i zabawna jak Montypythonowska "Saga O Njorlu" - opowieść o szelmostwach duńskich wikingów (warto się dowiedziać, po ile schodzi używany ksiądz bez żadnej wady  :badgrin:)
Pełne średniowiecze: Jean-Pierre Barrett, Noel Gurgand - "Templariusz z Jeruzalem", "Grosz Ubogich", "I my pójdziemy na kraniec świata" - Zakon Ubogich Rycerzy, krucjata p-ko albigensom i rekonkwista Hiszpanii, bez żadnych osielstw o Graalach i Zaginionych Arkach.
Renesans (taki, kurczę, trochę późniejszy): Tim Willocks "Religia" - nieżle opisane przygody niemieckiego żołnierza w czasie słynnego tureckiego oblężenia Malty w 1565r.
Barok: noo..."Cykl Barokowy" Neala Stephensona - jeśli nie zrazi cię okazjonalne gadulstwo autora, zmieścił tam chyba wszystko - powieść historyczną, przygodową i lekkie motywy fantastyczne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 12:39:12 pm wysłana przez achillemarozzo »
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Asiek

Odp: Szukam dobrej ksiązki.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2009, 03:34:23 pm »
a może sapkowskiego trylogia narrenturm, boży bojownicy i lux perpetua:)
i historia i fantastyka w jednym....no i czyta się niesamowicie, jak zresztą większość pozycji sapkowskiego:)

Offline lusia

Odp: Szukam dobrej ksiązki.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2009, 09:52:21 pm »
Nie przepadam za ksiązkami historycznymi,ale...Ksiązka o Aleksandrze Wielkim ,,Lew Macedonii" Davida Gemmella wciągneła mnie bez reszty. Połączenie historii ze szczyptą fantastyki . Efekt niesamowity. Oczywiscie nie omieszkałam przeczytac drugiego tomu ,,Książe mroku" - o próbie zdobycia Persji przez Aleksandra. Polecam gorąco.Bądź tez ,,Kłamstwa Locke'a Lamory" - Scotta Lyncha - gdzie jest i historia, kryminał ,zemsta a wszystko dzieje sie w ...alternatywnym swiecie?, a moze równoległym? Podobnie jak poprzednio przeczytałam drugi tom ,,Na szkarłatnych morzach" Polecam z czystym sumieniem. Książki niesztampowe, czyta się gładko tylko trudno potem wstac do pracy rano:)

Offline Milamber

Odp: Szukam dobrej ksiązki.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2009, 03:55:00 pm »
Jesli chodzi o fantastyke to bez wahania polecam Ci cala serie z cyklu Midkemii Raymonda Feista
>Miejsce na pusty frazes<

Offline Paweł Tomasz

Odp: Szukam dobrej ksiązki.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2009, 10:56:43 am »
Zofia Kossak: Krzyżowcy

 

anything