Gildia Technologii (www.techno.gildia.pl) > Forum Technologii

Netbook czy laptop?

<< < (3/9) > >>

adiego:
Pozwole sobie odpowiedziec, bo mam do czynienia na codzien zarowno z laptopem jak i netbookiem:)


--- Cytat: eban w Czerwiec 22, 2009, 04:56:05 pm ---Dla osob ktore pracuja w wordzie, sprawdzaja maila czy odbieraja wiadomosci gieldowe, czesto w podrozy - tylko i wylacznie netbook. Duza mobilnosc, male zuzycie energii, a moc obliczoniowa i tak nie jest szczegolnie potrzebna.
--- Koniec cytatu ---

Zgadza sie - do takich prac wystarcza netbook za 1000 pln albo i mniej. Swietna maszyna do pisania + cos wiecej. Jesli ktos duzo odbiera maili i podrozuje, to jest idealne rozwiazanie. Do pracy mobilnej jak najbardziej.


--- Cytat: eban w Czerwiec 22, 2009, 04:56:05 pm ---Osobom ktore potrzebuja mobilnosci do bardziej zaawansowanych prac w rodzaju grafikow czy projektantow polecam normalnego laptopa. Podobnie tym ktorzy chca miec cos mobilnego co jednoczesnie stanie w domu, nie bedzie zajmowac duzo miejsca i bedzie mozna sobie na tym poczytac.
--- Koniec cytatu ---

Osobiscie pracuje na co dzien chocby z Photoshopem i wiem doskonale, ze praca na 15" to minimum. Tak wiec netbook w moim przypadku odpada. Widzialem osobe, ktora probowala cos tam w gimpie tworzyc na Eee, ale... nie moglem na to patrzec:D


--- Cytat: eban w Czerwiec 22, 2009, 04:56:05 pm ---Graczom i wszystkim innym ktorzy mobilnosci nie potrzebuja - tylko i wylacznie stacjonarka.

--- Koniec cytatu ---

Albo wypasiony laps za XXX kola, ale faktycznie lepiej zainwestowac w stacjonarke lub... konsole:)

Gabriel:
Czekamy na netbooki z nvidia Ion. Wtedy myślę, że te urządzenia na prawdę zaczną być atrakcyjne.

Ryceros:
Podłącze się pod ten temat, bo nie chcę mi się robić nowego.
 
Potrzebuję netbooka.
Głównie na studia (pisanie notatek, ale i film sobię puszczę w trasie, czy z internetu skorzytam słuchając muzy na foobarze).
Słowem, szukam fajnego, lekkiego i funkcjonalnego netbooka do max 1200zł.
 
Jakie firmy aktualnie produkują najbardziej bezawaryjne lapy/nety?
Czy opłaca się kupować używany sprzęt?
Jakie wy macie netbooki i jak się sprawują?
 
Najbardziej zależy mi na: Pamięci (chciałbym ze 2gb), wejściach USB (minimum 3: mycha, napęd, pendrive/coś) i pojemności (no z 200gb).
Nie chcę też kupować jakiegoś firmy no-name, co ma parametry nie wiadomo z jakiego kosmosu, ale żywotność max 2 miechy.
Da się, czy 1200 raczej nie styknie?
 
Pozdrawiam :smile:

wilk:

--- Cytat: Ryceros w Lipiec 10, 2010, 05:50:23 pm ---
Najbardziej zależy mi na: Pamięci (chciałbym ze 2gb), wejściach USB (minimum 3: mycha, napęd, pendrive/coś) i pojemności (no z 200gb).
Nie chcę też kupować jakiegoś firmy no-name, co ma parametry nie wiadomo z jakiego kosmosu, ale żywotność max 2 miechy.
Da się, czy 1200 raczej nie styknie?
 
Pozdrawiam :smile:

--- Koniec cytatu ---
Jakiś czas temu rozglądałem się za najmniejszym netbookiem/laptopem z wbudowanym napędem optycznym. Po eliminacji firm do których nie mam zaufania wyszło mi, że najmniejsze robi Sony Vaio z przekątnymi ekranu 13,1 cala i większymi, ale one są tak drogie, że w ogóle odpada.  :doubt: Więc albo napęd optyczny albo mały rozmiar (albo jedno i drugie za dużą kasę).

Jakbym miał kupić dla siebie netbooka to pewnie bym kupił jakiegoś 12,1 calowego Asusa Eee PC 1201 albo tańszą wersję.

W ogóle radzę przejrzeć sobie stronki różne, np. tą i tą. Ja jestem laikiem więc podchodź z rezerwą do mojej sugestii. :) 

Ryceros:
Dzięki.
Każda pomoc jest dobra.
Też jestem laik.
 
Napęd optyczny raczej na USB wole mieć.
Fajny ten Asus, ale drogi dość :doubt:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej