trawa

Autor Wątek: Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu  (Przeczytany 6147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« dnia: Lipiec 06, 2003, 11:59:21 am »
Ten temat ma słuzyć wymianie opinni na temat komiksów wydawnyh przez Egmont w serii "Klasyka polskiego komiksu". Co o nich sądzicie? Co jeszcze powinno ukazac sie w tej serii, a co było tu niepotrzebne?

Offline krytyk

Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2003, 12:13:40 pm »
Moim zdecydowanym faworytem jest w tej serii "Funky Koval". To chyba, nie to zdecydowanie najlepszy polski komiks fantastyczny. I mimo upływu tylu lat  od czasu jego powstania, polscy autorzy nie stworzyli nic co mogło by sie z nim równać, o przewyzszeniu  go nawet nie wspominajac.
Co do "Kajtka i Koka" mam mieszane uczucia. Uwielbiam Christe, ale zdecydowanie za "Kajko i Kokosza". No cóz ale mi mo wszystko dobrze że Egmont to przypomniał. Ogólnie wszystkie te komiksy są raczej warte przypomnienia czytelnikom, choc najmniej z nich zaciekawił mnie "Tytus".
Jakos zupełnie mnie do niego nie ciagnie, choc o dziwo przeczytałem nawet jeden z "Kleks-ów". Całkiem fajny był również dla mnie "Oreint Men".
A co do przyszłosci to oczywiscie najchetniej zobaczyłbym w tej serii cos Wróblewskiego. Na przykład wydanie w całosci : "Czarnej róży", "Skradzionego skarbu" i "Figurek z Tilos" było by strzałem w dziesątke.  Zreszta równeiz "Bino Bill" byłby okey.

Offline graves

Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2003, 12:45:36 pm »
Zagłosowałem na Kajtka i Koko w kosmosie. Długo czekałem na dokończenie tej serii (wcześniej próbowanej w pojedynczych zeszytach).
Jeśli chodzi o inne, to po prostu były to dla mnie odgrzane dania (z małymi wyjątkami). Drugie miejsceprzypada Tytusowi (długo się wahałem nad tymi dwoma).
Trzecie -Orient Men razem z Kajtkiem i kokiem na tropach pitekantropa.
Potem -praktyczny Pan
Funky i Kleks -super, że wyszły, ale dla mnie to dania odgrzane, dlatego są na dalszych pozycjach.
Co bym w tej serii chętnie zobaczył: Binio Bill -najlepiej całość, Tajfuna-Raczkiewicza -całosć oraz również w jednym tomie dwa lata wakacji, piętnastoletni kapitan i inne komiksy również Raczkiewicza na podstawie powieści. Zebrane razem komiksy Wróblewskiego -ukazujące się w Relaxach. Ukazujące się również w Relaxach opowiadania historyczne -Rosińskiego. No na razie tyle :D
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline JANKE'S

Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2003, 01:48:48 pm »
Ciekawy temat. Zagłosowałem na Tytusa 0, miał być Funki Kovala ale on i tak dostanie swoje głosy a Tytus 0 to było dla mnie zaskoczenie i kolekcjonerski rarytas. Dalej chyba KajtkiKoki. Reszta mi nie podeszła ale to tez klasyka. Co bym chciał?
-Binio Bill  :)
-album poświecony Wróblewskiemu
-wybrane komiksy z Relaksu innych autorow
-może warto wrócić do Raczkiewicza ze ŚM a takze wydać w jednym zbiorku polskie komiksy Kasprzaka.
Na koniec przyszła mi taka myśl czy nie moza by wydać komiksów Raczkowskiego, Mleczki, moze Sawki... ? Choc to pewnie juz inna kategoria

Offline Janek Pietkiewicz

Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2003, 03:09:51 pm »
Zagłosowałem na Funky'ego.

Kompletnie za to nie rozumiem, dlaczego jakiś całkiem współczesny (w dodatku baaardzo cieniutki) komiks robiony na zamówienie pewnej firmy ubezpieczeniowej został uznany przez Egmont za "klasykę".

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2003, 03:15:23 pm »
Funky K. oczywiście.!!!!! to klasyka polskiego SF  :D
potem Tytus i Orient Men
Binio Bill proszę jako następny :D
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline Arusiek

Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2003, 03:53:36 pm »
Oczywiscie że Funky Koval. Nawet dzisiaj swietnie sie go czyta. Potem Kajtek i Koko

Offline graves

Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2003, 06:58:32 pm »
Cytat: "Janek Pietkiewicz"
Kompletnie za to nie rozumiem, dlaczego jakiś całkiem współczesny (w dodatku baaardzo cieniutki) komiks robiony na zamówienie pewnej firmy ubezpieczeniowej został uznany przez Egmont za "klasykę".

Ponieważ to jest klasyka, a "na zamówienie pewnej firmy ubezpieczeniowej " to była reaktywacja tej postaci. Praktyczny Pan zadebiutował w latach 70 na łamach "Razem"
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kuvery

Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2003, 09:58:21 pm »
Dla mnie najlepsze:
1. Pitekantrop - kto by zebrał wszystkie paski z WW
2. Tytus-Zero - j. w. ze ŚM
3. Kosmos - j. w.
Funky może być, choć mi się zdublował. Wbrew Sobie był ciężki do zdobycia a tu proszę komplet :o

Chętnie bym widział (pisałem już o tym w pytaniach do Egmontu):
1. Butenko: Kwapiszon, Gucio i Cezar, Gapiszon
2. Christa: pozostałe przygody Kajko i Koko (ze środka)
3. Tytus: oryginalne księgi do -nastej, lub te plansze wydane ze ŚM w latach 70-ych
4. Raczkiewicz (!!) - wszystko ze ŚM
5. Wróblewski, dwa rzuty: Binio i sensacja
6. Może Żbiki?? tylko nie tak jak bodajże Muza - tragedia!!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2003, 08:03:27 am »
1. Funky Koval - zawsze kiedy mam wybor, glosuje na komiks realistyczny
2. Kajtek i Koko w Kosmosie - najlepszy Christa, jakiego czytalem chyba
3. Tytus 0 - j/w w przypadku Papcia Chmiela

:D
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline nori

Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2003, 09:25:19 am »
Kajtek i Koko - W kosmosie , Kajtek i Koko - Na tropie pitekantropa - doskonale i chyba najlepsze wedlug mnie w klasyce - wreszcie zebrane w calosc
Kleks w krainie zbuntowanych luster,  Przygody Kleksa - Złoto Alaski - drugie miejsce choc zamiast zlota alski egmont mogl sie postarac o inne historie z kleksem ze swiata mlodych
Tytus - Ksiega zero - miejsce trzecie
Porady praktycznego pana, Orient Men Forever Na Zawsze - miejsce czwarte
Funky Koval - jak dla mnie na koncu - i nie z powodu jakosci ale tylko dlatego ze albumy sa bez problemu dostepne - wole poprostu przypomnienia unikatowych histori

Czekam na:
- Binio Bill - koniecznie
- Tajfun - koniecznie
no i kontynuacje KiK i  Klaksa oraz jeszcze Kubusia Piekielnego
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Wookash

Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2003, 02:06:18 pm »
Ja zagłosowałem na KiK w kosmosie, na drugiem miejscu dałbym PPP. To jest naprawdę świetny komiks. Naprawdę humor pierwszorzędny, chyba że ktoś nie rozumie podtekstów i aluzji...

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 07, 2003, 05:59:01 pm »
Glos poszedl na "Porady". Na drugim miejscu stawiam "Orient Mena". Potem "Funky Koval", zerowy Tytus, Kleksy i na koncu KiK.
Co do oczekiwan, to jest ich wiele i w wiekszosci pokrywaja sie z juz wspomnianymi. Na pewno reedycje komiksow Baranowskiego, takze Binio Bill i inne komiksy Wroblewskiego oraz komiksy Raczkiewicza.

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2003, 08:43:32 pm »
jak mogłem zapomnieć o Kubusiu Piekielnym??????? to były historie :D
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline freshmaker

Klasyka Polskiego Komiksu według Egmontu
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2003, 10:53:49 am »
wahalem sie miedzy orientmenem a kik. wybralem drugie, bo stare komiksy baranowskiego sa jako tako dostepne na rynku a kik to zupelny rarytas. "porady" uwazam za denne zarowno graficznie jak i tresciowo (z wyjatkiem trzech plansz).
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons