Autor Wątek: Czarna Materia Wydawnicwo  (Przeczytany 73662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czarna materia

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 19, 2010, 07:37:11 pm »
Spis niektórych kiosków, gdzie można dostać CMP.   
     
Białystok[/t][/t]  Stołeczna 25 
  Białystok[/t]  Suraska 2 
  Bielsko Biała[/t]  Jutrzenki 
  BYDGOSZCZ[/t]  KRUSZWICKA 1 "GEANT" 
  Elbląg[/t]  Plac Dworcowy 
  Gdańsk[/t]  Elzbietańska 
  Gdańsk[/t]  Cienista 
  Gdańsk[/t]  Złota Brama 
  Gdynia[/t]  Wielkokacka 
  Gliwice[/t]  Lipowa 
  Jelenia Góra[/t]  Plac Piastowski 
  Katowice[/t]  Rondo  
  Katowice[/t]  Rondo 
  Kraków[/t]  Bracka 7 
  Kraków[/t]  Aleja Słowackiego 64 
  LESZNO[/t]  Rynek 30 
  LUBLIN[/t]  ul.Krakowskie Przedmieście 27 
  Poznań[/t]  Os.Lecha 121 
  Poznań[/t]  Górecka "Panorama"  
  Poznań[/t]  Stary Rynek 83  
  Poznań[/t]  Keplera 1  
  Rzeszów [/t]  Słowackiego 
  Sanok[/t]  Rynek 
  TORUŃ[/t]  GRUDZIĄDZKA 162 
  Warszawa[/t]  GRENADIERÓW 51/59 NA TERENIE SZPITALA GROCHOWSKIEGO 
  Warszawa[/t]  AL. NIEPODLEGŁOŚCI 77/85 (POLSKIE RADIO) 
  Warszawa[/t]  PL. BANKOWY 2 / BŁĘKITNY WIEŻOWIEC 
  Warszawa[/t]  NOWY ŚWIAT 6/12 / CBF 
  Warszawa[/t]  WRONIA 23 / RUCH SA 
  Warszawa[/t]  KASPROWICZA / METRO MŁOCINY 
  Warszawa[/t]  KASPROWICZA / AL. ZJEDNOCZENIA METRO STARE BIELANY 
  Warszawa[/t]  KASPROWICZA / METRO WAWRZYSZEW 
  Warszawa[/t]  GRÓJECKA 26 
  Warszawa[/t]  ŻWIRKI I WIGURY 1 / TERMINAL 2 
  Warszawa[/t]  AL. JEROZOLIMSKIE 124/136 W BUD. WSIP 
  Warszawa[/t]  AL. JEROZOLIMSKIE 144 (DW. ZACHODNI PKS) 
  Wrocław[/t]  Powstańców Warszawy 1 - Urząd Wojew. 
  Wrocław[/t]  Nankiera pl. 14 / Piaskowa 
  Wrocław[/t]  Sądowa 7 
  Wrocław[/t]  Tęczowa 2 
  Wrocław[/t]  Gajowicka/Grochowa 
  Wrocław[/t]  Port Lotniczy Update 
  Wrocław[/t]  Reja/Nowowiejska 
  Wrocław[/t]  Kiełbaśnicza 7a 
  Wrocław[/t]  Kromera 
  Wrocław[/t]  Krakowska (sconto) 
  Zakopane[/t]  Nowotarska 37 
  ZAMOŚĆ[/t]  ul.Szwedzka 19a 
  Zielona Góra[/t]  Os. Kaszubskie 
  Zielona Góra[/t]  Pl Matejki

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 19, 2010, 11:07:26 pm »
lista jak z TM-Semica ;)

Offline ljc

tamtam!

Offline modli

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 21, 2010, 09:39:49 pm »
no ...jestem po pierwszym numerze^^ i tak...rysunki są skandaliczne i nie zgadzam się na żadne tłumaczenie o stylizacji .można kombinowac ,ale rysunek musi byc CZYTELNY,a jak ktos mi spróbuje to wyperswadowaC to zatykam uszy :P .Scenariusz: zawsze uwazałem ,że Polacy to wspaniali scenarzysci komiksowi i nie zawiodłem sie tym razem. Nie jest to arcydzieło ,ale idzie w dobrym kierunku. Bardzo ciekawe. Pewnie gdyby nie rysunki to było by cudo^^ ,no 2 nr kupie na pewno.

Offline czarna materia

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 23, 2010, 05:13:46 pm »
Prawdopodobnie CMP:Konstrukt 2 będzie miało tyle samo stron, co pierwszy numer. Czyli 44.
Zapraszamy do konkursu, którego zasady można znaleźć na blogu.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 23, 2010, 08:09:38 pm »
Kupilem dzis Konstrukt, wiec przyznaje, ze rzeczywiscie ten komiks istnieje. :)

Moim zdaniem rysunki sa fajne. Co do fabuly, to ciezko na razie cos powiedziec, jakies podroze w czasie, eksperymenty naukowe, troche to przypomina gre flashowa, w ktorej trzeba sie dowiedziec o co w ogole chodzi. :)

Ale na razie kolejny numer planuje kupic.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 23, 2010, 08:30:13 pm »
Też kupiłem sztukę. Znalazłem z 10 szt. w Empiku w sobotę - edycję limitowaną (wszystkie identyczne) za 7,90 (mimo ceny na okładce 12,9). Na razie nie czytałem. Jak przeczytam to się podzielę wrażeniami.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline radef

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 24, 2010, 06:06:44 am »
Było powiedziane, CM będzie w wszelkich salonikach HDS (Inmedio, ...) oglądałem wczoraj w dwóch rybnickich Inmediach i żadnego Konstruktu nie było. A kiedy dokładnie będzie 2. numer.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2010, 01:01:49 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 24, 2010, 04:41:05 pm »
16 grudnia nr 2. Możesz jeszcze zostać jego bohaterem! :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline hans

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 24, 2010, 06:37:04 pm »
Zajebista strategia sprzedazowa. :) Powinni jeszcze dac cene 10PLN a z tylu dla zmylki napisac 30. ;)
Znalazłem z 10 szt. w Empiku w sobotę - edycję limitowaną (wszystkie identyczne) za 7,90 (mimo ceny na okładce 12,9).

Wiem, jestem hejterem i zionę tępą nienawiścią, ale tak mi się rzuciło w oczy :)

Offline czarna materia

Strony z CMP:Konstrukt#2
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 27, 2010, 07:58:33 pm »
Strony z CMP:Konstrukt#2 dostępne na blogu.

Offline freshmaker

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 28, 2010, 11:01:30 am »
kupiłem wczoraj pierwszy konstrukt w empiku. sam komiks zapowiada się ciekawie, gazetówka też nadaje mu niezłego klimatu.

obawiam się jednego - nakład 20 000. komiks jest na tyle niszowy, że jak sprzeda się 5000 egzemplarzy to będzie duzy sukces. w złotych tarasach było chyba ze 100 egzemplarzy (oczywiście dział z prasą dziecięcą).
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Kokosz

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 29, 2010, 11:57:58 pm »
Wielki powrót zeszytówek do kiosków. Promocyjne tazosy. Strona, blog, konto facebookowe. Cztery wersje okładek, z czego trzy limitowane do "zaledwie" 800 egzemplarzy. Dokładny (aczkolwiek całkowicie niezrozumiały) wykład dlaczego pierwszy numer ma oznaczenie 1(4)/2010. Newsy o kolejnych tazosach, przykładowych planszach, okładkach niemal codziennie pojawiające się na wszystkich znaczacych portalach komiksowych. Wywiad z autorem, który ma zaplanowął serię na jakieś 10 lat, a już w przyszłym roku planuje dwa spinn-offy oraz ich crossover.
 
Jedno jest pewne - Jakubowi Kijucowi udało się zwrócić na siebie uwagę. Internet zawrzał od goraczkowych komentarzy. Akcja promocyjna jest tak zaskakująca, że wielu powątpiewało, czy promuje prawdziwy produkt. Ale oto jest - w kioskach w całej Polsce mozna już kupić pierwszy zeszyt Konstruktu. Jaki on jest?
 
Jak wszystko do tej pory - zaskakujący. Tak bardzo, że aż niewiarygodny. Trzymam Konstrukt w ręku, czytam tekst, patrzę na obrazki, na stopkę, na wstępniak, na okładkę - i wciąż nie moge uwieżyć, że to prawda. Nie dlatego, że wątpiłem w prawdziwość akcji - po prostu coś takiego od dawna już się nie wydarzyło. Pojawienie się pierwszego zeszytu nie kojarzy mi się wprawdzie z pierwszym Spider-Manem, raczej z chwilą, kiedy zobaczyłem w księgarni "Marilyn w kosmosie" czy też "Działa Navarony". Powstanie wydawnictwa "Czarna Materia" to chyba wydarzenie roku, a nawet kilku lat, rzecz bez precedensu, najmocniejszy debiut od czasu powstania wydawnictwa "Astra komiks".
 
Cóż można napisać o samym komiksie? Nawet nie bardzo mam ochotę. Debiut serii jako wydarzenie, poruszenie jakie wywołał jest znacznie ciekawsze od samego komiksu. Dziś z kolegami-komiksofanami przez ponad pół godziny dyskutowaliśmy o Konstrukcie, zastanawiając się "jak to w ogóle jest możliwe" i snując realne i fantastyczne hipotezy tłumaczące to zjawisko. Gros dyskusji zajęło rozważanie natury futurystycznej - co z tego będzie. Rozum i doświadczenie podpowiadają, że spektakularna klapa - gigantyczna dziura w budżecie i cztery palety zwrotów. Ale jak dotąd w przypadku Konstruktu wszystko jest całkiem inne. Może więc także sprzedaz seii będzie zaskoczeniem? Może mało zrozumiały zeszyt, który ciężko zrecenzować nie używając dziesięć razy słowa "niszowy" jakimś cudem prześcignie w wyścigu do portfeli czytelników Thorgala, Fantasy Komiks, Gwiezdne Wojny, a może nawet niekwestionowanego lidera - Kaczora Donalda?
 
Trzeba przyznać, że w przeciwnieństwie do fabuły (z której na razie nic nie wynika i nic do siebie nie pasuje) większość elementów Konstruktu jest spójna. Zamotana treść pasuje do awangardowego rysunku. Świadomie wybrana konwencja poligraficzna do niewygórowanej ceny. Rozmach promocji do rozmachu dystrybucji. I tylko jedna rzecz wydaje się całkowicie nie pasować - nakład publikacji do (szacowanego przeze mnie) zapotrzebowania.
 
Gdyby Konstrukt ukazał się jako któraśdziesiąta pozycja polskiego autora wydanego np. przez Timofa, to wszystko byłoby normalnie. Nakład - 400 egz, w ciągu paru lat zapewne rozszełby się w całości. Ale wtedy zapewne pies z kulawą nogą nie zapamiętałby co to takiego, i tylko na portalach komiksowych można by znaleźć notkę kto to zrobił i kiedy wyszło. A tak o Konstrukcie dyskutują wszyscy.
 
Czy to w przypadku filmu, książki czy komiksu, jakoś tak nie lubię opowieści w których chodzi o to, że nie wiadomo o co chodzi. Mimo to kupiłem pierwszy numer Konstruktu i nawet przeczytałem. Zapewne kupię drugi, potem trzeci i czwarty. Taki już ze mnie komiksiarz. Ale czy zmuszę się, żeby je wszystkie przeczytać - nie mam zielonego pojęcia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2010, 12:18:52 am wysłana przez Kokosz »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 30, 2010, 12:56:43 am »
Powiedzmy, ze kupisz drugi, jak dobrze pojdzie.


Oby nie bylo jak ze Zbikiem...

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 30, 2010, 07:25:35 am »
Wszyscy wiedzą jak było ze Żbikiem.
Inaczej.