trawa

Autor Wątek: Czarna Materia Wydawnicwo  (Przeczytany 72695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 27, 2009, 05:04:43 pm »
Niby nie upadł, ale tak naprawdę, co na razie mamy? Bardzo ogólne zapowiedzi sprzed niemal trzech miesięcy, cisza i jeden rysunek wrzucony na bloga na chybcika zaraz po wskrzeszeniu tematu.
O tyle dobrze, że kiyuc śledzi temat na bieżąco :)

Śledziu

  • Gość
Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 01, 2009, 05:03:01 pm »
Pierwsza rzecz:
Choć to nowa inicjatywa, nie znaczy, że nie znam realiów. Powodów jest dużo, ale wydaje mi się, że ogromny wpływ na sytuację mają osoby, które zajmują się komiksem i budują „elitarność” społeczności komiksiarzy przez pisanie „ryneczek”, „z komiksu nie da się żyć”, itd. Można o tym pracę napisać, ale dajmy temu spokój.

Nie znasz realiów, to raz. "Urocze" masz te copypasty z Mignoli i McKeevera, to dwa. Powodzenia( jak najbardziej serio), to trzy.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 01, 2009, 07:13:21 pm »
Ja trzymam kciuki, nawet jesli poczatki beda trudne. Ale wydaje mi sie, ze rynek jest juz i tak dosc mocno nasycony. Moze jest miejsce na komiksy polskich autorow, bo tego ostatnio jakby mniej... Ale one musza miec cos co chwyci, co wprowadzi troche swiezej krwi do naszego srodowiska czytelnikow.

Np. mozna by wydac komiks o zbieraniu makulatury, wtedy jest szansa na zainteresowanie komikoswym medium nowej grupy czytelnikow (tzn. lumpow).
 :idea:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Śledziu

  • Gość
Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 01, 2009, 07:51:36 pm »
Moze jest miejsce na komiksy polskich autorow, bo tego ostatnio jakby mniej...

Dobre, ktoś tu jest śpioszkiem i przekimał ostatnie tygodnie zapowiedzi wysypu produkcji "made in Poland", który to( wysyp) już za dwa dni.

Cytuj
Np. mozna by wydac komiks o zbieraniu makulatury, wtedy jest szansa na zainteresowanie komikoswym medium nowej grupy czytelnikow (tzn. lumpow).

Trudny target, bo już obstawiony przez producentów napojów wszelkiej maści.


Offline Dembol_

Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 01, 2009, 07:53:31 pm »
Cytuj
Np. mozna by wydac komiks o zbieraniu makulatury, wtedy jest szansa na zainteresowanie komikoswym medium nowej grupy czytelnikow (tzn. lumpow).[/qoute]
Trudny target, bo już obstawiony przez producentów napojów wszelkiej maści.
Zawsze można gratisowo dodawać napój z dodatkiem siarczanów do każdego egzemplarza.

Offline kmh

Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 01, 2009, 08:34:20 pm »
Jak na moje, to ktoś tu po prostu użył zbyt szybko dużego słowa jakim jest "wydawnictwo". Wydanie własnym sumptem pojedynczego komiksu swojego autorstwa czy znajomych naprawdę nie wymaga takich trąb i fanfar :)
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline kiyuc

Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 03, 2009, 09:11:06 pm »
Witam,
Widzę, że dyskusja trwa. No i dobrze. Tak miało być. Zaczynam od końca.

Nie pojedynczy komiks, a 3 serie, w miarę regularne (proszę, nie czepiajcie się słowa "w miarę", jest powód). To na pierwsze miesiące 2010. Jest jeden blog, co nie znaczy, że będzie jeden komiks. Pisałem na samym początku.

Nie będzie polskich gwiazd komiksu, bo jak napisał xionc, trzeba trochę świeżyzny. Będzie jeszcze  album w pierwszej połowie 2010. Nazwiska nie podam. Dość znany chłopak, ale nie w środowisku komiksowym. Do tego stopnia znany, że nie musi zarabiać na komiksie;). Więc nie uderzam jedynie w stronę wspomnianego środowiska.

Śledziu, gruba krecha zrobiona pędzelkiem to gruba krecha zrobiona pędzelkiem. Że brudna jest, przyznaję. Że nieładna, też. Z tego powodu bardzo mi przykro (wiem, że nie o to Ci chodziło, ale nie mam się co tłumaczyć. Przemilczeć jednak też nie mogę). Kilka osób już mi pojechało na innym forum, którego nie odwiedzacie:). Bardzo mnie to cieszy. Przynajmniej działa tak, jak miało działać. Kartunki znów, to wcześniejsza wersja, gdzie były tylko pojedyncze strony i zarys fabuły.
Poza tym wszystko w tym (w tych ) komiksie będzie miało swój sens. O tym kiedy indziej. Jakże inaczej.
Co do realiów, to jest tak, że można tak wszystko ustawić, żeby działało. Uwierz mi, można. Oczywiście nie powiem jak bo to byłby strzał w kolano, samobój.
Ktoś gdzieś napisał, że komiks w Polsce ma kiepską promocję, dlatego tak jest źle i niedobrze. Jakby "wielcy" polskiego komiksu nie robili tej "złej promocji", czyli np. nie wrzucali komiksów na swoje strony, blogi itd. w tak zatrważającej ilości i za friko, to może byłoby lepiej. A tak nie ma szacunku do czyjejś pracy i jest jak jest. Z komiksem w internecie jest jak z obrazkami w bramie (przy okazji: często sprzedają to lumpy - obrazki, nie komiksy).
Dlatego w necie będzie stronka z urywkami. Nie poczytacie sobie całych historyjek w necie - najpierw trzeba ludzi odzwyczaić od darmochy, żeby potem móc uderzać z jakimiś dodatkami do serii, itd. na stronach www. Naprawdę. w ostatecznym rachunku nikogo nie obchodzi, że ktoś jest pracowity i trzaska 100 stron miesięcznie, żeby tylko zasilić internetową biblioteczkę. Zresztą co to za czytanie z ekranu...   
Ale mi się oberwie.

Pozdrawiam wszystkich i piszcie piszcie.


   
 

Offline B2Ka

Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 04, 2009, 12:17:12 pm »
Ja mam jedno pytanie, czy mógłbyś drogi kiyucu wyjaśnić na czym będzie polegała nowatorska forma czy jak to sam napisałeś "komiks wydawny w formie, jakiej jeszcze nie było" albo chociaż uchylić rąbka tajemnicy?

Offline Julek_

Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 04, 2009, 06:29:32 pm »
Cytuj
Jakby "wielcy" polskiego komiksu nie robili tej "złej promocji", czyli np. nie wrzucali komiksów na swoje strony, blogi itd. w tak zatrważającej ilości i za friko, to może byłoby lepiej.

ROTLF

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 05, 2009, 12:24:37 am »
W Łodzi ponoć zeszło wszystko co przywieźli.

Offline nayroth

Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 05, 2009, 05:54:20 pm »
Jakby "wielcy" polskiego komiksu nie robili tej "złej promocji", czyli np. nie wrzucali komiksów na swoje strony, blogi itd. w tak zatrważającej ilości i za friko, to może byłoby lepiej. A tak nie ma szacunku do czyjejś pracy i jest jak jest.

Dla kogo byłoby lepiej?! Dla nich - znaczy teraz sami sobie szkodzą? Czy moze szkodzą konkurencji, która nie ma swoich stron, blogów, etc. Twierdzisz ze jak za friko, to brak szacunku. No plis, uznanie w sieci określa liczba odwiedzin, co automatycznie przekłada się na zainteresowanie potencjalnych wydawców, reklamodawców, odbiorców. Czyli jakby zamiast dnia darmowego komiksu, był dzień komiksu za 2zł (albo za piątala!) to byłby większy szacun?!

Nie poczytacie sobie całych historyjek w necie - najpierw trzeba ludzi odzwyczaić od darmochy, żeby potem móc uderzać z jakimiś dodatkami do serii, itd. na stronach www. Naprawdę. w ostatecznym rachunku nikogo nie obchodzi, że ktoś jest pracowity i trzaska 100 stron miesięcznie, żeby tylko zasilić internetową biblioteczkę. Zresztą co to za czytanie z ekranu...

No ja życzę powodzenia w "odzwyczajaniu ludzi od darmochy". Polecam on-linowy komiks Order of the Stick - autor natrzaskał prawie 700 kolorowych stron i jakoś nie narzeka że robi za darmochę.

PS: 100 stron miesięcznie to moze student na xero przed sesją nabić, ale na pewno nie polski rysownik; bardziej 10 stron, jak naprawdę pracowity jest... [ale mi sie dostanie :/]

Offline kiyuc

Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 05, 2009, 08:34:36 pm »
Racja!
Wszystko zależy od podejścia (chodzi mi o tą darmochę) i od tego, co ktoś chce z komiksem zrobić. Zresztą, zupełnie o co innego mi chodziło. Nie zrozumieliśmy się. I zeszło z tematu. Nie ma co takich rzeczy roztrząsać, bo i tak nikt nikogo nie przekona.

 Z tymi stoma stronami ... ojej :). Przecież to takie przysłowiowe 100. Choć, jakby się uparł... (teraz to na pewno mi się oberwie)
 
Za jakiś czas uruchomię stronkę (w tym roku), to uchylę rąbka tajemnicy.
Pozdrawiam wszystkich.

Offline B2Ka

Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 17, 2010, 09:41:23 pm »
Ciekawe, ostatnia odpowiedź z 5 października, na blogu - http://konstrukt.blog.pl/ - nie było żadnej nowej informacji od września, a widnieje tam informacja, że - "ujrzą światło dzienne w pierwszych miesiącach 2010 roku.". Ciekawe, które to są te pierwsze miesiące 2010 roku bo już nam zostało tylko 10 miesięcy do końca roku. Czyżby pomysł spłonął na panewce? Nie powiem autor narobił nadziei, naskładał obietnic i miało nie być bez poślizgów i innych takich historii, a tutaj nawet nie potrafią się wywiązać z wejściem na rynek.

Offline Dembol_

Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 17, 2010, 10:47:06 pm »
Czyżby syndrom Manzoku?  :badgrin:

Offline Blacksad

Odp: Nowe wydawnictwo
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 17, 2010, 10:57:18 pm »
Manzoku cokolwiek wydało...
Chrzań się, Smirnov