Autor Wątek: Batman: Arkham Asylum  (Przeczytany 16233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline surmik

Batman: Arkham Asylum
« dnia: Sierpień 21, 2009, 05:53:00 pm »
Właśnie ściągnąłem sobie demko na x360 i jestem ciekawy opinii innych na temat tej gry? Za tydzień premiera chyba? Ktoś zamierza kupić od razu? :) Jak wam się podoba taki trochę Batman na sterydach?
Pozdrowienia,
Marek

Offline Matches

Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2009, 06:04:35 pm »
Mnie od początku interesuje w tej grze postać Jokera. Znamy już jego design, który jest wełgu mnie wyśmienity, jednak interesują mnie jego zachowania, charakter. Dla mnie to będzie mieć znaczenie, wiem że to gra, ale lepiej będzie mi się grać gdy postać Mr. J, zostanie godnie przedstawiona, nawet od gry tego wymagam. Co do wyglądu postaci to:
Batman - Bardzo napakowany, powiem że nawet za bardzo. Ale kostium to ma chłopak zacny.
Joker - Świetnie. Klasycznie, teatralnie. Interesuje mnie też jego zachowanie.
Bane - Zguba jest jednym z moich ulubionych przeciwników Batmana, więc jego obecność w grze mnie bardzo cieszy. Zawsze byłem za jego komiksowym designem, ale ten naprawdę miażdży, wbija mnie w ziemie i rozwala. Naprawdę niesamowity, tak mógłby wyglądać w filmie.
Harley Quinn - WOW! naprawdę taka Harley to dla mnie coś nowego, bardziej mi się podoba, może nawet lepiej niż komiksowy design. Jeśli ta mała miałaby się pojawić w sequelu "The Dark Knight", to może tak wyglądać.
Mr. Zsasz - Świetnie. Nie będę się zbytnio rozpisywał, po prostu Zsasz wygląda wyśmienicie, i taki mógły wystąpić w filmie.
Poison Ivy - W tym przypadku akurat wolę komiksową wersję.
Killer Croc - Trochę Crockiem przesadzili tak prawdę mówiąc. Wygląda jak jakiś dinozaur, albo mityczny potwór. No i te kolce, i paszcza... nie jest źle, ale przesadzili z tym trochę.
Na początku chciałem tylko kupić normalną wersję jdnak po przemyśleniu, doszedłem do wniosku że jako Bat-Fan, MUSZĘ mieć wersję kolekcjonerską. Szkoda tylko że ów zestaw nie prezentuje się mniej więcej tak, jak kolekcjonerska Assassin's Creed 2. Statuetka Ezio świetnie tam wygląda, szkoda że nie doczekamy się takiej cudnej statuetki z Batmanem z Arkham Asylum. Ale cóż... muszę się usatysfakcjonować batarangiem :] mam nadzieje że nie będzie jakimś plastikowym badziewiem.

Offline surmik

Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2009, 06:15:51 pm »
A jak wrażenia z samej rozgrywki dema? Jak podoba Ci się system ruszania się jedną gałką a rozglądania drugą? Nie lepszy byłby taki jak w GoW na przykład? Jedna gałką ruszasz się do przodu w tył i w boki a drugą kierujesz głowe? Troszkę mi to przeszkadzało w pierwszej fazie. Ale na plus musze przyznać system walki, przynajmniej na razie, dosyć skomplikowane ruchy i kombinajce wykonywane w bardzo prosty sposób na kontrolerze, super.
Pozdrowienia,
Marek

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2009, 08:28:46 am »
Gra fajna, tylko czemu inteligencja przeciwników woła o pomstę do nieba? Podobno najwyższy poziom trudności jest wart uwagi ;/

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2009, 06:08:55 pm »
Grałem w demo, oglądałem filmiki. Dla mnie absolutny a must have. Kupię w wersji na PS3 (dla dodatkowego Play as Joker), ale raczej poczekam na lekki spadek cen na Allegro. Brak funduszy się kłania.

Offline Harun

Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2009, 08:32:17 pm »
Grę już ukończyłem raz na normalu i zaczynam na hard. Muszę powiedzieć że gra jest boska. Ma świetną grafikę, zarówno w samej grze jak i w renderowanych scenkach. Klimat produkcji jest świetny, no po prostu siadasz i masz wrażenie że jesteś batmanem, zabawki są przemiłe, adwersarze klimatyczni, miejscówka w postaci arkham wymiata. Jednym słowem miód, słód i lizaczki gdyby nie jedno ale. No właśnie tym największym ale jest czas rozgrywki. Osiem godzin z tą grą to zdecydowanie za mało. Swoją kopię otrzymałem w piątek a już w sobotę oglądałem zakończenie. Nie wiem może po niedawnym Demon's Souls z którym bawię się już 40 godzin jestem zbyt wymagający ale niestety gra z batmanem, mimo że jest ona wyśmienita za prędko się kończy fakt faktem zostają znajdźki i chalenge ale to zdecydowanie za mało. Mam nadzieję na jak najszybszą kontynuację bo Batman: AA to moim zdaniem tylko przedsmak kolejnej odsłony którą na 100% twórcy nam zaserwują i mam nadzieję że jak najszybciej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2009, 07:03:50 am wysłana przez Harun »

Offline B@rt

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • World at War...
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2009, 12:28:11 am »
Grałem w demo, oglądałem filmiki. Dla mnie absolutny a must have. Kupię w wersji na PS3 (dla dodatkowego Play as Joker), ale raczej poczekam na lekki spadek cen na Allegro. Brak funduszy się kłania.

Zobacz na PSN'nie, bo obecnie SONY oferuje dodatek za free. :p

    

Offline surmik

Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2009, 09:20:56 pm »
Największą zaletą tej gry dla mnie jest to, iż rzeczywiście mam poczucie, że jestem Batmanem, Mrocznym Rycerzem Gotham , który 20 uderzeniowym kombem, skacząc akrobatycznie,  pozbawia przytomności ośmiu oprychów oraz niepostrzeżenie eliminuje pojedynczo uzbrojonych najemników uderzając precyzyjnie z ciemności używając wszelkich możliwych zabawek. I za to uczucie jestem w stanie wybaczyć tej grze wszelkie niedociągnięcia. No i za teksty w stylu: "They killed many people. But I will end it. Now." czy jakoś tak, szczególnie to "Now." jest genialne ;)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Harun

Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 07, 2009, 10:39:02 pm »
Największą zaletą tej gry dla mnie jest to, iż rzeczywiście mam poczucie, że jestem Batmanem, Mrocznym Rycerzem Gotham , który 20 uderzeniowym kombem, skacząc akrobatycznie,  pozbawia przytomności ośmiu oprychów oraz niepostrzeżenie eliminuje pojedynczo uzbrojonych najemników uderzając precyzyjnie z ciemności używając wszelkich możliwych zabawek.

No tak tego grze nie da się odebrać. Klimat miażdży i wgniata w fotel, świadczy o tym to że po ukończeniu gry czujemy nie przesyt nią a raczej niedosyt.

A teraz z innej beczki czyli chalenge mode którym zacząłem się ostatnio bawić. O ile te plansze związane z walką w ręcz jakoś mi nie idą (nie potrafię uzbierać tyle punktów by mieć maks odznak) to predator chalenge jest całkiem fajny. O ile predatory na poziomie zwykłym mają raczej proste wyzwania to te na extreme są całkiem ciekawe np. zlikwidowanie 3 oprychów za pomocą wysadzenia 3 różnych ścian w jednym momencie. Poza tym na exterme gargoryle o które możemy się zaczepić są podpięte do ładunku wybuchowego co wymusza na nas zastosowania zupełnie innych taktyk na wroga.

Offline Azazell

Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2009, 07:43:33 am »
Gierka jest boska - demo przechodziłem 3x oraz z 2h grałem na X-klocu. Fajnie - czekam na full wersję :)

Bardzo klimatyczna gra i chyba to będzie hit tego roku.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2009, 07:59:53 pm »
Zobacz na PSN'nie, bo obecnie SONY oferuje dodatek za free. :p

Dodatki (zarówno Joker, jak i nowy, który wyjdzie 17 września) sa darmowe. Gra "niestety" jest płatna i to sporo :P

Offline B@rt

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • World at War...
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2009, 04:30:29 pm »
Dodatki (zarówno Joker, jak i nowy, który wyjdzie 17 września) sa darmowe. Gra "niestety" jest płatna i to sporo :P

Zawsze jest jakiś kruczek, akurat mamy go w cenie samej gry... :p

    

Offline surmik

Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 11, 2009, 11:27:17 am »
Dodajmy jeszcze, że gra jest droga ale jak najbardziej warta swojej ceny :)
Pozdrowienia,
Marek

Offline B@rt

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • World at War...
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2009, 10:46:17 am »
Dodajmy jeszcze, że gra jest droga ale jak najbardziej warta swojej ceny :)

Coś za coś... Gra schodzi jak świeże bułeczki, więc coś w tym jest... ;-)

    

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2009, 01:46:09 pm »
Obecnie w łodzi Batmana brak, w empikach i media poszły od razu xD