Gildia Gier Komputerowych (http://www.gry.gildia.pl) > Konsole

Shadow Complex

(1/2) > >>

DARKMAN:
Ostatni tytul wydany w tegorocznym Summer of Arcade (swoja droga dobre gry wypuscili - Splosion Man, Marvel vs Capcom 2 czy Trials HD) i IMHO poki co najlepsza gra lata. Dla niewtajemniczonych - jest to platformowka 2D w stylu Metroida/Castlevanii w pelni trojwymiarowym swiecie. Czyli poruszamy sie po sporej mapie i w miare zdobywania kolejnych gadzetow dostajemy dostep do wczesniej niedostepnych terenow. Dla kolekcjonerow na calej mapie rozrzucona jest cala masa ukrytych power upow, ktorych to zdobycie zajmie troche czasu (i nie powiem zeby nie pomoc internetu jednego bym nie zdobyl). Graficznie jest to najlepiej wygladajaca gra w XBLA - efekty swietlne, wybuchy czy woda wygladaja swietnie i po prostu widac, ze tworcy umieli skorzystac z Unreal Engine (widac spory postep od ich pierwszej gry Undertow).

Jedynie do czego mozna sie przyczepic to raczej prosci bossowie... Mozna tez troche ponarzekac na system celowania, ktory to czasami zachowuje sie troche inaczej niz bysmy chcieli (nigdy jednak nie byl to wielki problem).

Gral ktos jeszcze?

surmik:
Ja zamierzam dzis ściągnąć i sprawdzić czy rzeczywiście jest ok. A przy okazji słyszałem, że jest (albo była) możliwość przejścia całej gry tylko za pomocą dema ;) Programisści się nie popisali i zostawili ku temu ukrytą furtkę :)

DARKMAN:
Nie wiem jakie jest demo, ale wnioskowalbym ze pewnie ma ograniczenie czasowe czy cos takiego. Sciagajac demo nota bene sciagasz cala gre... Gra ma ukryte zakonczenie (Easter Egg) do ktorego wystarczy okolo 15 minut gry. Raczej watpie by mozna bylo odblokowac cala mape w demie czy tez zdobyc jakies ciekawsze uzbrojenie...

Kalasanty:
Demo kończy się po walce z tym robotem-skorpionem, ponoć należy wtedy wczytać ostatni save i można grać dalej. Nie można jednak gry zapisywać ani zdobywać achievementów.
Z tego co gdzieś wyczytałem, już ten bug zlikwidowali, ale nie jestem pewien.

Nite:
Shadow Complex dostał nagrodę na VGA2009 jako Best Downloadable Game, więc twórcy Gears of War mają także smykałkę do takich produkcji. Mam nadzieje, że ich nowe dzieło pójdzie o krok naprzód.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej