trawa

Autor Wątek: Komiksy dla młodszych - pomocy!  (Przeczytany 5878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Borys

Komiksy dla młodszych - pomocy!
« dnia: Lipiec 08, 2003, 09:03:46 am »
Mam problem. Moja szefowa poprosiła mnie, żebym kupił dwa komiksy dla jej synów - 11 i 12 lat (podczas rozmowy kwalifikacyjnej "zaryzykowałem" i powiedziałem, że jednym z moich hobby są komiksy i zapamiętała - to chyba temat na inną dyskusję). Zapytałem jakiego typu komiksy oni czytają. Powiedziała mi, że czytali Asterixy, Klossy itp, i żebym kupił coś gdzie jest dużo akcji. Na pcozątku myśłałem o Trzecim testamencie, ale szybko zrezygnowałem, chyba jednak zbyt poważne i zbyt dotyka problemów wiary. Nie czytam komiksów sensacyjnych, ani przygodowych. Co kupić takim smykom? To już z jednej strony nie małe dzieci, a z drugiej strony zbyt młodzi na "powazne" pozycje. Może jakaś "XIII" albo coś w tym sytlu. Błagam doradźcie mi coś, od tego może zależeć moja kariera :)
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Komiksy dla młodszych - pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2003, 09:50:35 am »
Ja bym polecil Hellboya.

Ale generalnie - popelniles duzy blad. Trzeba jej bylo od razu powiedziec, ze nie czytasz komiksow dla dzieci. Teraz juz bedziesz chyba traktowany jak osoba o infantylnych zainteresowaniach ('to moze razem z moim dzieckiem porozmawiacie o komiksach').  :D

Czasem, kiedy czytam komiks wsrod znajomych slysze - 'ja to w podstawowce czytalem Tytusa'. W ogole nie podejmuje dyskusji. Ja nie chce pamietac o rzeczach, ktore czytalem w podstawowce...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline An-Nah

Komiksy dla młodszych - pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2003, 09:57:39 am »
Przydałoby się, żeby któreś z naszych wydawnictw (pewnie Egmont) wznowiło "Huga".

Genialan seria fantasy dla młodszych (i nie tylko) czytelników. Ja do dziś znam niektóre teksty na pamięć...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Arusiek

Komiksy dla młodszych - pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2003, 10:23:02 am »
Kup Kaznodzieje albo Sin city :D

a tak na powaznie to Tellos

Offline glowa

Komiksy dla młodszych - pomocy!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2003, 10:42:41 am »
Moim pomysłem jest "Klik" Manary, a na serio każdy komiks Janusza Christy.

Offline Kurczaczek

Komiksy dla młodszych - pomocy!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2003, 10:53:22 am »
Moim zdaniem Hellboy sie nadaje, albo Wyprawa i Dziedzic z lipcowego pakietu Egmontu.
...

Offline Kuvery

Komiksy dla młodszych - pomocy!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2003, 11:11:00 am »
Kup Szkołę Latania i Łuczników.
Albo na odczepnego Polowanie.

Offline Borys

Komiksy dla młodszych - pomocy!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2003, 11:17:54 am »
Cytat: "xionc"
Ja bym polecil Hellboya.

Ale generalnie - popelniles duzy blad. Trzeba jej bylo od razu powiedziec, ze nie czytasz komiksow dla dzieci. Teraz juz bedziesz chyba traktowany jak osoba o infantylnych zainteresowaniach ('to moze razem z moim dzieckiem porozmawiacie o komiksach').  :D

raczej błędu nie popełniłem bo na rozmowie powiedziałem jej, ze czytam komiksy dla dorosłych, że dużo tego jest teraz u nas i wytłumaczyłem, że podejście do komiksów jako historyjek dla dzieci jest bardzo mylne. Ona mi na to, że oczywiście i że sama właśnie chciała sobie kopić "taki komiks o aniołach, Neila, Neila..." a ja "Gaimana - morderstwa i tajemnice", "no właśnie, czytałam gdzieś recenzję i zapowoadał się bardzo dobrze...". No więc jej kupiłem, jeszcze jej nie dałem bo jest na urlopie. Zobaczymy co powie. Poza tym to osoba bardzo dobrze wykształcona, inteligentna i bywała w świecie - jest menegerem działu PR, więc nie sądzę, żeby traktowała komiksy, jak wielu ludzi w naszym kraju.
 A Hellboy chyba jednak nie. Chyba jednak zbyt mroczny i mało dynamiczny w porównaniu do innych pozycji, ale pomysł Kurczaczka jest dobry - Sojourn i Scion, będą w sam raz - kolorowe, grube i pełne akcji. tylko kiedy to cholerstwo się pojawi???
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline wilk

Komiksy dla młodszych - pomocy!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2003, 11:30:32 am »
Cytat: "Borys"

 A Hellboy chyba jednak nie. Chyba jednak zbyt mroczny i mało dynamiczny w porównaniu do innych pozycji, ale pomysł Kurczaczka jest dobry - Sojourn i Scion, będą w sam raz - kolorowe, grube i pełne akcji. tylko kiedy to cholerstwo się pojawi???

11, 12 lat to juz nie takie male dzieci. Mysle ze Skorpion by sie nadawal idealnie. Po pierwsze jest "ladnie" narysowany no i akcja i sensacja tez sa, a do tego nie jest taki bezmyslny. No i jak na Mariniego malo przemocy i w zasadzie zero erotyki.

Nie chce nikogo obrazic ale podejrzewam ze Sojourn i Scion to zwykle nawalanki. Watpie czy tego oczekuje matka...

Offline pookie

Komiksy dla młodszych - pomocy!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2003, 11:38:02 am »
Scion i Sojourn to bardzo dobre typy -  komiksy w sam raz dla jedenastolatka, powinny być w połowie lipca. Możesz też spróbować z Tellosem, Erykiem, Usagim (pozycja uniwersalna), z Mandry może być jeszcze Fathom. Hellboya raczej odradzam.
 for Pookie

Offline Clayman_

Komiksy dla młodszych - pomocy!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2003, 12:06:58 pm »
lanfeust z troy
albo kid paddle
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline nori

Komiksy dla młodszych - pomocy!
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2003, 03:54:36 pm »
tytul - dlaczego
> manga:
Cowboy Bepop - calkiem przyjemne, nie skoplikowane
Slayers - miecze i czary, dzieciny scenariusz
> humor:
Garfield - dobry humor, moze za bardzo filozoficzny
Kid Paddle - gry komputerowe
Tymek i Mistrz - magia (jak lubia pottera)
Uczen Ducobu - chlodne uczucia do szkoly
Titeuf - rozterki mlodych ludzi
>sc i fantasy
Aquablue - duzo akcji
Lanfeust z Troy - duzo akcji
Tellos - idealne dla dzieci - kolorowe, z humorem, moze byc problem ze zdobyciem wczesniejszych numerow
>horor:
Ksiaze Nocy - wapiry
> historia:
Skorpion - akcja, piekne rysunki
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Borys

Komiksy dla młodszych - pomocy!
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2003, 05:07:34 pm »
Dzięki wszystkim za porady. Na pewno cos z tego co proponujecie wybiorę. Awans już blisko!:)))
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline ponury_jay

Komiksy dla młodszych - pomocy!
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2003, 10:31:36 pm »
Duzo akcji? Moze Breakoff :)))
Ale skoro nie mozesz im kupic nic ciekawszego, bo albo jest przemoc albo seks, to moze Fido i Mel na kozetce... nie wiem w sumie smieszne to zbtnio nie jest.
Chyba najlepszy bylby Wilq :)

Gaston

  • Gość
Komiksy dla młodszych - pomocy!
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 15, 2003, 01:29:52 pm »
Kup "Thorgale", "Przygody Tintina" i "Kajka i Kokosza" i problem z głowy. Po co szukać dalego tego, co jest bardzo blisko i jest sprawdzone. Ja w podobnym wieku zaliczyłem już "Szninkla" i był spoko.